TOP 5 plaż blisko Birmingham

Tagi , , , ,

Birmingham jest jedną z największych metropolii na Wyspach Brytyjskich. Miasto to na co dzień zamieszkuje ponad 1,1 miliona mieszkańców. Birmingham znajduje się w centralnej części Anglii, co jednocześnie oznacza, że nie ma bezpośredniego dostępu do morza. Jednak w dość bliskiej okolicy można znaleźć miejsca, które idealnie sprawdzą się w kontekście letniego plażowania. Poznaj więc TOP 5 plaż blisko Birmingham:

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

TOP 5 plaż blisko BirminghamPlaża w Weston-super-Mare 

Plaża w Weston-super-Mare znajduje się około godziny i pół drogi od Birmingham. Jest to dość kameralna plaża piaszczysta, która posiada świetnie rozwiniętą infrastrukturę dla plażowiczów. Znajdziesz na niej szereg leżaków, a także kilka sklepików. Woda w okolicach tej plaży zwykle nie należy do najcieplejszych, aczkolwiek latem spokojnie możesz się do niej przyzwyczaić. Plaża ta nie jest zbyt popularna wśród turystów, więc z powodzeniem możesz tam wypoczywać w spokoju.

Gdzie nocować w pobliżu plaży w Weston-super-Mare?

Jednym z najlepszych hotelu w Weston-super-Mare jest The Grand Atlantic Hotel. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który znajduje się blisko centrum, a także tuż przy samej plaży. Oferuje on wysokie standardy zakwaterowania oraz pokoje z panoramicznymi widokami.

TOP 5 plaż blisko BirminghamPlaża w Blackpool

Kolejną propozycją plaży w okolicach Birmingham jest plaża w Blakpool. Znajduje się ona około 2 godziny drogi od Birmingham. Faktem jest, że do pokonania będzie nieco dalsza odległość, jednak plaża w Blakpool z pewnością jest tego warta. Jest to rozległy fragment piaszczystego wybrzeża, na którym znajdują się różnorodne miejsca rozrywki, a także leżaki w sezonie letnim. Jest to dość popularna plaża wśród miejscowych, a także wśród samych turystów. Możesz tam nie tylko wypocząć, ale także świetnie się bawić.

Gdzie nocować w pobliżu plaży w Blakpool?

Blisko plaży w Blakpool możesz nocować w hotelu The Aberford. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który zapewni Ci wysokie standardy zakwaterowania. Z tego hotelu, do plaży będziesz miał jedynie kilka kroków.

TOP 5 plaż blisko BirminghamPlaża w Rhyl

Plaża w Rhyl to kolejne miejsce, które śmiało możesz odwiedzić. Szacunkowo, plaża ta również znajduje się około 2 godziny drogi od Birmingham. Jest to dość kameralne i spokojne miejsce, w małej miejscowości. Plaża w Ryhl jest typem plaży piaszczysto-żwirowej. Nie znajdziesz tam zbyt wielu udogodnień, aczkolwiek możesz liczyć na wyjątkowo intymną i prywatną atmosferę. W pobliżu plaży znajdziesz kilka sklepików, więc niczego Ci nie zabraknie.

Gdzie nocować w pobliżu plaży w Ryhl?

Bezpośrednio przy samej plaży w Ryhl do wynajęcia są niewielkie domki kempingowe jak np. Caravan North Wales – Lyons Robin Hood Holiday Park. Oferują one przytulne i kameralne wnętrza, aczkolwiek ich największym atutem jest to, że znajdują się dokładnie przy samej plaży.

TOP 5 plaż blisko BirminghamPlaża w Barry

Plaża w Barry oddalona jest od Birmingham o około 2 godziny i 15 minut jazdy. Podobnie jak plaża w Ryhl, jest ot miejsce dość kameralne, które rzadko kiedy odwiedzane jest przez tłumy turystów. Plaża jest skromna, aczkolwiek posiada standardowe udogodnienia dla turystów, więc nie musisz się martwić.

Gdzie nocować w pobliżu plaży w Barry?

W pobliżu plaży w Barry baza noclegowa jest nieco ograniczona. Najbliżej niej znajduje się pensjonat Gail’s Guest House. Oddalony jest on do plaży o jedynie 300 metrów, a także znajduje się blisko centrum.

TOP 5 plaż blisko BirminghamPlaża w Barmouth

Plaża w Barmouth znajduje się około 2,5 godziny drogi od Birmingham. Jest to popularna wśród turystów plaża piaszczysta, na której znajdziesz szereg udogodnień. Jest to plaża rozległa i przestronna z licznymi barami i sklepikami. Z pewnością będziesz mógł się tam świetnie bawić, a także dobrze wypocząć.

Gdzie nocować w pobliżu plaży w Barmouth?

W pobliżu plaży w Barmouth znajdziesz wiele możliwości zakwaterowania. Jednocześnie, najlepszym hotelem wydaje się być Endeavour Guest House. Znajduje się on jedynie 50 metrów od samej plaży i jedynie 300 metrów od ścisłego centrum miasteczka. Oferuje on wysoki standard zakwaterowania.

autor: Daria Gajewska

Poprzedni

TOP 10 najciekawszych atrakcji w Dublinie

Gotowy plan wycieczki objazdowej po Cork i okolicach

Następny

Dodaj komentarz