Victoria Baths w Manchesterze, kompleks basenów publicznych

Victoria Baths, Chorlton-upon-Medlock, Manchester, Wielka Brytania

Manchester zapewnia odwiedzającym dostęp do wielu ciekawych miejsc do zwiedzania. Często są to miejsca związane z industrialną przeszłością miasta, bogatym dziedzictwem muzycznym czy sportowym. Planując wyjazd do tego miasta warto jednak zrobić głębszy przegląd dostępnych atrakcji, niekoniecznie najpopularniejszych i skupionych w ścisłym centrum miasta. Jedną z najciekawszych … Zobacz więcej »

TOP 12 atrakcji w Manchesterze

Portret wspaniałej kobiety spacerującej w słoneczny dzień w mieście Manchester, Wielka Brytania

Manchester w północnej Anglii to miasto, które ma wiele do zaoferowania, począwszy od najlepszych muzeów, galerii i atrakcji przyjaznych rodzinom po dzielnice pełne barów, restauracji oraz życia nocnego. Rozbudowa obiektów rozrywkowych oraz sportowych w mieście również znacznie zwiększyła jego atrakcyjność dla turystów. Takie atrakcje jak … Zobacz więcej »

Temperatura i pogoda w Manchesterze w ciągu roku

Piękna panorama Salford Quays Manchester

Manchester jest miastem położonym w północno-zachodniej części Anglii. Stanowi jedną z największych metropolii Wielkiej Brytanii. Zlokalizowany jest w malowniczym krajobrazie u podnóży Gór Pennińskich, nad rzekami Irwell i Mersey oraz kanałem Manchesterskim. Założony już na początku jedenastego wieku jako obóz warowny, obecnie pełni funkcję ważnego węzła komunikacyjnego, … Zobacz więcej »