Science and Industry Museum Manchester, co zobaczyć, bilety

Tagi , , , ,

Science and Industry Museum w Manchesterze to jedna z najważniejszych instytucji w mieście, którą koniecznie powinieneś odwiedzić podczas swojego pobytu. To właśnie to muzeum pozwoli Ci prześledzić dokładny rozwój technologii i nauki, jaki miał miejsce w ostatnich latach. Wobec tego, co powinieneś wiedzieć o muzeum?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Science and Industry Museum w Manchesterze?

Muzeum Science and Industry w Manchesterze znajduje się dokładnie przy Liverpool Rd, w dzielnicy Spinningfields w mieście. Leży ono praktycznie w samym sercu tej metropolii.

Jak dojechać do Science and Industry Museum w Manchesterze?

Do muzeum Science and Industry w Manchesterze możesz dojechać zarówno taksówką, wypożyczonym samochodem, ale także i komunikacja miejską. Jeśli zdecydujesz sie na podróż autem, z centrum miasta dojedziesz tam drogą oznaczoną numerem A5103. W przypadku komunikacji miejskiej musisz wysiąść na przystanku oznaczonym jako Science Museum.

Gdzie zaparkować?

Museum posiada niewielki parking dla odwiedzających instytucję gości. Jeśli jednak nie znajdziesz tam wolnego miejsca, to możesz zaparkować samochód przy 1538 E 54th St. – Lot oraz przy 5222 S Lake Park Ave. – Harper Court Garage. Parkingi te są oddalone o 15 minut spacerem od muzeum.

Ciekawostki

Muzeum zostało po raz pierwszy otwarte w 1969 roku. Początkowo znajdowało się ono przy Grosvenors Street, aczkolwiek w późniejszych latach zbiory muzeum przeniesiono do nowego budynku, przy Liverpool Street, gdzie znajduje się obecnie siedziba muzeum. Od tego momentu muzeum znacznie rozrosło się jako instytucja, a także zostało podzielone na kilka sektorów, z których każdy odpowiada innej dziecinie nauki i technologii. Ciekawostką jest fakt, że ziemia pod budowę nowego budynku Science and Industry Museum została wykupiona za symboliczną kwotę jednego funta.

Zwiedzanie Science and Industry Museum

W muzeum najważniejsze są dwie, stałe wystawy:

  • Computing and Communications – znajdziesz tam galerię Connected Earth oraz replikę Manchester Baby;
  • Locomotives – znajdziesz tam najważniejsze lokomotywy – nawet modele pakistańskie – które były produkowane na przestrzeni lat.

Dodatkowo w muzeum organizuje się wystawy czasowe, które zmieniają się co pewien okres. Najważniejsza atrakcją jest jednak wystawa pociągów i lokomotyw, która zlokalizowana jest na świeżym powietrzu. Niemniej istotna staje się także wystawa maszyn industrialnych. Możesz podejść bliżej, a nawet dotknąć eksponatów. Co więcej, maszyny są włączane na kilka minut kilka razy w ciągu dnia. Tego z pewnością nie możesz przegapić.

Dlaczego warto odwiedzić Science and Industry Museum w Manchesterze

Wizyta w muzeum to niesamowite przeżycie i doświadczenie. Będziesz mógł cofnąć się kilka lat do przeszłości i podziwiać zabytkowe pociągi oraz maszyny. Co więcej, dostaniesz szanse porównania ich z obecnie wykorzystywanymi konstrukcjami w przemyśle. To z kolei pozwoli Ci zauważyć kolosalną różnicę.

Godziny otwarcia

Science and Industry Museum w Manchesterze jest czynne każdego dnia tj. od poniedziałku do niedzieli. Możesz je odwiedzić w godzinach jego otwarcia czyli od godziny 10:00 aż do godziny 17:00. Co więcej, musisz pamiętać, że ostatnie wejście jest możliwe o godzinie 16:30.

Bilety

Okazuje się, że wejście do muzeum jest całkowicie darmowe. Jedyne co musisz zrobić, to dokonać rezerwacji za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej instytucji. Jednocześnie przygotuj się na to, że mogą pojawić się dodatkowe opłaty za wejście do niektórych sal wystawowych czy skorzystanie z innych atrakcji, jakie są oferowane przez to muzeum.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

TOP 5 najpiękniejszych plaż blisko Cork

National Football Museum w Manchesterze, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz