Ogród botaniczny w Belfaście

Tagi , , , ,

Jeśli znajdujesz się w Irlandii Północnej, to polecam Ci miejsce, które powinno się znaleźć na Twojej mapie podróżniczej. Ogród botaniczny w Belfaście to zdecydowanie takie miejsce. Jeśli nie znasz tego miejsca, to powiem Ci o nim kilka faktów.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Ogród botaniczny w Belfaście?

Ogród botaniczny znajduje się w stolicy Irlandii Północnej, przy ulicy Stranmillis Road (Botanic Avenue, Belfast BT7 1LP, Royaume-Uni) w dzielnicy Queen’s Quarter.

Dlaczego warto odwiedzić Ogród botaniczny w Belfaście?

Pomimo usytuowania ogrodu w centrum miasta, stanowi on swoistą ostoję spokoju, która pozwoli uciec od codziennego zabiegania. To gratka jednakowo dla znawców pięknych roślin z całego świata, ale także dla tych, którzy mniej znają się na gatunkach, a bardziej zachwyca się tym, czego do tej pory nie poznali. Bujne alejki oraz egzotyka dostępnej tam Palmiarni, oraz Tropikalnego Wąwozu pozwoli na, podróż dokoła świata, z jednego zakątku na Ziemi. Jest to miejsce spotkań, a na terenie parku często organizuje się imprezy kulturowe.

Jak dojechać?

Wszystko zależy od środka transportu, który wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się na samochód, to możesz go pozostawić na płatnym parkingu. Znajduje się on w przy głównym wejściu do Ogrodu botanicznego, po prawej stronie, przy Stranmillis Road. Opłaty za parkowanie naliczane są godzinowo, a samej płatności można dokonać w parkomacie przy użyciu gotówki lub karty płatniczej.

Drugą opcją jest skorzystanie z transportu publicznego (autobusy linii 8A, 9A, 9C, 9F, 27 i X6), który zatrzymuje się na przystanku „Botanic Gardens”.

Trzecią opcją na dotarcie do tego miejsca jest skorzystanie z tramwaju nr 8, który zatrzymuje się na przystanku Queen’s University. Można również skorzystać z tramwaju nr 7, ale wtedy należy wysiąść na  stacji College Park. Największych wrażeń dostarczyć  może także spacer, który pozwoli zachwycić się urokami miasta. Spacer z centrum miasta zajmuje zazwyczaj 20 minut. Pamiętaj, że na stronie parku podana jest również informacja, że do parku należy wejść przy Botanic Avenue, Stranmillis Embankment i University Road.

Zwiedzanie Muzeum Ulsteru

Na terenie Ogrodu botanicznego znajduje się Muzeum Ulsteru z bogatą kolekcją sztuki zarówno irlandzkiej, jak i międzynarodowej. Co więcej, muzeum może się poszczycić również kolekcjami historycznymi i nauk przyrodniczych. Muzeum jest otwarte od wtorku do soboty w godzinach 10:00 – 17:00 oraz w niedziele w godzinach 12:00 – 17:00. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Istnieje możliwość przejścia po obiekcie z przewodnikiem. Odbywają się one codziennie o godzinie 14:00 i są bezpłatne, ale aby w nich uczestniczyć, należy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem. Muzeum dysponuje bezpłatną aplikacją, która pełni rolę przewodnika po muzeum.

Godziny otwarcia

Ogród botaniczny w  Belfaście jest czynny codziennie od godzy 7:30. Godziny zamknięcia różnią się natomiast i są uzależnione od pory zmierzchu.  Warto sprawdzić, w którym przedziale czasowym wybieramy się do ogrodu. Pomimo podania aktualnych godzin otwarcia i zamknięcia na rok 2024 stronie Ogrodu botanicznego, to jednak warto mieć na uwadze fakt, że w zależności od wydarzeń specjalnych godziny otwarcia mogą się zmienić.

Bilety

Wstęp do Ogrodu Botanicznego w Belfaście bezpłatny i dostępny dla każdego. Nie trzeba wykupywać biletów. Wchodząc na teren ogrodu, można po nim swobodnie spacerować i odpoczywać na łonie natury bez ponoszenia żadnych opłat. Na terenie parku są dostępne dodatkowe, płatne, wycieczki z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym. Wysokość ceny oraz dostępność samej wycieczki jest uzależniona od języka i planowanego terminu. Na terenie ogrodu są również organizowane płatne koncerty, festiwale i warsztaty, a ich lista znajduje się na stronie internetowej ogrodu.

Poprzedni

Targ St George’s Market w Belfaście, atrakcje, co kupić

Muzeum Liverpoolu: Zwiedzanie i Bilety

Następny

Dodaj komentarz