Zima w Limerick, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , ,

Jeśli macie w planach wycieczkę do Limerick to trzeba mieć na uwadze że tam pogoda może być nieprzewidywalna, deszcz lub mgła mogą pojawić się w każdym miesiącu. Zaleca się pakowanie ciepłych ubrań i deszczowych akcesoriów, aby być gotowym na każde warunki pogodowe. Zima w Limerick to okazja do zobaczenia miasta w zupelnie innej odsłonie, a jak się do tego przygotować?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Limerick pogoda listopad:

  • Średnia temperatura w ciągu dnia w Limerick wynosi od 10-12°C. Natomiast będzie dużo chłodniej w nocy, temperatury mogą spadać nawet do około 3-5°C.
  • Listopad to niestety jeden z bardziej deszczowych miesięcy w Limerick. Można oczekiwać licznych dni deszczowych i dużych opadów deszczu. Jeśli ktoś lubi deszcz i spacery w deszczu to listopad będzie idealnym miesiącem do wybrania się do Limerick.

Zima w Limerick – pogoda w grudniu:

  • Średnia temperatura w ciągu dnia grudniowego utrzymuje się na poziomie od 8 do 10°C, niestety w nocy znów spada gwałtownie do nawet 2°C.
  • Opady: Grudzień tak jak i listopad jest deszczowym miesiącem, ale są duże szanse na wystąpienie opadów śniegu, niestety śnieg nie utrzymuje się za długo w Limerick.

Limerick pogoda styczeń:

  • Styczeń w Limerick jest jednym z najchłodniejszych miesięcy w roku, średnia temperatura dzienna jest w granicach od 7 do 9°C, a w nocy spada do 1-3°C.
  • Niestety tak jak w poprzednich miesiącach opady Limerick są znaczące, niestety nie można tego powiedzieć o opadach śniegu które będą w styczniu bardzo rzadko spotykane.

Zima w Limerick – pogoda w lutym:

  • Temperatura w lutym jest bardzo podobna do temperatura w styczniu, lecz luty jest zimnym miesiącem, z temperaturami w ciągu dnia wynoszącymi od 7 do 9°C i w nocy spadającymi do nawet 1°C.
  • W lutym opady wciąż występują, ale na szczęście ilość deszczu jest mniejsza niż w poprzednich miesiącach 

Limerick pogoda marzec:

  • Marzec w Limerick jest lepszym miesiącem ponieważ, oznacza on powolny wzrost temperatury, ale dalej trzeba mieć na uwadze że jest chłodno. Temperatury tam wynoszą od 9 do 11°C, a nocą spadają do nieco niższych temperatur od 2 do 4°C.
  • W marcu może występować deszcz, ale ilość opadów bardzo się różni w porównaniu do poprzednich miesięcy.

Zima w Limerick – atrakcje

Podczas zimowej wizyty w Limerick warto skorzystać z różnorodnych atrakcji i zajęć dostępnych w mieście. Podam ci parę ciekawych miejsc i aktywności które warto sprawdzić w tym okresie:

Zamek King John’s castle 

To bardzo cenny zabytek, ale także fascynujące i pełne wrażeń muzeum. Będąc tam możesz zwiedzić wnętrza zamku i dowiedzieć się dużo więcej o historii nie tylko Limerick ale także Irlandii.

Kolejnym miejscem na naszej liście będzie Limerick City Gallery of Art:

To jest miejsce idealne dla miłośników jak i koneserów sztuki. W repertuarze galeria oferuje nie tylko wystawy sztuki tradycyjnej ale i współczesnej każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Coś dla miłośników długich spacerów i kultury :

Będąc w Limerick polecam zwiedzić piękny kampus Uniwersytetu Limerick, gdzie możemy znaleźć imponujące tereny zielone i okazję do relaksu na świeżym powietrzu. Możesz również odwiedzić University Concert Hall, gdzie odbywają się przeróżne wydarzenie kulturalne.

Muzeum Franka McCourta: 

Dla miłośników literatury muzeum Franka McCourta to opowiązkowy punkt. To muzeum upamiętnia autora „Angeli Ashes” i jego wpływ na miasto.

Wizyta na rzece Shannon:

Mimo zimowej aury warto wybrać się na wycieczkę po rzece Shannon. To idealny sposób na podziwianie panoramy miasta ale i jego okolic.

Limerick Milk Market:

Świetne miejsce na zakupy lokalnych produktów, rękodzieła prezentów jak i pamiątek z Limerick. Można tam również spróbować kuchni irlandzkiej na świeżym powietrzu.

Kawiarnie i tradycyjne puby:

Ogrzej się w przytulnych kawiarniach i tradycyjnych irlandzkich pubach. Są to doskonałe miejsca na spróbowanie irlandzkiej gorącej herbaty, kawy jak i również tradycyjnych dań.

Parki i Ogrody:

Choć jest zimno, spacer po parkach, takich jak People’s Park bądź Mungret Park, da ci uczucie relaksu i możliwość nacieszenia się przyrodą

Świątynia Jaya Ambe:

Jest to miejsce kulturowe i religijne, które pozwoli ci nie tylko zrozumieć różnorodność Limerick ale wprowadzi w głąb kultury i religii.  

Podsumowując, Limerick jest miastem z wieloma atrakcjami i możliwościami rozrywki również zimą. Niezależnie od pogody czy temperatury możesz się cieszyć historią, kulturą i pięknem tego miasta.

Poprzedni

Cadbury World – muzeum popularnej czekolady w Birmingham

Dlaczego warto jechać do Limerick?

Następny

Dodaj komentarz