Najbardziej instagramowe miejsca w Bradford – sprawdź!

Tagi , , , ,

Bradford to jedno z najpiękniejszych miast na Wyspach Brytyjskich. Nie dziw się, że każdego roku odwiedzają go tłumy turystów z różnych stron świata. W Bradford znajduje się wiele zabytków, a także urokliwych miejsc, które na długo zapadną Ci w pamięć. Jeśli prowadzisz profil na Instagramie, to również istotne będzie dla Ciebie zrobienie pięknego, pamiątkowego zdjęcia. Sprawdź więc najbardziej instagramowe miejsca w Bradford i zaskocz swoich obserwujących unikalnymi i kreatywnymi ujęciami!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najbardziej instagramowe miejsca w Bradford – St. Ives Estate

Bradford to miasto, które słynie z licznych parków miejskich. Jeśli zależy Ci na unikalnym ujęciu, to wybierz się do parku St. Ives Estate. Jest to niepowtarzalne miejsce, idealne do rekreacji i wypoczynku. Znajduje się tam nie tylko przepiękna roślinność, ale także liczne jeziorka, cieki wodne i drewniane pomosty. To właśnie na nich możesz wykonać niebanalne zdjęcie, bawiąc się perspektywą i naturalnym światłem. Niestety, St. Ives estate to park, który każdego dnia jest mocno zatłoczony – najczęściej wypoczywają tam rodziny z dziećmi. Spróbuj jednak wybrać się tam po południu, by wydobyć pełny potencjał krajobrazu. Takie ujęcie zaskoczy Twoich obserwujących!

Keighley & Worth Valley Railway

Kolejnym pomysłem na idealne zdjęcie na Instagram jest wizyta w Keighley & Worth Valley Railway. Jest to zabytkowa, parowa kolej wraz z pełną trakcja, która stała się na przestrzeni lat największą atrakcją turystyczną miasta. Znajduje się ona nieco poza ścisłym centrum miasta, aczkolwiek warto się tam wybrać. Keighley & Worth Valley Railway to nie tylko malownicze krajobrazy, ale także zabytkowe kolejki wraz z szeregiem wagonów. Możesz odwiedzić to miejsce o dowolnej porze dnia. Zawsze gromadzi się tam mnóstwo turystów. Wykonaj niesamowite ujęcie na tle kolejki i otaczających ją wzgórz. Z całą pewnością spodoba się ono Twoim obserwującym i zasili profil na Instagramie.

Najbardziej instagramowe miejsca w Bradford – Kirkstall Abbey

Opactwo Kirkstall również znajduje się nieco poza ścisłym centrum miasta. Jednak historyczny klasztor został wpisany na listę najważniejszych, świeckich zabytków Wielkiej Brytanii. Jeśli zdecydujesz się go odwiedzić, znajdziesz tysiące możliwości do wykonania niesamowitego ujęcia. Liczne kolumnady, portale, zabytkowe przejścia i ornamentalne zdobienia to szczególne cechy Kirkstall Abbey. Możesz tam dowolnie bawić się perspektywą i naturalnym oświetleniem. Kiedy możesz się tam wybrać? Jeśli chcesz uchwycić wschodzące nad klasztorem słońce, to wybierz się tam rano. Zwykle nie gromadzi się tam zbyt wielu podróżnych, więc będziesz mógł uchwycić w obiektywie to, co najpiękniejsze, bez tłumów turystów.

Goit Stock Waterfall

Goit Stock Waterfall to jeden z najpiękniejszych parków miejskich, jakie znajdują się na obrzeżach Bradford. Znajdziesz w nim nie tylko niesamowitą roślinność, ale także niewielki wodospad i liczne cieki wodne. To miejsce jest spokojne, zdystansowane od komercjalnego wydźwięku. Żeby tam dotrzeć, będziesz musiał nieco się wysilić, jednak z pewnością tego nie pożałujesz. Na tle drzew i wodospadu wykonasz fenomenalne ujęcie. Wybierz się tam najlepiej o wschodzie lub o zachodzie słońca. Promienie przedzierające się przez grube korony drzew są w stanie wykreować niesamowitą atmosferę. Takie zdjęcie nie tylko zasili Twój Instagram, ale także przyciągnie do niego wielu, nowych obserwujących. 

Oakwell Hall

Oakwell Hall to muzeum historii w Bradford. Nie musisz jednak wchodzić do jego środka, by wykonać niezwykłe, pamiątkowe zdjęcie na Instagram. Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku wykonanym z ciemnej cegły, przypominający niewielki zamek. Dodatkowo otoczony jest malowniczym ogrodem jak z bajki. Wybierz się tam najlepiej późnym popołudniem. Wówczas uchwycisz niesamowite promienie zachodzącego słońca, które pięknie doświetlą wszystkie detale architektoniczne budynku. Pamiętaj, że turyści gromadzą się tam praktycznie zawsze, więc nie uda Ci się uniknąć tłumów. Jednak takie zdjęcie z pewnością przyciągnie wielu, nowych obserwujących na Twój instagramowy profil.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Fitzgerald Park w Cork, zwiedzanie, atrakcje

Narodowe Muzeum Figur Woskowych Plus w Dublinie

Następny

Dodaj komentarz