Kiedy jechać do Bradford?

Tagi , , ,

Bradford to jedno z najciekawszych miast w Wielkiej Brytanii. Każdego roku przyciąga ono prawdziwe rzesze turystów, a jego popularność jest podyktowana nie tylko dużą liczbą zabytków, ale też ciekawym klimatem. Sporo osób nie wie jednak, kiedy jechać do Bradford, aby wycieczka ta dostarczyła jak najlepszych wrażeń. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Bradford – dlaczego jest tak chętnie odwiedzany?

Mówiąc o angielskich miastach, większość osób ma przed oczami Manchester, Liverpool bądź Londyn. W rzeczywistości lista popularnych miejscowości z Wielkiej Brytanii jest o wiele dłuższa. Jedną z nich jest Bradford. Miasto to słynie przede wszystkim z dużej liczby ciekawych obiektów kulturalnych. Znajduje się w nim wiele muzeów oraz katedr, które doskonale sprawdzą się u osób lubiących sztukę. W Bradford znajdują się także liczne atrakcje przyrodnicze, takie jak zapierające dech w piersi wodospady czy imponujące parki. W tej charakterystycznej miejscowości nie brakuje też zamków i miejsc świadczących o bogatej przeszłości Bradford. Sprawia to, że jest to prawdziwy raj turystyczny dla osób ceniących sobie klimatyczne miejsca z interesującą historią.

Klimat w Bradford – co warto o nim wiedzieć?

Bradford słynie z bardzo dużej liczby ciekawych miejsc, jednak warto mieć na względzie, że miasto to jest położone w Wielkiej Brytanii, a jak wiadomo na wyspach pogoda często bywa kapryśna. Dlatego też swój wyjazd warto dokładnie rozplanować. W Bradford panuje klimat oceaniczny, co oznacza, że charakteryzuje się on brakiem wyraźnej różnicy między poszczególnymi porami roku. Klimat oceaniczny determinuje to, że zimy są zazwyczaj relatywnie chłodne bądź łagodne, a lata – łagodne i dość deszczowe.

W efekcie Bradford to doskonałe miasto do odpoczynku dla osób, które nie przepadają za wysokimi temperaturami. Natomiast w miejscowości tej upały są prawdziwą rzadkością, dlatego nie trzeba się ich obawiać. W Bradford pada przez niemal cały rok, co oznacza, że miasto to jest dobrą opcją dla wszystkich miłośników opadów atmosferycznych. Średnia temperatura roczna w przypadku Bradford wynosi ok. 20 stopni Celsjusza, dzięki czemu każdy turysta powinien poczuć się tam jak ryba w wodzie. 

Kiedy jechać do Bradford?

Bradford to wyjątkowe miasto, jednak wiele osób nie wie, kiedy najlepiej je odwiedzić. Eksperci rekomendują, aby do Wielkiej Brytanii przyjeżdżać w okresie pomiędzy kwietniem a październikiem. Wówczas temperatury są bowiem najbardziej sprzyjające do aktywnego odpoczynku i zwiedzania. W tym okresie opady są relatywnie niewielkie, a temperatura względnie wysoka. Jeżeli odwiedzisz to miasto podczas lata, to możesz trafić nawet na temperatury oscylujące w okolicach 30 stopni Celsjusza. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem zimy i lubisz chłód, to doskonałą opcją dla Ciebie powinno być przyjechanie do Bradford w styczniu. W tym miesiącu temperatura powietrza wynosi zazwyczaj nie więcej niż 7 stopni Celsjusza, dlatego jest doskonała dla osób, które lubią przyjemny, zimowy klimat. 

Kiedy jechać do Bradford? Pogoda – o czym pamiętać?

W przypadku Bradford ciepła pora roku trwa mniej niż kwartał. Zaczyna się 12 czerwca, a kończy już 9 września. W tym okresie średnia dobowa temperatura wynosi 16 stopni Celsjusza. Chłodna pora roku trwa natomiast ponad cztery miesiące. Wówczas średnie temperatury wynoszą ok. 8 stopni Celsjusza. Jeżeli chcesz uniknąć intensywnych opadów deszczu, to nie odwiedzaj Bradford listopadem. W tym miesiącu opady są bowiem największe, a pogoda jest przeważnie bardzo niekorzystna. Osoby nieprzepadające za intensywnym wiatrem powinny natomiast wystrzegać się odwiedzania Bradford w styczniu. Wówczas miasto to jest bowiem narażone na intensywny wiatr, który utrudnia zwiedzanie ciekawych miejsc. Przed wyjazdem do Bradford dokładnie przeanalizuj więc swoje potrzeby. Jeśli chcesz odpoczywać w relatywnie słonecznej atmosferze, z przyjemną temperaturą, postaw na wakacje letnie. Jeżeli natomiast lubisz wyzwania i chcesz podziwiać Bradford, korzystając z deszczowych klimatów, to wybierz jesienny bądź zimowy wyjazd.

Poprzedni

Jesień w Belfaście, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Lee Fields – najlepsze miejsce na spacery i pikniki w Cork

Następny

Dodaj komentarz