Komunikacja miejska w Cork 

Autobus mijający ratusz w Cork

Poruszanie się po Cork, podobnie jak w każdym dużym mieście, wymaga odrobiny orientacji i wiedzy, które środki transportu będą najwygodniejsze. Miasto oferuje kilka opcji komunikacji miejskiej, które umożliwiają efektywne przemieszczanie się zarówno mieszkańcom, jak i turystom. W Cork, tak jak w całej Irlandii, obowiązuje ruch … Zobacz więcej »

Fota Wildlife Park – ogromny park dzikich zwierząt blisko Cork

Siamang Gibbon rodzina relaksująca się w parku dzikich zwierząt Fota w pobliżu Cobh, hrabstwo Cork, Irlandia

Fota Wildlife Park to jedna z ciekawszych atrakcji hrabstwa Cork w Irlandii. Park dzikiej przyrody znajduje się na malowniczej wyspie Fota leżącej nieopodal miejscowości Carrigtwohill. Rozciąga na powierzchni ponad 4000 metrów kwadratowych. Jakie atrakcje oferuje odwiedzającym? Gdzie znajduje się Fota Wildlife Park? Irlandzki park dzikiej przyrody Fota … Zobacz więcej »

Kiedy jechać do Cork?

Mały port rybacki Cobh, Irlandia. Piękne romantyczne miejsce do odwiedzenia. Wewnątrz hrabstwa Cork.

Kiedy jechać do Cork? To pytanie, które nurtuje wielu podróżnych, gdy zastanawiają się nad odkryciem uroków tego malowniczego miasta w Irlandii. Wybór odpowiedniego okresu na wizytę w Cork może mieć naprawdę ogromne znaczenie dla jakości doświadczenia turystycznego. Poniżej przyjrzymy się szczegółowo najlepszym okresom na podróżowanie … Zobacz więcej »

Czy w Cork jest drogo?

Cork, Irlandia centrum miasta z różnych sklepów, barów i restauracji. Ruch samochodowy i ludzie na ulicy. Góry na tle

Wycieczki do Cork stają się coraz popularniejszym wyborem wśród większości turystów. Nie da się ukryć, że jest to jedno z większych miast Irlandii, które może pochwalić się niezliczoną ilością zabytków oraz innych atrakcji. Jednocześnie wśród opinii wielu podróżnych Cork uchodzi za jedno z droższych miast, … Zobacz więcej »