Kiedy jechać do Bradford?

Tagi , , ,

Bradford to jedno z najciekawszych miast w Wielkiej Brytanii. Każdego roku przyciąga ono prawdziwe rzesze turystów, a jego popularność jest podyktowana nie tylko dużą liczbą zabytków, ale też ciekawym klimatem. Sporo osób nie wie jednak, kiedy jechać do Bradford, aby wycieczka ta dostarczyła jak najlepszych wrażeń. 

Bradford – dlaczego jest tak chętnie odwiedzany?

Mówiąc o angielskich miastach, większość osób ma przed oczami Manchester, Liverpool bądź Londyn. W rzeczywistości lista popularnych miejscowości z Wielkiej Brytanii jest o wiele dłuższa. Jedną z nich jest Bradford. Miasto to słynie przede wszystkim z dużej liczby ciekawych obiektów kulturalnych. Znajduje się w nim wiele muzeów oraz katedr, które doskonale sprawdzą się u osób lubiących sztukę. W Bradford znajdują się także liczne atrakcje przyrodnicze, takie jak zapierające dech w piersi wodospady czy imponujące parki. W tej charakterystycznej miejscowości nie brakuje też zamków i miejsc świadczących o bogatej przeszłości Bradford. Sprawia to, że jest to prawdziwy raj turystyczny dla osób ceniących sobie klimatyczne miejsca z interesującą historią.

Klimat w Bradford – co warto o nim wiedzieć?

Bradford słynie z bardzo dużej liczby ciekawych miejsc, jednak warto mieć na względzie, że miasto to jest położone w Wielkiej Brytanii, a jak wiadomo na wyspach pogoda często bywa kapryśna. Dlatego też swój wyjazd warto dokładnie rozplanować. W Bradford panuje klimat oceaniczny, co oznacza, że charakteryzuje się on brakiem wyraźnej różnicy między poszczególnymi porami roku. Klimat oceaniczny determinuje to, że zimy są zazwyczaj relatywnie chłodne bądź łagodne, a lata – łagodne i dość deszczowe.

W efekcie Bradford to doskonałe miasto do odpoczynku dla osób, które nie przepadają za wysokimi temperaturami. Natomiast w miejscowości tej upały są prawdziwą rzadkością, dlatego nie trzeba się ich obawiać. W Bradford pada przez niemal cały rok, co oznacza, że miasto to jest dobrą opcją dla wszystkich miłośników opadów atmosferycznych. Średnia temperatura roczna w przypadku Bradford wynosi ok. 20 stopni Celsjusza, dzięki czemu każdy turysta powinien poczuć się tam jak ryba w wodzie. 

Kiedy jechać do Bradford?

Bradford to wyjątkowe miasto, jednak wiele osób nie wie, kiedy najlepiej je odwiedzić. Eksperci rekomendują, aby do Wielkiej Brytanii przyjeżdżać w okresie pomiędzy kwietniem a październikiem. Wówczas temperatury są bowiem najbardziej sprzyjające do aktywnego odpoczynku i zwiedzania. W tym okresie opady są relatywnie niewielkie, a temperatura względnie wysoka. Jeżeli odwiedzisz to miasto podczas lata, to możesz trafić nawet na temperatury oscylujące w okolicach 30 stopni Celsjusza. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem zimy i lubisz chłód, to doskonałą opcją dla Ciebie powinno być przyjechanie do Bradford w styczniu. W tym miesiącu temperatura powietrza wynosi zazwyczaj nie więcej niż 7 stopni Celsjusza, dlatego jest doskonała dla osób, które lubią przyjemny, zimowy klimat. 

Kiedy jechać do Bradford? Pogoda – o czym pamiętać?

W przypadku Bradford ciepła pora roku trwa mniej niż kwartał. Zaczyna się 12 czerwca, a kończy już 9 września. W tym okresie średnia dobowa temperatura wynosi 16 stopni Celsjusza. Chłodna pora roku trwa natomiast ponad cztery miesiące. Wówczas średnie temperatury wynoszą ok. 8 stopni Celsjusza. Jeżeli chcesz uniknąć intensywnych opadów deszczu, to nie odwiedzaj Bradford listopadem. W tym miesiącu opady są bowiem największe, a pogoda jest przeważnie bardzo niekorzystna. Osoby nieprzepadające za intensywnym wiatrem powinny natomiast wystrzegać się odwiedzania Bradford w styczniu. Wówczas miasto to jest bowiem narażone na intensywny wiatr, który utrudnia zwiedzanie ciekawych miejsc. Przed wyjazdem do Bradford dokładnie przeanalizuj więc swoje potrzeby. Jeśli chcesz odpoczywać w relatywnie słonecznej atmosferze, z przyjemną temperaturą, postaw na wakacje letnie. Jeżeli natomiast lubisz wyzwania i chcesz podziwiać Bradford, korzystając z deszczowych klimatów, to wybierz jesienny bądź zimowy wyjazd.

Poprzedni

Jesień w Belfaście, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Lee Fields – najlepsze miejsce na spacery i pikniki w Cork

Następny

Dodaj komentarz