National Football Museum w Manchesterze, zwiedzanie, bilety

Tagi , , ,

Manchester to jedno z większych miast, jakie znajdują się na Wyspach Brytyjskich. Mieszka tam ponad pół miliona osób, a sam Manchester nieodłącznie kojarzy się jako miasto piłki nożnej. To właśnie tam rywalizują ze sobą dwa, największe kluby piłkarskie – Manchester City i Manchester United. Co więcej, w mieście tym czeka na Ciebie National Football Museum. Co więc musisz o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się National Football Museum w Manchesterze?

National Football Museum w Manchesterze znajduje się w północnej części centrum Manchesteru, a dokładniej w dzielnicy N.O.M.A. Budynek mieści się przy ulicy Urbis Building Cathedral Gardens. Z uwagi na dogodną lokalizację muzeum, dojazd do niego jest wyjątkowo prosty.

Jak dojechać do National Football Museum?

Do National Football Museum możesz dojechać na wiele sposobów. Oczywiście pierwszym z nich jest skorzystanie z wygodnej, aczkolwiek względnie drogiej taksówki. Możesz także podjechać tam wypożyczonym samochodem. Wystarczy, że skręcisz z głównej rogi Ring Road, w miejską aleję Corporation Road. W ten sposób dojedziesz prosto na parking przy muzeum. Dojedziesz tam także za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Najbliższym przystankiem jest Printworks. Znajduje się on jedynie 100 metrów od budynku muzeum.

Ciekawostki

Narodowe Muzeum Piłki Nożnej w Manchesterze jest prawdziwą gratką dla miłośników tej dyscypliny sportu. To właśnie tam będziesz mógł zobaczyć liczną kolekcję różnorodnych pamiątek piłkarskich, które pochodzą z różnorodnych okresów historycznych. Co ciekawe, muzeum zajmuje się nie tylko kolekcjonowaniem, ale także konserwowaniem i eksponowaniem zbiorów. Pierwsza inicjatywa powstania takiej instytucji powstała w 1994 roku. Początkowo, zbiory były rozdzielone pomiędzy stadion Deepdale, miasteczko Preston oraz wspólnotę komunalną Lancashire. 

Zwiedzanie muzeum

Muzeum składa się z kilku sektorów. Każdy z nich odnosi się do innych kolekcji i pamiątek. Do najważniejszych sektorów należy:

  • Pitch Gallery – to największy sektor, który skupia się głównie na trofeach, Hall of Fame, oraz innych, czasowych wystawach;
  • Match Gallery –  jak łatwo możesz się domyślić, prezentowane w tym sektorze wystawy odnoszą się do wydarzeń piłkarskich, stadionów, a także najważniejszych meczy, jakie zostały rozegrane w historii angielskiej piłki nożnej;
  • Play Gallery – w tym sektorze możesz poświęcić się interaktywnym rozgrywkom piłkarskim;
  • Score Gallery – tu z kolei organizowane są czasowe wystawy związane z różnymi wydarzeniami piłkarskimi;
  • Learning and Education Zone – to dział zadedykowany zorganizowanym grupom i wycieczkom szkolnym.

Dlaczego warto odwiedzić National Football Museum w Manchesterze?

Muzeum to przede wszystkim ciekawa podróż po różnorodnych aspektach związanych z rozwojem piłki nożnej na Wyspach Brytyjskich. Zapoznasz się tam także z najważniejszymi pucharami oraz innymi ciekawostkami, które dla każdego fana tej dyscypliny sportu, będą interesującym przeżyciem. Z pewnością taką wizytę zapamiętasz na dłuższy czas.

Godziny otwarcia

National Football Museum w Manchesterze jest czynne dosłownie każdego dnia dla zwiedzających. Możesz je odwiedzić więc od poniedziałku do niedzieli. Godziny otwarcia muzeum są stałe. Możesz się tam udać na zwiedzanie od godziny 10:00 do godziny 17:00. Pamiętaj, że ostatnie wejście jest możliwe na 30 minut, przed zamknięciem obiektu.

Bilety

Bilety do National Football Museum w Manchesterze kosztują około 75-80 złotych. Pamiętaj, że dodatkowo płatne są interaktywne gry, w których możesz wziąć udział. Bilety możesz zamówić na oficjalnej stronie National Football Museum, a także możesz kupić je bezpośrednio na miejscu.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Science and Industry Museum Manchester, co zobaczyć, bilety

Wynajęcie samochodu w Birmingham – co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz