Dlaczego warto jechać do Manchesteru?

Tagi , , ,

Manchester to jedno z największych i najdynamiczniej rozwijających się miast na Wyspach Brytyjskich. Na co dzień mieszka tam ponad pół miliona mieszkańców. Nie da się ukryć, że ta metropolia tętni życiem od rana do wieczora, a turyści z pewnością nie będą się ram nudzić. Manchester ma do zaoferowania wiele zabytków, a także innych atrakcji, które z pewnością na długo zapadają w pamięć. Dlaczego warto jechać do Manchesteru? Sprawdź kilka powodów, dla których jednak powinieneś się tam udać!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego warto jechać do Manchesteru? Wakacje w towarzystwie piłki nożnej

Wakacje w Manchesterze to idealny pomysł dla Ciebie, jeśli jesteś fanem piłki nożnej. To właśnie w Manchesterze swoją siedzibę mają dwa, potężne kluby piłkarskie – Manchester City oraz Manchester United. W sezonie letnim jest więc wiele okazji ku temu, by faktycznie wejść na stadion, a także podziwiać rywalizację najlepszych zawodników na świecie. Jeśli akurat nie trafisz na trwającą rozgrywkę, wówczas możesz po prostu udać się na stadion i podziwiać jego majestat. Pamiętaj, że jeśli faktycznie wybierasz się na wakacje w Manchesterze głównie po to, by wejść na stadion i podziwiać mecz, to musisz zarezerwować bilet na niego ze znacznym wyprzedzenie. Wiele osób chce oglądać gwiazdy piłki nożnej, więc bilety bardzo szybko się wyprzedają.

Wycieczki do Manchesteru i zwiedzanie Manchester Art Gallery

Wycieczki do Manchesteru mogą być także jednym z lepszych sposobów na to, by spotkać się ze sztuką wysoką. Z pewnością, podczas pobytu w mieście powinieneś udać się do Manchester Art Gallery, która znajduje się w ścisłym centrum miasta. Co ciekawe, sam budynek, w którym znajduje się jedna z największych galerii sztuki powstał w 1823 roku. W zbiorach galerii znajdziesz tysiące eksponatów, które głównie skupiają się wokół twórczości regionalnych artystów. Znajdziesz tam dzieła takich artystów jak Manet i Monet, a także wiele, innych dzieł, które z całą pewnością na długo zapadną Ci w pamięć. Oprócz dzieł tradycyjnego malarstwa w Manchester Art Gallery będziesz mógł podziwiać zbiory ceramiki, wyroby ślusarskie, a także odzież i inne akcesoria, które wykorzystywane były dawniej w codziennych pracach.

Zwiedzanie Manchester Museum

Wakacje w Manchesterze to także idealny moment ku temu, by wybrać się do Manchester Museum. Jest to największe na Wyspach Brytyjskich muzeum uniwersyteckie, które w swojej kolekcji zgromadziło ponad 4 miliony eksponatów, które pochodzą z różnych stron świata. Co więcej, zwróć uwagę na samą bryłę tego imponującego budynku, która zaprojektowana została w stylu gotyckim. To właśnie w tym budynku znajdziesz niezliczoną ilość eksponatów, które nawiązują zarówno do samej archeologii, ale także i historii naturalnej. Musisz mieć na uwadze, że muzeum to jest jednym z najważniejszych obiektów kulturalnych w całym mieście, jak nie w całej Wielkiej Brytanii. W jego wnętrzu znajdziesz także klimatyczna kawiarenkę, więc będziesz mógł się posilić i napić dobrej kawy podczas zwiedzania kolejnych wystaw.

Dlaczego warto jechać do Manchesteru? Noclegi w Manchesterze dopasują się do Twoich potrzeb!

Każdy turysta świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest znalezienie idealnego i dopasowanego do potrzeb noclegu. Okazuje się, że w Manchesterze nie będziesz mieć z tym najmniejszego problemu. Miasto to ma świetnie przygotowaną i rozwiniętą bazę dla turystów, która zagwarantuje im taki wypoczynek, na jakim im najbardziej zależy. Noclegi w Manchesterze są maksymalnie zróżnicowane. Możesz więc wybrać hostele, hotele, a także pensjonaty, czy luksusowe apartamenty do wynajęcia. Oczywiście, musisz także uwzględnić, że noclegi w Manchesterze nie należą do najtańszych. Dobrze więc będzie, jeśli zdecydujesz się na zarezerwowanie takiego noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem. Co więcej pamiętaj, że hotele zlokalizowane w ścisłym centrum miasta będą odznaczały się znacznie wyższymi cenami. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić, wówczas zatrzymaj się na obrzeżach. Manchester posiada świetnie rozwinięty system komunikacji miejskiej, więc nie będziesz miał problemu, by dojechać do centrum.

Wakacje w Manchesterze pod znakiem angielskiej kuchni

Angielska kuchnia z pewnością nie jest jedną z lepiej znanych w Europie. Z pewnością kojarzysz słynne jajka sadzone z fasolką i bekonem na śniadanie. Jednak czy wiesz, że Anglia słynie także z różnorodnego pieczywa oraz wyrobów mięsnych? Jeśli nie, to spędź wakacje w Manchesterze i sam się o tym przekonaj! Angielska kuchnia to kuchnia bazująca na tradycji. Dominują w niej świeże, soczyste warzywa i owoce, a także wysokiej jakości mięsa. Nie możesz także zapomnieć o słynnych wyrobach alkoholowych, choć one akurat są w innych, europejskich krajach o wiele lepiej znane. Manchester może pochwalić się wręcz perfekcyjnie rozwiniętą bazą gastronomiczną. Znajdziesz w mieście wiele, regionalnych knajpek oraz barów, a także znajdziesz lokale, które zaserwują Ci kuchnię z różnorodnych stron świata. Twoje wakacje w Manchesterze mogą być więc ciekawą podróżą kulinarną – nie tylko po kuchni angielskiej, ale także po innych przysmakach z każdego zakątka świata.

Wycieczki do Manchesteru i podziwianie Stockport Viaduct

Wycieczki do Manchesteru to także okazja ku temu, byś podziwiał najlepsze i najpiękniejsze twory konstrukcyjne jak chociażby Stockport Viaduct. Jest to największa, całkowicie wykonana z cegły konstrukcja w kraju. Co ciekawe, Stockport Viaduct został wzniesiony w 1840 roku. Miał on początkowo skrócić trasę przejazdu z Londynu do Manchesteru. Po wybudowaniu, wiadukt miał 34 metry wysokości, a w jego konstrukcji zawarto prawie 11 milionów cegieł. Monumentalny Stockport Viaduct nie pozostaje obecnie w użyciu, aczkolwiek stał się jednym z najważniejszych symboli miasta. Jest to także jeden z jego najważniejszych zabytków, który po prostu musisz zobaczyć podczas wakacji w Manchesterze. Sama konstrukcja była także uwieczniana na obrazach Lowry’ego, co tylko dowodzi jej doskonałości. Nie możesz więc jej przegapić, a także nie możesz zapomnieć o pamiątkowym zdjęciu.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Zima w Manchesterze – jakiej pogody oczekiwać i co zwiedzić wtedy w mieście koniecznie?  

TOP 5 najpiękniejszych plaż blisko Cork

Następny

Dodaj komentarz