Cadbury World – muzeum popularnej czekolady w Birmingham

Tagi , , ,

Birmingham to z pewnością jedna z większych metropolii, jaka tylko znajduje się na Wyspach Brytyjskich. Skrywa ona w sobie także cały szereg atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Jedną z nich jest z pewnością muzeum Cadbury World. Co więc warto o nim wiedzieć i co można w nim zobaczyć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Cadbury World?

Cadbury World znajduje się w Birmingham, a dokładniej nieco na przedmieściach tej metropolii. Dokładniej mówiąc, znajduje się przy 69 Linden Road, w dzielnicy Bournville. Choć znajduje się na obrzeżach Birmingham to jednak dojazd do tego muzeum jest wyjątkowo prosty.

Jak dojechać do Cadbury World w Birmingham?

Do muzeum można dojechać wypożyczonym samochodem, kierując się drogą Bourneville Road, a także można się tam dostać komunikacją miejską. Najbliższym przystankiem jest Cadburys oraz Woodbrooke Road. Możesz także zdecydować się na dojazd taksówką z każdej części miasta.

Gdzie zaparkować przy Cadbury World?

Cadbury World dysponuje przestronnym i darmowym parkingiem dla gości. Znajduje się on tuż przed głównym wejściem. Jest to parking przeznaczony dla samochodów osobowych. Z kolei parking dla autobusów i zorganizowanych wycieczek znajduje się nieco na tyłach obiektu i również jest on zwolniony z opłaty parkingowej.

Historia i ciekawostki

Cadbury World to muzeum, które powstało w dzielnicy Bourneville w 1990 roku, choć plany jego otwarcia pojawiły się już w roku 1988. Za jego powstanie odpowiada Morgan Anderson, który zainwestował a 6 milionów funtów. Od tego momentu, jedna z największych atrakcji Birmingham stale się rozwijała – początkowo jako zwykła fabryka. Jednak z uwagi na jej ogromne znaczenie, w 1991 roku, minister John Major dokonał jej oficjalnego otwarcia. Z biegiem czasu, muzuem stało się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, głównie wśród rodzin z dziećmi, a także wśród studentów. Można bowiem nie tylko zwiedzić samą fabrykę, ale także dokładnie zapoznać się z procesem powstawania smakowitej czekolady i skusić się na jej degustację.

Zwiedzanie Cadbury World, co warto zobaczyć, atrakcje

Cadbury World składa się aż na 14 stref, z których każda opowiada o innym etapom historii czekolady. W poszczególnych strefach znajdują się odpowiednie multimedia, które w sposób interaktywny. Odwiedzający mogą więc podziwiać różnorodne animacje, prezentacje video, a także korzystać z multi-sensorycznych ekranów. Jedną z największych atrakcji w muzeum jest obecnie siedem paneli interaktywnych – Aztec Jungle. Ciekawą atrakcją jest także „The Bourneville Experience”. Wystawę otwarto w 2007 roku i przedstawia ona historię rozwoju całej fabryki na przestrzeni lat. Znajduje się ona tuż obok 4D Chocolate Adventure, którą również warto odwiedzić.

Dlaczego warto odwiedzić Cadbury World?

Cadbury World to jedna z większych atrakcji w Birmingham. Dzięki niej można zapoznać się nie tylko z samym procesem produkcji czekolady, ale także nieco bliżej przyjrzeć się samej fabryce. Oczywiście nie można pominąć także samej degustacji oraz interaktywnych paneli, które pozwalają na poczucie maksymalnie realistycznych wrażeń. Wizyta w Cadbury World z pewnością na długo zapadnie Ci w pamięć.

Godziny otwarcia

Muzeum i fabryka czekolady jest otwarte dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli. W dni powszechnie możesz ją odwiedzić od godziny 10:00 do godziny 15:00. Ostatnie wejście również zaplanowane jest na godzinę 15:00. Z kolei w soboty i niedziele Cadbury World jest otwarte od godziny 9:30 do godziny 16:00. 

Bilety

Ceny biletów do muzeum są zróżnicowane, a cena ściśle zależy od ich rodzaju. Bilet standardowy dla osoby dorosłej wynosi 18,95 funtów. Z kolei bilet dla rodzica z dzieckiem to już koszt jedynie 18 funtów. Studenci mogą cieszyć się zniżką i zapłacą jedynie 12 funtów. Za wejściówkę bez konkretnej godziny wstępu, trzeba już zapłacić 26 funtów.

Autor: Daria Dajewska

Poprzedni

Lee Fields – najlepsze miejsce na spacery i pikniki w Cork

Zima w Limerick, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Następny

Dodaj komentarz