Gotowy plan wycieczki po Birmingham i okolicach

Tagi , , , , , ,

Wiele podróżnych może być zainteresowanych odwiedzeniem Birmingham ze względu na bogatą historię miasta, kulturę i różnorodność dostępnych atrakcji. W niniejszym artykule przedstawimy trzy wyjątkowe miejsca. Oferują one coś wyjątkowego dla każdego odwiedzającego oraz są dostosowane pod względem atrakcji dla osób o różnych zainteresowaniach i preferencjach, zapewniając niezapomniane przeżycia niezależnie od indywidualnych upodobań. Oto gotowy plan wycieczki po Birmingham, który docenią zarówno miłośnicy sztuki, jak i entuzjaści zwierząt morskich, a także rodziny z dziećmi.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gotowy plan wycieczki po Birmingham i okolicach – Pierwszy dzień – Birmingham Museum and Art Gallery

Birmingham Museum and Art Gallery, znane także jako BM&AG, to fascynujące miejsce, którego historia sięga 28 listopada 1885 roku. Jest to jedno z najważniejszych muzeów w Birmingham, gromadzące bogatą kolekcję zabytków liczącą około osiemset tysięcy eksponatów. Podczas swojej wizyty w muzeum będziesz miał okazję odkryć wiele cennych skarbów z przeszłości. Muzeum swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim ogromnej kolekcji obrazów pochodzących z różnych epok w historii sztuki. Wśród nich znajdują się dzieła związane z artystycznym, studenckim stowarzyszeniem Prerafaelitów z połowy XIX wieku, które nawiązywało w swoich przedsięwzięciach malarskich do wczesnorenesansowych, włoskich mistrzów. Znajduje się tutaj również największa na świecie kolekcja prac Edwarda Burne-Jonesa, głównego propagatora wspomnianego nurtu na kontynencie.

Muzeum posiada również bogatą kolekcję artefaktów archeologicznych pochodzących z czasów starożytnych. Co więcej, skolekcjonowane zabytki pochodzą z różnych miejsc na świecie. Między innymi z Indii, Azji Środkowej, Cypru i Egiptu. Dzięki czemu odwiedzając to muzeum będziemy mieli okazję zapoznać się z wieloma prądami artystycznymi i odmienną estetyką. Na wystawach znajdują się także eksponaty z czasów greckiego i rzymskiego antyku oraz średniowiecza. W listopadzie 2014 roku muzeum otworzyło specjalną galerię, eksponując tzw. Skarb z Staffordshire. Ten niezwykły skarb, odkryty w pobliskiej wiosce Hammerwich w 2009 roku jest największym znaleziskiem złożonym z przedmiotów z czystego złota z okresu anglosaskiego, jaki kiedykolwiek został znaleziony.

Lokalizacja

Chamberlain Sq, Birmingham B3 3DH

Ceny biletów

Wejście do Birmingham Museum and Art Gallery jest darmowe

Gotowy plan wycieczki po Birmingham i okolicach – Drugi dzień – National SEA LIFE Centre Birmingham

National SEA LIFE Centre to miejsce, które powstało 5 lipca 1996 roku i od tamtej pory zachwyca odwiedzających nie tylko wspaniałym podwodnym światem, ale również swoją dbałością o środowisko naturalne i ochronę zagrożonych gatunków. Centrum to jest domem dla ponad dwóch tysięcy morskich stworzeń z całego świata. A odwiedzających przenosi odwiedzających w fascynujące uniwersum podwodnej fauny. Pracownicy akwarium aktywnie angażują się w projekty ochrony zwierząt pod hasłem „hoduj, ratuj i chroń”. Dobrym przykładem ekologicznego zaangażowania National SEA LIFE Centre jest obszerny program hodowli koników morskich. Dzięki niemu, odwiedzający to miejsce mogą podziwiać wiele gatunków niedawno wyhodowanych koników morskich w specjalnych zbiornikach.

Oprócz tego, w innych częściach SEA LIFE Centre Birmingham można spotkać wiele mniej lub bardziej popularnych gatunków zwierząt morskich. Do stworzeń obecnych w tym miejscu można zaliczyć ośmiornicę olbrzymią, jeżowce, żółwie morskie, homary, rekiny, płaszczki i wydry. W 2014 roku centrum otworzyło wyjątkowy obszar „Penguin Ice Adventure”, który stał się domem dla kolonii pingwinów białobrewych. W marcu 2020 roku do centrum przeprowadziła się z kolei para uratowanych na Alasce morskich wydr, które były pierwszymi i jedynymi przedstawicielami tego gatunku, prezentowanymi w kolekcji zoologicznej w Wielkiej Brytanii.

