Co kupić w Manchesterze i jakie pamiątki przywieźć?

Tagi , , ,

Manchester to jedno z najszybciej rozwijających się miast na Wyspach Brytyjskich. Na co dzień zamieszkuje je ponad pół miliona osób. To główny ośrodek przemysłowy i kulturalny w północno-zachodniej Anglii. Nic więc dziwnego, że każdego roku wybiera się tam coraz więcej turystów. Jeśli Ty również planujesz spędzić tam swoje wakacje, to koniecznie sprawdź, co kupić w Manchesterze i jakie pamiątki przywieźć do Polski!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co kupić w Manchesterze? Gadżety piłkarskie

Manchester to miasto, które zawsze kojarzyło się z dwoma, wielkimi klubami piłkarskimi. To właśnie tam swoje mecze rozgrywają znakomite kluby: Manchester City oraz Manchester United. Jeśli jesteś miłośnikiem dobrej piłki nożnej, to z pewnością nie przegapisz wizyty na stadionach. Jednocześnie, jedną z lepszych pamiątek mogą okazać się gadżety piłkarskie. W oficjalnych sklepikach prowadzonych na stadionach znajdziesz koszulki, kubeczki oraz szeregi innych akcesoriów, nawet z podpisami największych gwiazd jak np. Raphael Varane czy Erling Haaland. Takie unikalne pamiątki z całą pewnością zachwycą każdego miłośnika piłki nożnej. 

Wyroby i ozdoby z drewna

Będąc w Manchesterze z pewnością poświęcisz wiele uwagi klubom piłkarskim. Nie zapomnij jednak o tym, że jest to jedno z najpiękniejszych miast na Wyspach Brytyjskich, które słynie z rękodzielnictwa. Jeśli chcesz zagwarantować sobie nową dekorację do salonu lub breloczek do kluczy o unikalnym wydźwięku, wówczas zdecyduj się na wyroby z drewna. W Manchesterze znajdziesz wiele sklepików, prowadzonych przez lokalnych rzemieślników. W nich z kolei będziesz mógł kupić szereg drewnianych tabliczek, szkatułek, a także wiele innych akcesoriów. Co więcej, niektórzy rzemieślnicy są w stanie od ręki wypalić na nich napis podany przez Ciebie. Jest to jedna z bardziej oryginalnych pamiątek, która z całą pewnością pozwoli Ci pamiętać o miłych wspomnieniach z wycieczki.

Co kupić w Manchesterze? Magnesy z panoramą miasta

Jeśli kolekcjonujesz magnesy, to w Manchesterze również Ci ich nie zabraknie. Zwróć uwagę w szczególności na te, które przedstawiają przepiękną panoramę miasta, widzianą z lotu ptaka. Są to najczęściej magnesy trójwymiarowe, które ozdobią Twoją lodówkę i nie tylko. Co jest ważniejsze, takie magnesiki nie są drogie i są one również powszechnie dostępne. Z pewnością nie pożałujesz tego, że kupiłeś jeden z nich. Zawsze będą Ci one przypominać o niesamowitej podróży, jaką odbyłeś.

Miniaturowa replika John Rylands Library

Zabytkowa, unikalna biblioteka imieniem John’a Rylands’a to jeden z najważniejszych zabytków w Manchesterze. Sam budynek jest ogromny, a zgromadzone w nim zbiory literatury z całą pewnością Cię pozytywnie zaskoczą. Co więcej, dla turystów bardzo często są organizowane różne wydarzenia edukacyjne i kulturalne, które jeszcze lepiej pomogą Ci poznać historię budynku i gromadzonej w nim literatury. Jeśli szukasz wyjątkowej pamiątki, to w sklepiku działającym przy bibliotece znajdziesz jej miniaturowe repliki. Oczywiście są one dostępne także w innych sklepach z pamiątkami, jednak te, które kupisz bezpośrednio na miejscu, będą miały szczególne znaczenie. Taka niewielka figurka może zająć honorowe miejsce na Twojej półce, a z pewnością przywróci Ci na myśl miłe wspomnienia.

Herbata PG Tips

Wyspy Brytyjskie znane są z upraw herbaty, a także z tego, że ich mieszkańcy rozpoczynają dzień właśnie od kubka tego napoju. Nieopodal centrum Manchesteru znajduje się słynna fabryka herbaty PG Tips. Początki jej działalności sięgają roku 1869, kiedy Arthur Brooke zdecydował się w tym miejscu na sprzedawanie wysokiej jakości herbaty, która dawniej pochodziła jedynie z brytyjskich kolonii zamorskich. Z biegiem czasu biznes się rozkręcał, a zaufanie do samej marki znacznie rosło. Obecnie herbata PG Tips to jedna z najlepszych w Anglii, która równie dobrze znana jest w całej Europie. Będąc w Manchesterze nie możesz więc zapomnieć o tym, by taki zestaw zabrać ze sobą do Polski. PG Tips oferuje przystępne ceny, a także herbaty o różnorodnym smaku. Możesz więc wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Muzeum Wikingów w Dublinie

Salford Quays – centrum kulturalnym i gospodarczym Manchesteru

Następny

Dodaj komentarz