Pogoda w Glasgow od marca do listopada

Tagi , , , ,

Glasgow to największe miasto w Szkocji. Stolicą kraju jest Edynburg, ale z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Glasgow jest stolicą komercyjną. Miasto to znajdziemy nad rzeką Clyde. Liczba mieszkańców ponad 10 lat temu wynosiła blisko 600 tys. Warto jednak odnotować, że możemy też mówić o metropolii Greater Glasgow. Metropolia ta zamieszkiwana jest przez blisko 2,1 miliona osób. Podczas wyjazdu nie będziemy narzekać na brak atrakcji, jednak warto wiedzieć jaka pogoda w Glasgow panuje w poszczególnych miesiącach roku i się na nią przygotować!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia i atrakcje turystyczne

Przy wszelkiego rodzaju wyjazdach bardzo ważna jest pogoda, ale zanim do niej przejdziemy czas na kilka słów dotyczących historii i atrakcji turystycznych. W XVIII wieku kupcy Glasgow zdecydowali się stworzyć miasto. Miasto to można było określać jako odpowiedź na różne oczekiwania. Wystarczy powiedzieć, że zainteresowani mogli liczyć na wielkie biurowce, domy mieszkalne, składy towarowe.

Nie ulega wątpliwości, że już początki wyglądały zachęcająco. Z drugiej strony nie można stwierdzić, że zawsze wszystko szło zgodnie z planem. W pewnym momencie można było mówić o jednych z najgorszych slumsów w Europie. Slumsach, które istniały jeszcze długo po II wojnie światowej.

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, warto spojrzeć choćby na George Square, Glasgow School of Art, Kelvingrove (Muzeum i Galerię Sztuki), Katedrę św. Mungo.

Gdziekolwiek byśmy się nie znajdowali, zawsze warto też zastanawiać się nad propozycjami nietypowymi czy też po prostu niezbyt znanymi. Takie propozycje także mogą okazać się niebywale interesujące.

Jaka pogoda w Glasgow?

Z pewnością wszyscy są świadomi tego, że pogoda w Glasgow nie rozpieszcza. Warto jednak przyjrzeć się sytuacji nieco dokładniej. Co można powiedzieć o pogodzie od marca do listopada?

Pogoda w marcu

W marcu nie ma co liczyć na ciepło, temperatura waha się od 2 do 7℃. Opady atmosferyczne występują przez większość miesiąca, natomiast ich całkowita ilość przekracza 50 mm. W marcu możliwy jest także śnieg, aczkolwiek sporadycznie.

Pogoda w kwietniu

W kwietniu jest niewiele cieplej niż w marcu, ponieważ temperatura waha się od 4 do 10℃. Jeśli chodzi o częstotliwość opadów atmosferycznych, sytuację można porównać do tego, co widzimy w marcu. Niemniej łączna ilość opadów jest znacznie mniejsza, ponieważ przekracza jedynie 30 mm.

Pogoda w maju

W maju temperatura może wynosić już kilkanaście stopni ciepła. Niemniej może być też naprawdę zimno (6℃). Co do opadów, maj jest bardzo podobny do tego, co można zaobserwować w kwietniu. Tyczy się to częstotliwości i ilości opadów.

Pogoda w czerwcu

Temperatura waha się od 8 do 15℃. Dalego więc do upałów. W kwestii opadów atmosferycznych znów nic znacząco się nie zmienia.

Pogoda w lipcu

W lipcu minimalna temperatura wynosi 10, natomiast maksymalna 17℃. Opady atmosferyczne nieco częstsze niż w ostatnich miesiącach, aczkolwiek ich łączna suma nie przekracza 50 mm.

Pogoda w sierpniu

Maksymalna temperatura wynosi 16℃, z kolei minimalna jest taka sama jak w lipcu. Podobieństwo widać też w kwestii deszczu, choć w sierpniu suma opadów powinna przekroczyć 50 mm.

Pogoda we wrześniu

Minimalna temperatura wynosi 9℃, natomiast maksymalna wynosi 14℃. Opady nieco rzadsze niż w lipcu czy sierpniu, ich łączna suma przekracza 40 mm.

Pogoda w październiku

Termometry wskazują maksymalnie 11℃, z kolei minimalna temperatura wynosi 7℃. Częstotliwość opadów nie zmienia się w stosunku do tego, co można zaobserwować we wrześniu, aczkolwiek uwagę przykuwa suma opadów. Całkowita ilość opadów powinna przekroczyć 60 mm.

Pogoda w listopadzie

Temperatura waha się od 4 do 8℃. Częstotliwość opadów się nie zmienia, ale znów możemy mówić o większej sile. Grudzień jest miesiącem, w którym łączna suma opadów powinna przekroczyć 70 mm.

Wyjazd do Glasgow

Pogoda w Glasgow nie rozpieszcza, ale warto pamiętać o tym, że panujący klimat to nie wszystko. Bardzo ważne jest też to, co dane miasto ma do zaoferowania, a tak się składa, że w Glasgow nie można narzekać na nudę. Istotne jest również to, że pogoda niejako kształtuje ruch turystyczny. Jak się można domyślić, największy napływ turystów widoczny jest w lipcu, sierpniu i we wrześniu.

Poprzedni

Komunikacja miejska w Belfaście – jak się poruszać?

Wiosna w Birmingham – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

Następny

Dodaj komentarz