National SEA LIFE Centre Birmingham, zwiedzanie, bilety

Tagi , , , ,

National SEA LIFE Centre Birmingham to jedna z najciekawszych atrakcji w Midlands. Znajdziesz tu ponad 2000 niesamowitych zwierząt morskich, które żyją w tym akwarium. Znajduje się tu także jedyny w Wielkiej Brytanii w pełni przezroczysty podwodny tunel 360 stopni. Jakie jeszcze atrakcje czekają w akwarium? Ile kosztują bilety? Jak dojechać do National SEA LIFE Centre Birmingham? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się National SEA LIFE Centre?

National SEA LIFE Centre Birmingham znajduje się w samym sercu Birmingham, w Brindleyplace, przy The Waters Edge B1 2HL.

Jak dojechać do National SEA LIFE Centre w Birmingham?

Podróż pociągiem lub tramwajem

Jeśli planujesz podróż pociągiem to najbliższe stacje to Birmingham New Street i Birmingham Snow Hill. Następnie podążaj za znakami prowadzącymi do ICC (International Convention Centre) i Arena Birmingham. Możesz tu także dojechać tramwajem – wysiądź przy stacji The Library, która znajduje się około dwóch minut spacerem od akwarium.

Podróż samochodem

Planując podróż samochodem kieruj się M6 Jct 6 lub M5 Jct 3 i podążaj za znakami prowadzącymi do centrum miasta i Areny Birmingham. Do akwarium prowadzą znaki, które znajdują się przy głównych trasach w mieście. Należy pamiętać, że w 2021 r. Birmingham uruchomiło strefę czystego powietrza, która działa 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Dlatego też pojazdy emitujące duże ilości zanieczyszczeń, będą obciążane opłatami za przejazd w obrębie drogi A4540 Middleway.

Ciekawostki na temat National SEA LIFE Centre

National SEA LIFE Centre Birmingham aktywnie współpracuje z Shark Trust w celu prowadzenia kampanii przeciwko niezrównoważonym połowom rekinów na wodach Unii Europejskiej. SEA LIFE z dumą koordynuje również europejski program hodowli żarłacza czarnopłetwego.

Warto wiedzieć, że niedozwolone jest fotografowanie z lampą błyskową, ponieważ może ona zaszkodzić zwierzętom żyjącym w National SEA LIFE Centre Birmingham. Używanie statywów jest również niedozwolone, a jeśli chcesz użyć statywu, musisz to uzgodnić wcześniej z zespołem marketingowym.

Zwiedzanie National SEA LIFE Centre Birmingham, co warto zobaczyć, atrakcje

Wewnątrz SEA LIFE Birmingham znajdziesz niesamowitą kolekcję zwierząt morskich, w tym:

 • pingwiny,
 • meduzy,
 • wydry,
 • koniki morskie,
 • ośmiornice
 • rekiny,
 • błazenki
 • żółwie i wiele innych gatunków.

Strefa „Bay of Rays”

W strefie tej znajdziesz rodzime płaszczki cierniste i inne, które pochodzą z Wielkiej Brytanii. Zwiedzając tę strefę będziesz miał także okazję dowiedzieć się więcej o płaszczkach dzięki rozmowom i pokazom prowadzonym przez zespół ekspertów SEA LIFE. Większość z płaszczek to osobniki dorosłe w wieku 5-7 lat. Nie są one niebezpieczne i nie mają jadowitego kolca na końcu ogona. Mają jednak dość ostre grzbiety i kolce na najwyższych bokach! Co ważne, nie można ich dotykać!

Strefa „Penguin Ice Adventure”

W przeciwieństwie do wielu innych gatunków pingwinów częściej spotykanych w ogrodach zoologicznych i akwariach, takich jak pingwiny Humboldta, w akwarium spotkasz pingwiny Gentoo, które naturalnie żyją na Antarktydzie. Zwiedzając strefę Penguin Ice Adventure musisz się cieplej ubrać, ponieważ występuje tu stała temperatura wewnętrzna wynosząca 8 stopni Celsjusza.

Strefa „Clownfish Kingdom”

W Clownfish Kingdom możesz stanąć oko w oko z niesamowitymi podwodnymi gatunkami ryb, w tym popularnymi błazenkami oraz błękitnymi tanganikami! Na uwagę zasługuje także piękna rafa koralowa, tętniąca życiem!

Strefa „Shark Lagoon”

Rekiny żyją w naszych oceanach od ponad 420 milionów lat, co czyni je starszymi od dinozaurów! Ich mózgi ewoluowały, dlatego też rekiny stały się bardziej inteligentne i oddane swoim zmysłom – głównie zdolności węchu. W oceanach żyje ponad 500 gatunków rekinów, natomiast podczas zwiedzania tunelu oceanicznego w National SEA LIFE Centre Birmingham spotkasz kilka różnych gatunków!

Dlaczego warto odwiedzić National SEA LIFE Centre?

Jest to interesujące miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych, które znajduje się w samym sercu Birmingham. Dzięki 11 różnym strefom akwarium możesz zobaczyć jak wygląda podwodny świat ryb. Atutem tego miejsca jest także jedyny w Wielkiej Brytanii 360-stopniowy tunel oceaniczny, w którym można poczuć się jak pod wodą w towarzystwie rekinów i żółwi przepływającymi obok. Na uwagę zasługuje także warty wiele milionów funtów ośrodek ratunkowy, w którym mieszkają Ozzy i Ola – urocze wydry. National SEA LIFE Centre oferuje magiczne i niezapomniane wrażenia dla całej rodziny.

Godziny otwarcia

National SEA LIFE Centre otwarte jest 7 dni w tygodniu, przez cały rok, w następujących godzinach:

 • Poniedziałek – piątek: 10:00 – 16:00,
 • Sobota: 9:30 – 17:00,
 • Niedziela: 10:00 – 16:00.

Bilety

Ceny biletów różnią się w zależności od wybranej daty i godziny wejścia, a także od zakupionego pakietu biletów. Każda osoba od 3 lat musi zapłacić za wstęp.

Bilet standardowy – £19.00 (przy wcześniejszej rezerwacji), £26.00

 • Wstęp do akwarium, z wejściem w wybranym 10-minutowym przedziale czasowym.
 • Rezerwacja online z wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić około £7.
 • Bezpłatna zmiana terminu do 24 godzin przed planowaną godziną przyjazdu.
 • Dzieci poniżej 3. roku życia wchodzą za darmo!

Wejście bez limitu czasu – £29.00

 • Nie chcesz zwiedzać o określonej godzinie wejścia? Przyjedź o dowolnej porze, w wybranym przez siebie dniu i zwiedzaj tak długo jak tylko masz na to ochotę.
 • Zmień harmonogram za darmo do 24 godzin przed przyjazdem.
 • Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo!

Bilet dla rodzica i małego dziecka – £19.00

 • Bilet dla rodzica i dziecka uprawnia do wstępu do Akwarium SEA LIFE Birmingham w wybranym 10-minutowym przedziale czasowym.
 • Każdej osobie dorosłej musi towarzyszyć dziecko w wieku 5 lat lub młodsze.
 • Kupony promocyjne i inne oferty nie są ważne w ramach tej oferty.
 • Wszystkie dzieci poniżej 3. roku życia muszą posiadać ważny bilet i zawsze mogą zwiedzać za darmo.

Gdzie zaparkować przy National SEA LIFE Centre Birmingham?

Najbliższym miejscem do zaparkowania jest parking południowy, przy sąsiedniej hali Utilita Arena Birmingham, przy Sheepcote St, Birmingham B16 8AE.

Autor: Magda Łydka

Poprzedni

Bullring & Grand Central – zakupy i rozrywka w Birmingham

TOP 10 najciekawszych atrakcji w Cork

Następny

Dodaj komentarz