National SEA LIFE Centre Birmingham doskonale wykorzystuje także nowoczesne technologie, aby uatrakcyjnić wizytę odwiedzającym. W 2009 roku centrum zaprezentowało swoją najnowszą atrakcję – „Sensorama 4-D Cinema”. Oprócz trójwymiarowego obrazu, widzowie mogą doświadczyć w zależności od tematu filmu zjawisk atmosferycznych z którymi na co dzień mają do czynienia morskie zwierzęta na wolności, w tym zapachu morskich wodorostów, wiatru czy rozpryskującej się w powietrzu soli.

Lokalizacja

The Water’s Edge, Eleven Brindley Place, Birmingham B1 2HL

Ceny biletów

Na oficjalnej stronie National SEA LIFE Centre Birmingham można kupić standardowy bilet wstępu już za dziewiętnaście funtów. Jeśli chcemy skorzystać z nieograniczonej czasowo oferty, możemy kupić bilet wstępu online od dwudziestu dziewięciu funtów. Istnieje również możliwość zakupu biletu wstępu ze zniżką studencką po okazaniu ważnej legitymacji. Skorzystanie z tej opcji jest możliwe jednak jedynie od poniedziałku do piątku.

Godziny otwarcia

Akwarium jest otwarte od godziny dziesiątej rano do szesnastej od niedzieli do piątku. W sobotę jest zaś czynne od godziny dziewiątej trzydzieści do osiemnastej

Gotowy plan wycieczki po Birmingham i okolicach Trzeci dzieńCadbury World

Cadbury World to kolejna atrakcja turystyczna zlokalizowana w Birmingham z której uroków można korzystać od 1988 roku. To fascynujące miejsce, stworzone i prowadzone przez brytyjską firmę Cadbury oferuje odwiedzającym możliwość przeprowadzenia samodzielnej wycieczki po wystawie, która opowiada fascynującą historię czekolady oraz firmy Cadbury.

Cadbury World udostępnia aktualnie czternaście różnych stref, które w przystępny sposób opowiadają historię czekolady oraz przedstawiają historię firmy Cadbury. Obszary te oferują atrakcje w postaci stałych scenografii, efektów specjalnych, fascynujących prezentacji wideo, kina oddziałującego na kilka zmysłów, interaktywnych wystaw oraz aktywności, które pozwalają odwiedzającym na głębsze zrozumienie tematu.

Spośród licznych atrakcji dostępnych w tym miejscu z pewnością warto wyróżnić i szerzej opisać Dżunglę Aztecką (Aztec Jungle). Atrakcja ta przenosi zwiedzających w egzotyczną podróż do czasów starożytnego Meksyku, gdzie czekolada ma swoje korzenie. Zwiedzający mogą tutaj dowiedzieć się o początkach ziarna kakaowego, ukrytego głęboko wśród drzew i wodospadów pradawnego tropikalnego lasu deszczowego, zrozumieć znaczenie drzewa kakaowego w kulturze Azteków, a także ujrzeć samego władcę Azteków, Montezumę, którego ulubionym napojem był przodek dzisiejszej czekolady.

Lokalizacja

69 Linden Rd, Birmingham B30 1JR

Ceny biletów

Jeśli kupimy standardowy bilet z wyprzedzeniem, będziemy mogli skorzystać z lepszej cenowo oferty i nabyć bilet wstępu już za niecałe dziewiętnaście funtów. Korzystając z promocji ”Midweek Madness Sale” z kolei możemy kupić bilet za nieco ponad dwanaście funtów, jeśli zarezerwujemy go z co najmniej czternastogodzinnym wyprzedzeniem. Pamiętaj jednak, że oferta ta obowiązuje jedynie od wtorku do czwartku do dwunastego października. Jeśli zaś nie chcesz się ograniczać i nie interesują Cię ograniczenia czasowe, możesz zakupić bilet już od dwudziestu sześciu funtów.

Godziny otwarcia

Cadbury World jest otwarte od poniedziałku do piątku od godziny dziesiątej rano do piętnastej oraz w weekendy od dziewiątej trzydzieści rano do szesnastej

Autor: Michał Jakoniuk

Poprzedni

Co warto kupić w Belfaście i jakie pamiątki przywieźć do Polski?

Ceny w Belfaście i koszty życia

Następny

Dodaj komentarz