Wycieczki do Liverpoolu – z biurem podróży czy na własną rękę?

Tagi , , , ,

Liverpool to jedno z największych i jednocześnie najbardziej malowniczych miast w Anglii. Na co dzień metropolię tę zamieszkuje prawie pół miliona mieszkańców, a turyści coraz chętniej decydują się tam spędzić swoje wakacje. Wycieczki do Liverpoolu można zaaranżować całkowicie na własną rękę lub zdecydować się na to, by pojechać na nie z biurem podróży. Na jakie koszty będziesz musiał się przygotować w obu wypadkach i które rozwiązanie warto wybrać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczki do Liverpoolu na własną rękę – na jaki wydatek musisz się przygotować?

Samodzielne zaplanowanie wyjazdu w Liverpoolu nie powinno być dla Ciebie trudne. Miasto to jest obsługiwane przez międzynarodowy port lotniczy, który znajduje się jedynie kilka kilometrów od jego centrum. Dodatkowo z większości lotnisk w Polsce oferowane są bezpośrednie połączenia właśnie do tej metropolii. Jeśli więc nie zdecydujesz się na wakacje all inclusive w Liverpoolu, możesz wybrać się tam na „własną rękę”. Jednak na jakie koszty będziesz musiał się przygotować?

Ceny lotów do Liverpoolu

Połączenia lotnicze do Liverpoolu oferowane są z większości lotnisk w Polsce. Nie będziesz miał więc problemu, by zarezerwować dla siebie dogodny lot. Niestety, musisz przygotować się na to, że ceny takich lotów będą dość wysokie. Poniżej koszt połączeń lotniczych do Liverpoolu z poszczególnych miast w Polsce:

 • lot z Krakowa do Liverpoolu to wydatek około 1,7 tysięcy złotych –  jest to lot bezpośredni;
 • lot z Warszawy do Liverpoolu to również wydatek około 1,5 tysiąca złotych – podobnie jak w poprzednim wypadku, również jest to lot bez przesiadek;
 • lot z Katowic do Liverpoolu będzie Cię kosztował około 700 złotych – jest to najtańsze, dostępne rozwiązanie, które również nie wymaga przesiadek;
 • lot z Wrocławia do Liverpoolu to wydatek około 1,6 tysięcy złotych – jest to lot bez przesiadki.

Pamiętaj, że jeśli uda Ci się zarezerwować loty z odpowiednim wyprzedzeniem, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo co do tego, że cena będzie korzystniejsza.

Hotele w Liverpoolu – uśrednione ceny

Hotele w Liverpoolu są wyjątkowo zróżnicowane – zarówno pod względem standardów jak i cen. Daje Ci to wręcz nieograniczone możliwości wyboru. Średni koszt zakwaterowania w mieście to około 384 złote. Uśrednione ceny, jakie proponują noclegi w Liverpoolu przedstawiają się w następujący sposób:

 • za noc spędzoną w hostelu zapłacisz około 130 złotych;
 • za noc spędzoną w pensjonacie zapłacisz około 154 złote;
 • cena za noc spędzoną w hotelu jednogwiazdkowym wynosi 234 złote;
 • cena za jedną noc spędzoną w hotelu dwugwiazdkowym wynosi już 348 złotych;
 • cena za noc spędzoną w hotelu trzygwiazdkowym równa się 420 złotych;
 • za jedną noc w hotelu czterogwiazdkowym będziesz musiał zapłacić już 467 złotych;
 • za noc spędzoną w luksusowym hotelu butikowym, pięciogwiazdkowym zapłacisz już około 756 złotych.

Pamiętaj, że noclegi w Liverpoolu najtańsze są poza sezonem turystycznym. Dodatkowo, jeśli interesuje Cię hotel w Liverpoolu blisko centrum miasta, to musisz liczyć się z tym, że jego cena będzie nieco wyższa.

