Narodowe Muzeum Figur Woskowych Plus w Dublinie

Tagi , , , ,

National Wax Museum Plus – Narodowe Muzeum Figur Woskowych Plus to jedna z najpopularniejszych atrakcji dla rodzin w Dublinie. Muzeum National Wax Museum Plus prezentuje odwiedzającym irlandzką historię i postaci, które miały wpływ na rozwój kraju i świata. Znajdziesz tu między innymi najlepszych wynalazców naukowych, a także inne wyjątkowe, realistyczne postacie wykonane z wosku. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających muzeum? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Narodowe Muzeum Figur Woskowych Plus w Dublinie?

Ta ekscytująca atrakcja zlokalizowana jest przy 22-25 Westmoreland Street, naprzeciwko O’Connell Street w samym sercu centrum Dublina. Natomiast dokładny adres to: The Lafayette Building, 22-25 Westmoreland St, Temple Bar, Dublin 2, D02 EH29. 

Jak dojechać?

Położone praktycznie w samym sercu centrum Dublina Narodowe Muzeum Figur Woskowych Plus znajduje się przy 22-25 Westmoreland Street. Doskonała lokalizacja muzeum, na rogu ulic Westmoreland i D’Olier Street jest trudna do przeoczenia w Dublinie. Oczywiście dostępnych jest wiele opcji transportu publicznego, którymi można dotrzeć do The National Wax Museum w Dublinie.

Komunikacja kolejowa Dart

Najbliższa stacja, w pobliżu Muzeum to: Tara Street.

Tramwaje Luas

Najbliższy przystanek linii Luas to Stephen’s Green na linii zielonej lub Jervis Street na linii czerwonej.

Autobusy

Linie autobusowe kursujące do Westmoreland Street: 1, 16, 25 (a, b, x), 46a, 46e, 67, 84x a także 118.Linie autobusowe kursujące do D’Olier Street: 14, 16, 46a, 48, 63, 121, 123, 128, 140, 145 oraz 746.

Historia i ciekawostki

Narodowe Muzeum Figur Woskowych (National Wax Museum – jak się wówczas nazywało), pierwotnie mieściło się w Granby Row, w pobliżu Parnell Square w Dublinie. Muzeum otwarto w 1983 roku i od tego czasu jest niezwykle ciekawym miejscem na mapie turystycznej Dublina. 

Zwiedzanie Narodowego Muzeum Figur Woskowych Plus

Narodowe Muzeum Figur Woskowych w Dublinie posiada trzy piętra, które wypełnione są ciekawymi wystawami. Wejście do Muzeum prowadzi przez sklep z pamiątkami, w którym można także kupić wyjątkowe prezenty dla całej rodziny.

Zwiedzanie Muzeum warto rozpocząć w sekcji nazwanej „Świat Nauki”. Dalej znajduje się piękny pokój słynnych pisarzy z niesamowitym widokiem na Dublin. Dzieci mogą odkrywać tunel czterech światów i spotkać Simpsonów i Harry’ego Pottera lub zrelaksować się na nimbusie 3000. Następnie zejdź do piwnicy, aby odbyć podróż do świata Wikingów aż do czasów Porozumienia wielkopiątkowego w 1998 roku. W mrocznych piwnica Muzeum zwiedzający mogą zobaczyć świat „Komnat Grozy”(dla osób o mocnych nerwach!). Następnie warto przejść z piwnicy do neonowego, jasnego „Zaczarowanego Lasu”, w którym znajdują się mityczne irlandzkie postacie, takie jak królowa Meadhbh (Medb) i Cúchulainn.

Dlaczego warto odwiedzić Narodowe Muzeum Figur Woskowych Plus?

Narodowe Muzeum Figur Woskowych Plus to jedna z największych atrakcji Dublina, które jest atrakcyjne zarówno dla rodzin z dziećmi, osób indywidualnych i grup przyjaciół.

Godziny otwarcia

Muzeum otwarte jest codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 20:00. Natomiast ostatnie wejście do Muzeum jest o godzinie. 19:00.

Bilety i ceny

  • Bilet dla dorosłych – od 17,50 € do 19,00 €
  • Dzieci (5-12 lat) – od 11,50 € do 13,00 €
  • Rodzina 2+2 – od 56,00 € do 59,00 €
  • Bilet dla seniorów – od 15,50 € do 17,00 €
  • Bilet studencki – od 15,50 € do 17,00 €

Możesz także zarezerwować bilet online do Narodowego Muzeum Figur Woskowych Plus w Dublinie za pośrednictwem naszego linku do rezerwacji, który znajduje się bezpośrednio na stronie: https://www.tiqets.com/pl/dublin-atrakcje-c68616/the-national-wax-museum-plus-bilety-p974515

Autor: Magda Łydka

Poprzedni

Najbardziej instagramowe miejsca w Bradford – sprawdź!

Co zobaczyć w Glasgow? TOP 10 atrakcji w Glasgow

Następny

Dodaj komentarz