Edgbaston Cricket Ground, stadion krykieta w Birmingham

Tagi , , ,

Birmingham to jedno z najszybciej rozwijających się miast na Wyspach Brytyjskich. Tętni ono życiem o każdej porze dnia i nocy, czym przyciąga do siebie coraz większą ilość turystów. Birmingham organizuje każdego roku wiele zawodów sportowych i może poszczycić się unikalnymi obiektami. Jednym z nich jest z pewnością Edgbaston Cricket Ground. Jak możesz się dostać na ten stadion krykieta i co musisz o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Stadion Edgbaston Cricket Ground – historia, ciekawostki

Stadion Edgbaston Cricket Ground bardzo często jest nazywany także County Ground, jest to jeden z najsłynniejszych stadionów krykieta w mieście, a także i na Wyspach Brytyjskich. Jak łatwo możesz się domyślić, stadion ten jest domem dla lokalnej drużyny, która wywodzi się z dzielnicy o tej samej nazwie, czyli Edgbaston. Stadion wielokrotnie był gospodarzem dużych turniejów i uroczystości, które związane były ze światem krykieta. Co ciekawe, jest to jeden z najstarszych tego typu obiektów – został on wzniesiony w 1882 roku.  Oczywiście stadion Edgbaston Cricket Ground na przestrzeni lat był wielokrotnie zmieniany i modernizowany. Obecnie może pomieśccić on około 25 tysięcy osób. Co jest jednak ważniejsze, jest to nowoczesny obiekt, na którym możesz przeżyć niezapomniane emocje.

Gdzie znajduje się Edgbaston Cricket Ground?

Stadion znajduje się w Birmingham w dzielnicy Edgbaston. Dokładniej mówiąc stadion zlokalizowany jest przy Edgbaston Road, dość blisko centrum samego miasta. Dzięki takiej lokalizacji, nie powinieneś mieć większych problemów z tym, by dojechać na miejsce.

Jak dostać się na Edgbaston Cricket Ground?

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, dojazd do stadionu nie powinien sprawić Ci większego problemu. Stadion zlokalizowany jest na południe od ścisłego centrum miasta. Możesz więc dostać się tam zarówno taksówką jak i transportem miejskim. Jeśli chcesz, spacer z centrum Birmingham może zająć Ci około godziny, gdyż do przejścia jest około 2,6 mili. Taksówką lub – opcjonalnie – wypożyczonym samochodem, dostaniesz się na miejsce w około 10 minut, jadąc cały czas drogą oznaczoną jako A38. Jeśli zaś chodzi o transport publiczny, to z centrum miasta możesz dostać się na miejsce autobusem oznaczonym jako 61, 63, 47 oraz 45. Podróż może Ci zająć około 30 minut.

Czy warto odwiedzić Edgbaston Cricket Ground?

Edgbaston Cricket Ground jest jednym z symbolicznych miejsc w Birmingham. Ten wyjątkowy obiekt wielokrotnie był domem dla różnorodnych imprez rangi światowej. Oczywiście, nawet jeśli nie jesteś zagorzałym fanem krykieta, to powinieneś się tam wybrać – nawet jeśli obecnie nie odbywają się tam żadne zawody. Możesz podziwiać wspaniale zaprojektowane trybuny, a także monumentalną konstrukcję calego stadionu. Jeśli jednak masz na to ochotę, to zarezerwuj bilety na mecz lokalnej drużyny krykieta. Wówczas wraz z innymi kibicami, będziesz mógł na tym stadionie przeżyć niezapomniane emocje i zgromadzić całkiem nowe doświadczenia.

Godziny otwarcia

Stadion jest otwarty dla zwiedzających przez pięć dni w tygodniu. Możesz więc go odwiedzić od poniedziałku do piątku. Co do zasady, obiekt otwierany jest o względnie stałych godzinach, czyli od 8:30 do 17:30. Wyjątkiem są dni, w których na stadionie odbywają się mecze oraz inne zawody.

Ile kosztują bilety?

Jeśli chcesz wejść na Edgbaston Cricket Ground w trakcie meczu, wówczas obowiązuje Cię bilet wstępu. Zwykle dla osób dorosłych kosztuje od od 16 funtów, a w przypadku dzieci istnieje możliwość skorzystania z ulgi, która obniży cenę wstępu do jedynie 10 funtów. Pamiętaj, że najlepiej będzie kupić bilet na mecz krykieta z odpowiednim wyprzedzeniem i za pośrednictwem serwisu online. Kupno wejściówki na miejscu również jest możliwe, jednak możesz stracić wiele czasu w kolejkach. Kup więc bilet Internetowy i okaż go na ekranie swojego smartfona przy kasie biletowej.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Custard Factory – artystyczne sklepy pełne kreatywności w Birmingham

Wiosna w Manchesterze, jaka pogoda w marcu, kwiecieniu i maju

Następny

Dodaj komentarz