Ceny żywności w Liverpoolu

Wczasy w Liverpoolu planowane na własną rękę, pociągają konieczność zapewnienia sobie odpowiedniego wyżywienia. Niektórzy turyści decydują się na samodzielne przygotowywanie posiłków, co z pewnością jest nieco tańszym rozwiązaniem, niż codzienne obiady w restauracji. Ceny w marketach spożywczych w Liverpoolu są jednak nieco wyższe niż w Polsce, na co będziesz musiał się przygotować. Prezentują się one w następujący sposób:

 • za litr mleka zapłacisz około 4,5 złoty;
 • za świeży, biały chleb będziesz musiał zapłacić już około 5,2 złotych;
 • za 12 sztuk jajek zapłacisz około 10 złotych;
 • za kilogram lokalnego, żółtego sera będziesz musiał zapłacić około 35 złotych;
 • za butelkę wody mineralnej niegazowanej zapłacisz około 5,3 złotych;
 • za kilogram pomarańczy lub podobnych owoców zapłacisz od 11 do 15 złotych.

Jak więc widzisz, ceny produktów spożywczych w Liverpoolu są wyższe. Aczkolwiek w dalszym ciągu może być to tańsze rozwiązanie, niż w przypadku lokali gastronomicznych.

Ceny w restauracjach w Liverpoolu

Ceny w restauracjach w Liverpoolu również są wyższe. Niemniej jednak z pewnością nie będziesz mógł odmówić sobie możliwości spróbowania lokalnej kuchni, a także kuchni z innych regionów świata. Ceny w restauracji w Liverpoolu będą się różnić w zależności od tego, jaki rodzaj posiłków ona oferuje, a także w zależności od tego, jaki jest standard lokalu. W przybliżeniu można jednak powiedzieć, że:

 • za posiłek w restauracji typu fast-food będziesz musiał zapłacić około 29 złotych;
 • za posiłek podstawowy w restauracji azjatyckiej zapłacisz około 46 złotych;
 • za posiłek w restauracji włoskiej zapłacisz już około 76 złotych;
 • za posiłek w restauracji angielskiej zapłacisz około 39 złotych.

Oczywiście podane wyżej ceny są mocno uśrednione. Potraktuj je więc z dystansem.

Wycieczki do Liverpoolu – all inclusive, czy to tańsze rozwiązanie?

Wakacje all inclusive w Liverpoolu również są jednym z częściej wybieranych przez turystów rozwiązań. Nie da się ukryć, że zaplanowanie takich wczasów w Liverpoolu z biurem podróży jest rozwiązaniem wyjatkowo wygodnym. W cenie wycieczki wliczone są zazwyczaj:

 • koszty przelotu w obie strony;
 • koszty transferu lotniskowego;
 • koszt zakwaterowania – all incluvisve z wyżywieniem.

Oznacza to, że spędzając wakacje all inclusive w Liverpoolu nie będziesz musiał martwić się o żaden aspekt związany z zakwaterowaniem, przelotem, czy posiłkami. Koszty wycieczek z biurem podróży do tego miasta nie są jednolite. Wszystko zależy od długości pobytu, a także innych, dodatkowych opcji, na które możesz się zdecydować. Standardowe ceny rozpoczynają się już od 2,5 tysięcy złotych, a kończą się nawet na 5 tysiącach złotych lub więcej. Wakacje all inclusive w Liverpoolu mogą więc być nieco tańszym rozwiązaniem, niż planowanie ich na własną rękę. Aczkolwiek wiele zależy tu od tego, na co się zdecydujesz. Jeśli planujesz mocno budżetowe wczasy w Liverpoolu, to z pewnością zaaranżujesz je samodzielnie Jeśli jednak chcesz skorzystać z gotowych rozwiązań, to biuro podróży z pewnością Ci pomoże.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Szpitale w Glasgow – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Kelvingrove Art Gallery and Museum, zwiedzanie, atrakcje, bilety

Następny

Dodaj komentarz