Wynajęcie samochodu w Cork – co warto wiedzieć?

Tagi , , ,

Cork to drugie co do wielkości miasto, które położone jest w Irlandii. Znaleźć je można nad rzeką Lee. Cork doczekało się własnego lotniska, więc nie ma co dziwić się temu, że można spotkać tu ogromną rzeszę osób chcący zwiedzić dalsze i bliższe zakątki tego kraju. Aby mogło się to stać, potrzebny jest samochód, który będzie w stanie zapewnić mobilność. Wynajęcie samochodu w Cork – co warto wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wynajęcie samochodu w Cork – co warto wiedzieć?

Turyści, którzy lądują w Cork dążą do tego, aby mieć wszystko załatwione już w dniu przylotu. Tak, aby nie musieć martwić się niczym po wylądowaniu na lotnisku. Mowa tu nie tylko o takich sprawach jak nocleg.

Ważny dla nich jest również samochód, który pozwoli im swobodnie poruszać się po całym mieście. To właśnie dlatego jeszcze przed pojawieniem się w Cork warto skorzystać z wyszukiwarki https://www.rentalcars.com/. Strona, która jest łatwa w obsłudze. Wystarczy wpisać w miejsce odbioru, okres na który samochód będzie potrzeby i wcisnąć „Szukaj”. W ten sposób ukażą się oferty, które na pewno będą w stanie zaciekawić ogromną ilość osób.

Wypożyczalnie samochodów

Cork jest dużym miastem, więc można liczyć tu na prężnie działające wypożyczalnie samochodów. Można je znaleźć przy samym lotnisku. Wystarczy tylko wyjść z hali przylotów, aby natknąć się na kilka firm cieszących się w Irlandii dobrymi opiniami. Ewentualnie, w centrum miasta można również znaleźć siedziby takich firm, które są w stanie zaoferować wygodne i komfortowe samochody. Podpowiedzią (co do adresów) służyć będzie wyszukiwarka internetowa. Samochód można wynająć bezpośrednio po wylądowaniu w Cork. Nie trzeba robić tego wcześniej.

Warto jednak pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji, ponieważ wybór samochodów jest wtedy zdecydowanie większy.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Cork?

Cena wynajęcia samochodu w Cork uzależniona jest od takich czynników, jak długość okresu, wielkość samochodu, dodatkowe wyposażenie. Im będzie to dłuższy okres, tym cena za jeden dzień może być korzystniejsza. Istnieje możliwość podstawienia samochodu do wybranego miejsca. Podobnie jest ze zwrotem auta. Należy jednak zdobyć dokładne informacje, ponieważ w niektórych wypożyczalniach może się to wiązać z dodatkową opłatą.

Najważniejsze przepisy drogowe obowiązujące w Irlandii

Chcąc jeździć po Cork i okolicach autem, należy poznać tamtejsze przepisy drogowe.

Tym bardziej że jest to kraj, gdzie obowiązuje ruch lewostronny (inaczej niż w Polsce!). Jeżeli chodzi o prędkości, to wyglądają one w następujący sposób:

  • autostrady i drogi ekspresowe – 120km/h, są to drogi, które oznaczone są za pomocą znaków w kolorze niebieskim;
  • drogi krajowe – 100km/h, są to drogi, które oznaczone są za pomocą znaków w kolorze zielonym;
  • teren niezabudowany – do 80 km/h;
  • teren zabudowany – do 50 km/h.

Jadąc samochodem należy mieć bezwzględnie zapięte pasy. Ich brak może skutkować nałożeniem mandatu finansowego o sporej kwocie. Maksymalna ilość alkoholu w wydychanym powietrzy wynosi jedynie 0,8 promila.

Dzieci do dwunastego roku życia muszą podróżować w fotelikach, które będą dopasowane do ich rozmiarów. Ewentualnie może to być podwyższenie w przypadku wyższych i większych dzieci.

Co należy wiedzieć o jeździe samochodem w Cork i Irlandii?

Surowo zabronione jest używanie sygnałów dźwiękowych pomiędzy godziną jedenastą w nocy a siódmą rano. Kierowcom z Polski trudność mogą sprawić ronda. Wszystko przez to, że zjeżdżanie z ronda musi odbywać się z lewego pasa, jeśli dotyczy to pierwszego lub drugiego wyjazdu. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy kierowca będzie zjeżdżał z trzeciego i kolejnych pasów. Wtedy to sytuacja mimowolnie wymusi to, że zjazd odbywać się będzie z prawego pasa.

Należy uważać na skrzyżowaniach. Negatywną cechą mieszkańców tego kraju jest to, że bardzo lubią zajeżdżać drogę innym kierowcom chcąc zmienić zajmowany pas ruchu. Bardzo ważne – osoby podróżujące własnym samochodem po Irlandii w celach turystycznych, mogą to robić jedynie dwa tygodnie. Potem trzeba będzie doprowadzić do rejestracji samochodu i opłacenia stosownego podatku.

Poprzedni

Dlaczego warto jechać do Cork?

Pogoda w Liverpoolu w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz