Najbardziej instagramowe miejsca w Birmingham – sprawdź i zrób niezapomniane zdjęcia!

Tagi , , , ,

Prawdopodobnie każdy z nas nie lubi dzielić się wrażeniami z podróży, a najlepszym sposobem na relacjonowanie jej są zdjęcia. Piękne fotografie podbijają media społecznościowe, szczególnie gdy są wykonane w fotogenicznych zdjęciach. Gdzie znajdziemy najbardziej instagramowe miejsca w Birmingham?

W Birmingham, które jest drugim pod względem wielkości miastem w Anglii, nie brakuje atrakcji. Na mapie miasta jest też kilka wyjątkowo urokliwych miejsc, które doskonale prezentują się na zdjęciach. Są one oblegane przez nie tylko przez wielbicieli fotografii, ale też aktywnych użytkowników mediów społecznościowych. Zdjęcie w instagramowym miejscu to dla nich obowiązkowy element zwiedzania. Poznaj 5 najchętniej fotografowanych miejsc w Birmingham.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Odwiedź urokliwą ulicę Gas Street

Ulica Gas Street ciągnie się wzdłuż jednego z kanałów przecinającego Birmingham i jest jedną z najpopularniejszych ulic w mieście. Mieszanka przemysłowego ducha i artystycznej bohemy przyciąga miłośników sztuki. Natomiast wąskie uliczki pełne postindustrialnej zabudowy, urokliwych knajpek, galerii i sklepików doskonale prezentują się na zdjęciach o każdej porze roku. W poszukiwaniu ciekawych kadrów najlepiej zaplanować spacer Gas Street w ciągu dnia, wieczorami i w weekendy potrafi być tu tłoczno.

#gasstreet

Poznaj podwodny świat podczas wizyty w Sea Life Birmingham

Wizyta w National Sea Life Centre to idealne pomysł na rodzinną wycieczkę, ale przy okazji doskonała okazja na efektowne zdjęcie z rzadkimi, morskimi stworzeń w tle. Korytarze ze szklanymi ścianami i akwariami wypełnionymi wodą oraz dziesiątkami gatunków morskich zwierząt i roślin doskonale prezentują się na zdjęciach. Największy ruch jest zazwyczaj w soboty, nieco mniejszy w niedzielę, pozostałe dni w tygodniu są spokojne. Najlepszą porą na zrobienie pięknych zdjęć są godziny poranne, tuż po otwarciu centrum.

#sealifebirmingham

Podziwiaj miasto z najwyższego piętra słynnego centrum handlowego Bull Ring

Z reguły wizyta w centrach handlowych nie jest najlepszym pomysłem na spędzanie czasu w podróży, jednak w przypadku Birmingham jest nieco inaczej. Bull Ring to popularne centrum handlowe i jeden z najnowocześniejszych budynków w mieście. Modernistyczna bryła wkomponowana w tradycyjną zabudowę miasta zachwyci miłośników architektury. A wizyta na najwyższym piętrze umożliwi zrobienie pięknego zdjęcia z panoramą miasta w tle. W weekendy centrum często bywa zatłoczone, więc najlepiej odwiedzić je w tygodniu.

#bullring

Posmakuj czekoladowych przysmaków w Cadbury World

Odwiedziny fabryki czekolady Cadbury World w Birmingham to gratka dla wielbicieli czekolady i doskonała okazja do zrobienia oryginalnych zdjęć. To miejsce, w którym można poznać historię czekolady i marki Cadbury, a także wziąć udział w warsztatach z przygotowywania czekoladowych przysmaków. Ponadto można poznać technikę temperowania czekolady i zrobić zdjęcie na tle rozmaitych słodkości w niewyobrażalnych ilościach. Wnętrza w stylu retro z bajkowymi akcentami też aż proszą się o uwiecznienie na zdjęciu. Najlepszą porą na wizytę w Cadbury World są dni robocze, w weekendy miejsce potrafi być oblegane.

#cadburyworldbirmingham

Podziwiaj bajkową scenografię Birmingham Botanical Garden

W poszukiwaniu pięknych, instagramowych kadrów, warto odwiedzić również miejski ogród botaniczny, czyli Birmingham Botanical Garden. Wiktoriańskie szklarnie wypełnione egzotycznymi roślinami, wszechobecna zieleń i romantyczna, bajkowa scenografia będą doskonałym tłem do zdjęć. To miejsce, które zachwyca o każdej porze roku. Jednak nie jest bardzo popularne ani oblegane, dzięki temu bez względu na dzień tygodnia i godzinę można uchwycić jego urok na zdjęciach.

#birmonghambotanicalgardens

Inne instagramowe miejsca w Birmingham

Poza wymienionymi miejscami, warto odwiedzić restaurację Grand Hotelu w Birmingham z wystrojem w stylu retro, albo też centrum miasta ze wspaniałą zabytkową katedrą. Ponadto można wybrać się do Library of Birmingham, której nowoczesny budynek zachwyca swoją bryłą i efektowną fasadą, a z tarasów na dachu roztacza się wspaniały widok na miasto.

Autor: Agnieszka Muczyn

Poprzedni

Foynes Flying Boat & Maritime Museum – zwiedzanie, bilety

Dlaczego warto jechać do Glasgow?

Następny

Dodaj komentarz