Szpitale w Glasgow – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , ,

Miasto Glasgow słynie z najlepszych atrakcji kulturalnych w Szkocji, z których większość jest całkowicie bezpłatna! Jeśli planujesz wyjazd do tego szkockiego miasta warto się wcześniej dobrze przygotować. Zdrowie podczas każdych wakacji jest najważniejsze, dlatego też warto przed wyjazdem zadbać o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego. Takie ubezpieczenie ochroni Cię między innymi przed wysokimi kosztami leczenia za granicą w lokalnych szpitalach. Sprawdź więc, jakie ubezpieczenie warto posiadać oraz gdzie znajdują się szpitale w Glasgow.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ubezpieczenie na wyjazd do Glasgow – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie podróżne zapewnia dodatkową ochronę, jeśli wakacje nie przebiegają zgodnie z planem. Szczególnie ważne jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego, jeśli podróżujesz na tak zwaną „własną rękę” bez biura podróży, ponieważ może się okazać, że utknąłeś za granicą bez możliwości powrotu do domu i nie masz nikogo, kto pomógłby Ci rozwiązać Twoje problemy.

Jeśli podróżujesz do Glasgow z krajów Unii Europejskiej i podczas pobytu zachorujesz lub pilnie będziesz potrzebować pomocy lekarza, ważna Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) umożliwi Ci dostęp do opieki zdrowotnej. Dlatego też warto ją mieć przy sobie.

Jednak EKUZ nie jest alternatywą dla ubezpieczenia podróży. Nie uprawnia ona do zwrotu kosztów: prywatnej opieki medycznej, planowanego leczenia, lotu powrotnego do kraju ojczystego, zgubionego lub skradzionego mienia. Dlatego też warto wykupić dodatkowe ubezpieczenia podróżne lub zdrowotne na czas trwania Twojej podróży. Ubezpieczenie jest szczególnie ważne dla osób z istniejącymi wcześniej schorzeniami. Musisz poinformować swoją firmę ubezpieczeniową o wszelkich swoich schorzeniach, aby upewnić się, że możesz uzyskać potrzebną ochronę podczas podróży. Powinieneś również zabrać ze sobą dokument potwierdzający stan zdrowia lub pismo informujące o przyjmowanych lekach.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne pozwoli uchronić Cię przed następującymi zdarzeniami:

 • odwołanie lub skrócenie podróży z przyczyn od Ciebie niezależnych;
 • nagłe wypadki medyczne;
 • nieodebranym transportem lub opóźnionym odlotem z przyczyn niezależnych od Ciebie;
 • obrażenia ciała oraz śmierć;
 • zagubione, skradzione lub uszkodzone przedmioty, w tym bagaż, paszporty oraz pieniądze;
 • przypadkowym uszkodzeniem lub obrażeniem spowodowanym przez użytkownika.

Warto wiedzieć, że jeśli nie masz podczas podróży ubezpieczenia podróżnego, będziesz musiał zapłacić przykładowo za leczenie z własnej kieszeni.

Szpitale w Glasgow – gdzie szukać pomocy?

 • The Queen Elizabeth University Hospital Glasgow

Ten 14-piętrowy budynek Szpitala Uniwersyteckiego Królowej Elżbiety w Glasgow (dla dorosłych) jest jednym z największych szpitali w Wielkiej Brytanii. Szpital ten oferuje także usługi specjalistyczne, takie jak medycyna nerek, transplantacja i chirurgia naczyniowa.  Dokładny adres szpitala to: 1345 Govan Rd, Glasgow G51.

 • Glasgow Royal Infirmary

Glasgow Royal Infirmary to duży szpital kliniczny, który posiada około 1000 łóżek. Kampus szpitalny zajmuje powierzchnię około 8 hektarów i obejmuje dzielnice Townhead i Dennistoun na północno-wschodnich obrzeżach Glasgow w Szkocji. Dokładny adres szpitala to: 84 Castle St, Glasgow G4 0SF.

 • Stobhill Hospital

Stobhill Hospital znajduje się w Springburn na północy Glasgow w Szkocji. Dokładny adres szpitala to: 133 Balornock Rd, Glasgow G21 3UW.

 • Royal Hospital for Children

Szpital Ambulatoryjny West Glasgow to placówka opieki zdrowotnej dla dzieci w Yorkhill, w Glasgow. Jest to szpital, w którym wykonywane są usługi ambulatoryjne oraz znajduje się oddział drobnych urazów. Dokładny adres szpitala to: 1345 Govan Rd, Glasgow G51 4TF.

 • Nuffield Health Hospital – Glasgow

Nuffield Health Hospital – Glasgow to prywatny szpital będący częścią brytyjskiej organizacji non-profit Nuffield Health. Świadczy on szeroki zakres usług chirurgicznych, okulistycznych, diagnostycznych, terapeutycznych oraz medycznych. Dokładny adres szpitala to 25 Beaconsfield Rd, Glasgow G12 0PJ. 

Autor: Magda Łydka

Poprzedni

Opactwo Glenstal niedaleko Limerick, zwiedzanie, bilety

Wycieczki do Liverpoolu – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz