Dlaczego warto jechać do Glasgow?

Tagi , , , ,

Szkocja bez wątpienia przyciąga coraz więcej turystów. Oczywiście najpopularniejszą miejscowością cały czas pozostaje Edynburg, aczkolwiek podróżni wykazują także zainteresowanie komercyjną stolicą kraju czyli Glasgow. Metropolia ta zamieszkiwana jest przez około pół miliona osób i choć nie znajdziesz tam tak wielu, licznych zabytków, to jednak ma ona swój wymowny urok. Glasgow tętni życiem o każdej porze dnia i nocy, a niezwykły klimat miasta sprawia, że będziesz mógł poczuć się tam wyjątkowo. Wobec tego, dlaczego warto jechać do Glasgow?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczki do Glasgow i George Square

Wycieczki do Glasgow stają się wśród turystów coraz popularniejsze. Oczywiście, nie powinno to dziwić! Miasto być może nie ma tak wielu zabytków jak np. Edynburg, aczkolwiek może pochwalić się szeregiem innych atrakcji. Jedną z nich z całą pewnością jest George Square. Podczas Twojej wycieczki do Glasgow, koniecznie musisz ten plac odwiedzić, gdyż zawsze wiele się tam dzieje. George Square znajduje się w samym centrum miasta. Jest to plac o prostokątnym kształcie, otoczony nowoczesnymi, komercyjnymi budynkami administracyjnymi. Jest to jedno z popularniejszych miejsc do wypoczynki i rekreacji nie tylko wśród samych turystów, ale także wśród mieszkańców Glasgow. Na placu George Square znajduje się wiele pomników jak np. Glasgow – The Cenotaph oraz pomnik księcia Alberta. George Square to miejsce, w którym możesz odpocząć, a także przyjrzeć się szybkości wielkomiejskiego życia. Tej atrakcji w sercu miasta z pewnością nie możesz pominąć.

Dlaczego warto jechać do Glasgow? Noclegi w Glasgow są dość tanie!

Kolejnym powodem, który może przekonać Cię do odwiedzenia Glasgow, są względy ekonomiczne. Wspomniane już zostało, że wielu turystów tłumnie ściąga do Edynburga. Co za tym idzie, w tym mieście ceny atrakcji oraz noclegów zwykle są 2 razy wyższe niż chociażby w Glasgow. Podróż do komercyjnej stolicy Szkocji może być dla Ciebie nie tylko jednym z piękniejszych, ale także i jednym z tańszych doświadczeń. Dodatkowo, noclegi w Glasgow są wyjątkowo zróżnicowane. Z całą pewnością znajdziesz taki hotel w mieście, który dopasuje się do Twoich potrzeb. W Glasgow istnieje szeroka baza hoteli, hosteli, pensjonatów, a także luksusowych obiektów noclegowych, w których możesz oczekiwać zdecydowanie najwyższych standardów zakwaterowania. Pamiętaj jednak, by noclegi w Glasgow zarezerwować dla siebie z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu istnieje duża szansa co do tego, że będą one dla Ciebie tańsze!

Wakacje w Glasgow i ogród Provand’s Lordship Garden

Wakacje w Glasgow mogą upłynąć Ci także pod znakiem nowych doświadczeń, których z pewnością nie zabraknie w Provand’s Lordship Garden. Jest to niewielkie miejsce, a w zasadzie ogród, który znajduje się w centralnej części miasta. Tam z kolei znajdziesz różnorodne zioła i nie tylko, które mają właściwości lecznicze. Oczywiście, sprzedawane są one w niewielkich opakowaniach, przygotowanych przez specjalistów od ziołolecznictwa. Znajdziesz tam mieszanki odpowiednie na różne dolegliwości chorobowe, a także na poprawę samopoczucia. Dodatkowo w samym sercu ogrodu znajdują się malownicze fontanny, które tworzą w tym miejscu wyjątkową atmosferę. Najpiękniej ogród Provand’s Lordship Garden prezentuje się w sezonie letnim. Wówczas możesz tam korzystać z szeregu alejek spacerowych, ławeczek i miejsc przeznaczonych do wypoczynku oraz rekreacji. 

Dlaczego warto jechać do Glasgow? Necropolis – najpiękniejsze Miasto Zmarłych w Glasgow

Wakacje w Glasgow mogą upłynąć Ci pod znakiem wyjatkowo nietypowych atrakcji, które mimo wszystko na długo zapadają w pamięć każdemu z podróżnych. Jednym z bardziej niezwykłych miejsc w Glasgow jest bez wątpienia Necropolis, czyli jedno z najpiękniejszych Miast Zmarłych, jakie tylko zobaczysz w całej Szkocji. Na ten wyjątkowy cmentarz prowadzi słynny Most Westchnień. Na tym cmentarzu znajdziesz około 3,5 tysięcy zabytkowych grobowców, które są bogato zdobione różnorodnymi kwiatami i światłami. Co więcej, cała nekropolia znajduje się na szczycie, z którego rozpościera się malownicza panorama na całe Glasgow i jego pobliską okolicę. Tej atrakcji podczas wakacje w Glasgow absolutnie nie możesz przegapić!

Wycieczki do Glasgow śladem malowniczych murali

Wycieczki do Glasgow mogą upłynąć Ci pod znakiem malowniczej sztuki ulicznej, której przejawy znajdziesz dosłownie na każdym rogu. Glasgow słynie ze swoich murali, które pokrywają ściany praktycznie każdego budynku. Najpiękniejsze dzieła ulicznych artystów znajdziesz przy High Street. Szczególną uwagę zwróć na mural pt.: „Ptak, który nigdy nie odleciał”. Jest to jeden z najsłynniejszych murali w mieście, a także jeden z największych i najpiękniejszych przejawów sztuki ulicznej w mieście. Jednocześnie musisz pamiętać, że to nie jedyny mural, który możesz znaleźć w mieście. Koniecznie wybierz się na dłuższy spacer malowniczymi uliczkami centrum Glasgow i postaraj się odszukać wszystkie z murali, które ukryte są w mieście. Będzie to dla Ciebie nie tylko fenomenalna atrakcja na świeżym powietrzu, ale także świetny sposób na to, by nieco bliżej poznać unikalną, szkocką sztukę uliczną.

Dlaczego warto jechać do Glasgow? Wakacje w Glasgow w towarzystwie szkockiej kuchni

Szkocka kuchnia z całą pewnością nie może być zaliczana do najpopularniejszych w Europie. Można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie. Lokalne, szkockie dania są znane jedynie na Wyspach Brytyjskich – a szkoda! Będąc w Glasgow nie zapomnij skorzystać z niezwykle szerokiej i rozwiniętej bazy gastronomicznej, którą oferuje Ci miasto. Wakacje w Glasgow poświęć więc na bliższe spróbowanie lokalnych specjałów. Nie tylko potraw, ale także i lokalnych trunków jak np. słynnej whiskey. W Glasgow znajdziesz szereg restauracji. Począwszy od zwykłych, małych knajpek z przekąskami, aż po prestiżowe lokale gastronomiczne, które zaserwują Ci prawdziwe umami. Dzięki temu przekonasz się, że szkockie przysmaki mogą Cię pozytywnie zaskoczyć, a niektóre z przepisów być może zapragniesz odtworzyć we własnej kuchni. Wakacje w Glasgow dają Ci więc niezwykłe możliwości i szanse!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najbardziej instagramowe miejsca w Birmingham – sprawdź i zrób niezapomniane zdjęcia!

Co zabrać na wycieczkę do Birmingham?

Następny

Dodaj komentarz