Symphony Hall w Birmingham zwiedzanie, koncerty, bilety

Tagi , , , ,

Birmingham to jedno z największych i jednocześnie najciekawszych miast na Wyspach Brytyjskich. Dynamicznie rozwijająca się metropolia ma turystom niezwykle wiele do zaoferowania. Jeśli więc chcesz spędzić w Birmingham swoje, wymarzone wakacje, to z pewnością nie będziesz tego żałować. Jednym z najważniejszych zabytków w okolicy jest Symphony Hall. Co więc musisz o niej wiedzieć i jak możesz się do niej dostać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Symphony Hall w Birmingham – historia, ciekawostki

Jest jednym z najważniejszych zabytków w mieście. W zasadzie, halę zbudowała i zaprojektowała w całości Artec Consultants, czyli firmę z Nowego Jorku. Projekt sali koncertowej skupiał się w dużej mierze na detalach, co będziesz mógł doskonale zauważyć w momencie, kiedy będziesz podziwiać w momencie, kiedy przyjrzysz się jej z bliska. Oficjalne otwarcie nastąpiło dokładnie w 1991 roku.

W tym roku także ukończono budowę. Sala koncertowa może pochwalić się aż 2262 tysiącami miejsc siedzących i aż 600 organami piszczałkowymi, które pojawiły się tu w 2021 roku. Symphony Hall w Birmingham wyróżnia się także maksymalnie zróżnicowanym programem. Grana jest tu zarówno muzyka poważna i klasyczna, ale także jazz, folk, rock oraz inne gatunki i utwory. Często zapraszane są tu orkiestry z całego świata, a nawet i zespoły kabaretowe. Hala przyciąga do siebie nie tylko turystów, ale także i miejscowych, szczególnie z uwagi na organizowane tam wydarzenia.

Gdzie znajduje się Symphony Hall w Birmingham?

Symphony Hall w Birmingham znajduje się bardzo blisko ścisłego centrum miasta. Mówiąc prościej, leży ona przy ulicy Broad Street w International Convention Centre. Z uwagi na wyjątkowo dogodną lokalizację oraz świetną organizację komunikacji w Birmingham, dojazd do sali koncertowej jest wyjątkowo prosty.

Jak dojechać?

Dojazd do Symphony Hall w Birmingham nie jest wcale skomplikowany, co ma związek z bliskością centrum miasta. Możesz tam dostać się zarówno piechotą, taksówką, ale także skorzystać z transportu publicznego. Jeśli zdecydowałeś się na spacer, wówczas z centrum miasta kieruj się na południe. Z kolei wypożyczonym samochodem lub taksówką dojedziesz tam w około 7 minut za pośrednictwem drogi A38. W przypadku komunikacji miejskiej wybierz niebieską linię metra lub autobusy oznaczone jako 23 Platinum i 24 Platinum. Zatrzymują się one na przystanku bezpośrednio Symphony Hall, a sama podróż zwykle nie zajmuje więcej niż 20 minut.

Czy warto odwiedzić Symphony Hall w Birmingham?

Hala jest jedną z najpiękniejszych sal koncertowych – nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale także i w Europie. Jeśli więc tylko będziesz w mieście, to koniecznie udaj się na jej zwiedzanie. Nie musisz rezerwować biletów na konkretne wydarzenie, w przypadku kiedy nie masz na to ochoty. Odwiedź jednak wnętrze budynku i przekonaj się o kunszcie nowojorskich architektów. Z pewnością odwiedzenie tego majestatycznego obiektu od zewnątrz będzie dla Ciebie jednym z najlepszych doświadczeń. Dzięki temu, Twoje wakacje w Birmingham będą jeszcze piękniejsze.

Godziny otwarcia

Symphony Hall w Birmingham jest otwierana w różnych godzinach, co ma głównie związek z wydarzeniami, jakie są na konkretny dzień zaplanowane. Jednocześnie dla pojedynczych odwiedzających zostały wyznaczone względnie stałe godziny otwarcia. Symphony Hall można zwiedzić od poniedziałku do soboty od 11:00 do 16:00. Oczywiście w czasie trwających wydarzeń, wejście bez biletu nie będzie możliwe.

Ile kosztują bilety do Symphony Hall w Birmingham?

Ceny biletów również są zróżnicowane i zależą w dużej mierze od tego, na jakie wydarzenie lub koncert chcesz się wybrać. Sprawdź aktualne ceny na oficjalnej stronie internetowej Symphony Hall Birmingham. Tam będziesz mógł również je zakupić w wersji elektronicznej i okazać przed wejściem do środka.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Muzeum GPO – Muzeum Poczta General Post Office w Dublinie

Dlaczego warto jechać do Bradford?

Następny

Dodaj komentarz