Lee Fields – najlepsze miejsce na spacery i pikniki w Cork

Tagi , , , ,

Irlandia nie bez powodu nosi nazwę zielonej wyspy, którą zawdzięcza swojemu krajobrazowi pełnemu zieleni. Nie brakuje jej nawet w miastach, a jednym z zielonych miejsc na mapie Irlandii jest Cork. Miasto zajmujące drugie miejsce pod względem wielkości po Dublinie, nazywane morską bramą do Irlandii. Jedną z jego atrakcji są zielone tereny spacerowe w parku Lee Fields – atrakcyjne o każdej porze roku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Lee Fields?

Lee Fields to popularne, zielone tereny spacerowe położone w samym sercu miejscowości Cork. Drugiego pod względem rozmiarów miasta w Irlandii i jednocześnie miasta portowego, w którym mieści się drugi co do wielkości naturalny port na świecie. 

Park ze ścieżką spacerową znajduje się nieopodal centrum miasta, kilka kroków od parku Fitzgerald. Tereny parku rozciągają wzdłuż brzegu rzeki Lee, która dzieli północną oraz południową część miasta i od której pochodzi nazwa parku.

Adres: 3 Lee Rd, Mount Desert, Co. Cork

Współrzędne: 51°53’40″N, 8°31’13″W

Co robić w Lee Fields?

Obszar parku Lee Fields jest dla mieszkańców miasta popularnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu i atrakcja dla odwiedzających. To idealne miejsce na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, romantyczny spacer o zachodzie słońca, poranny jogging czy weekendowy piknik nad rzeką. Spacerując można podziwiać panoramę miasta i płynącą spokojnie rzekę, a przy okazji uciec od zgiełku miasta. Spacer można rozpocząć już od North Mall w centrum miasta i zakończyć przechadzkę przy Anglers Rest na końcu Carrigrohane Road. Droga powrotna wiedzie tą samą trasą, niestety ścieżka nie ma alternatywy.

Ścieżka na całej długości jest utwardzona, a trasa nie jest wymagająca i w większości prosta, więc sprawdzi się nawet w przypadku dzieci czy osób starszych lub niepełnosprawnych. Wzdłuż ścieżki znajdują się też ławki, na których można odpocząć w cieniu drzew. Szlak Lee Fields to również idealne miejsce na spacer z czworonogiem, jednak pies obowiązkowo powinien być na smyczy.

W sąsiedztwie parku znajduje się Phoenix Kayak Club, gdzie można skorzystać z wypożyczalni kajaków i przepłynąć się rzeką wzdłuż terenów parku. W pobliżu można znaleźć też kilka innych atrakcji. Między innymi muzeum Old Cork Waterworks czy stare miasto z zabytkowym Ratuszem i niezwykłą architekturą, stanowiącą część dziedzictwa Cork.

Ciekawostki

  • Spokojny spacer zajmuje około 1,5 godziny.
  • Cała trasa spacerowa ma długość około 7 kilometrów.
  • W latach 80. XX wieku park Lee Fields był miejscem koncertów plenerowych, na jednym z nich niespodziewanie wystąpił zespół U2.

Jak dojechać do Lee Fields?

Dojazd do Lee Fields nie jest niczym skomplikowanym – park znajduje się tuż przy głównej drodze Carrigrohane Road oznaczonej numerem N22. Zaraz obok mieści się duży i wygodny, bezpłatny parking dla odwiedzających park. Można tu też łatwo i wygodnie dotrzeć komunikacją miejską. Park znajduje się w niewielkiej odległości od stacji Victoria Cross, tuż obok jest też kilka przystanków autobusowych.

Autor: Agnieszka Muczyn

Poprzedni

Kiedy jechać do Bradford?

Cadbury World – muzeum popularnej czekolady w Birmingham

Następny

Dodaj komentarz