Bullring & Grand Central – zakupy i rozrywka w Birmingham

Tagi , , , ,

W Bullring & Grand Central – największym centrum handlowym w Birmingham – znajdziesz swoje ulubione sklepy odzieżowe, sklepy z elektroniką i markowe butiki. Warto odwiedzić luksusowy sklep Selfridges lub wypróbować kosmetyki do makijażu w The Body Shop, KIKO, Morphe lub Boots. Znajdują się tu także butiki od Levi’s po River Island i od TK Maxx po Zara. Niezależnie od tego, czy planujesz zrobić sobie selfie ze słynnym posągiem byka, zrobić zakupy czy napić się kawy w oczekiwaniu na pociąg to Bullring & Grand Central jest najlepszym miejscem.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Bullring & Grand Central?

Bullring & Grand Central znajduje się przy ulicy Moor St w Birmingham B5 4BU. Wpisz kod pocztowy B5 4BU w nawigację lub nazwę ulicy „Park Street” dla Centre Car Park lub parkingu Moor St.

Jak dojechać i gdzie zaparkować samochód?

Bullring posiada dogodnie połączonia z głównymi drogami w mieście. Posiada 3 parkingi oferujące ponad 3000 miejsc parkingowych, spośród wszystkich 24 000 miejsc parkingowych w samym centrum miasta.

Jeśli podróżujesz samochodem elektrycznym, na poziomie 1 parkingu Moor St znajdziesz również punkty ładowania samochodów, z których możesz korzystać bezpłatnie podczas pobytu w Bullring. Pamiętaj, że aby z nich korzystać, musisz być zarejestrowany w programie CABLED.

Godziny otwarcia parkingów w Bullring & Grand Central

  • Parking Moor Street – poniedziałek – sobota 7:30 – 22:00, niedziela 9:00 – 20:00
  • Parking Centrum – poniedziałek – sobota 7:00 – 24:00, niedziela: 8:00 – 24:00
  • Parking Edgbaston Street – codziennie w godzinach – 5:30 – 24:00

Ciekawostki na temat Bullring & Grand Central

To duże centrum handlowe usytuowane w centrum Birmingham. Składa się ono z 2 głównych centrów handlowych, Bull Ring i Grand Central, które zostały otwarte odpowiednio w 2003 oraz 2015 roku. Co ciekawe, organizowano tu targi już w czasach średniowiecza.

Centra handlowe są połączone ulicą łączącą, dzięki czemu kupujący mogą przechodzić pomiędzy nimi bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Na terenie Bullring & Grand Central znajduje się ponad 240 sklepów znanych butików, sklepów, kawiarni oraz restauracji.

Znajdują się tu także domy towarowe z długą historią, w tym jeden z największych londyńskich sklepów John Lewis w Grand Central i Selfridges z historią sięgającą 1909 roku . W szczytowym okresie Bull Ring odwiedzało ponad 36,5 miliona osób rocznie, co czyniło go jednym z najbardziej ruchliwych centrów handlowych w Anglii.

Bullring Bull – słynny byk to jedna z najpopularniejszych instalacji artystycznych w Birmingham. Znajduje się on tuż przy głównym wejściu do zachodniego budynku Bull Ring. Rzeźbę wykonano z brązu. Ma wysokość 2,2 metra, a stworzył ją brytyjski rzeźbiarz Laurence’a Brodericka w 2003 roku. W 2015 roku uznano Bullring Bull za jedno z 10 najlepszych publicznych dzieł sztuki na świecie.

Coroczna wystawa bożonarodzeniowa, która pojawia się na placu St Martin’s Square w okresie świątecznym jest również główną atrakcją Bullring & Grand Central.

Dlaczego warto odwiedzić Bullring & Grand Central?

Centrum handlowe oferuje wszystko – niezależnie od tego, czy chcesz wypić spokojnie kawę przed podróżą, czy też chcesz zrobić zakupy. Co więcej, jest to jedno z największych centrów handlowych w Wielkiej Brytanii. Od zakupów, przez posiłki, po książki i pamiątki znajdziesz tu wszystko czego Ci potrzeba. A jeśli jesteś gościem w Birmingham – Grand Central z pewnością jest miejscem, które odwiedzisz w pierwszej kolejności przed zwiedzaniem miasta.

Godziny otwarcia

Centrum handlowe otwarte jest codziennie od poniedziałku do niedzieli. W tygodniu, w dni robocze, centrum handlowe jest czynne w godzinach od 10:00 do 20:00. Z kolei, w soboty można robić w nim zakupy od 9:00 do 20:00 oraz w niedziele od 11:00 do 17:00. 

Autor: Marceli Łydka

Poprzedni

Zwiedzanie Birmingham Museum and Art Gallery – historia, bilety, atrakcje

National SEA LIFE Centre Birmingham, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz