Czy w Cork jest drogo?

Tagi , , , ,

Wycieczki do Cork stają się coraz popularniejszym wyborem wśród większości turystów. Nie da się ukryć, że jest to jedno z większych miast Irlandii, które może pochwalić się niezliczoną ilością zabytków oraz innych atrakcji. Jednocześnie wśród opinii wielu podróżnych Cork uchodzi za jedno z droższych miast, na spędzenie wakacji lub krótkiego urlopu. Jeśli jednak wycieczki do Cork Cię interesują, wówczas sprawdź, ile na nie wydasz i czy w Cork jest drogo?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ceny lotów do Cork

Miasto Cork jest obsługiwane przez międzynarodowy port lotniczy, który jest drugim co do wielkości portem w całej Irlandii. Jednocześnie loty do Cork z Polski nie są tak popularne jak np. loty do Dublina. Spodziewaj się więc tego, że z żadnego lotniska w kraju nie są oferowane bezpośrednie przeloty do tej miejscowości. Z kolei ceny biletów prezentują się następująco:

 • lot z Krakowa do Cork z jedną przesiadką może kosztować Cię nawet 1374 złote;
 • lot z Warszawy do Cork z jedną przesiadką może Cię kosztować około 976 złotych;
 • lot z Gdańska do Cork będzie Cię kosztował około 599 złotych – również jest to lot z jedną przesiadką;
 • lot z Poznania do Cork będzie Cię kosztował około 800 złotych, przy czym także jest to lot z przesiadką.

Pamiętaj, że przedstawione powyżej ceny lotów są mocno uśrednione. Może się zdarzyć, że zapłacisz więcej lub mniej. Co więcej, podane powyżej ceny nie obejmują kosztu bagażu rejestrowanego, który być może zechcesz dokupić, a także opłat lotniskowych, które mogą być doliczone już na miejscu. Pamiętaj także o tym, że loty do Cork będą znacznie droższe w szczycie sezonu wakacyjnego. Jeśli więc chcesz nieco zaoszczędzić, możesz wybrać się do Cork w nieco innym terminie.

Czy w Cork jest drogo? Ile będziesz musiał zapłacić za nocleg?

Cork posiada świetnie rozwiniętą bazę noclegową, więc z pewnością znajdziesz idealny hotel dla siebie, który spełni Twoje potrzeby i oczekiwania. Znajdziesz tam zarówno hostele, ale także i luksusowe hotele i pensjonaty. Ceny za jedną noc są mocno zróżnicowane i w dużej mierze zależą od tego, na jakie standardy się zdecydujesz. Noclegi w Cork i ich ceny średnio przedstawiają się w następujący sposób:

 • za jedną noc, którą zdecydujesz się spędzić w hostelu, wówczas będziesz musiał zapłacić około 209 złotych;
 • jeśli zechcesz spędzić jedną noc w pensjonacie, wówczas zapłacisz za nią około 229 złotych;
 • za jedną noc, którą spędzisz w hotelu jednogwiazdkowym zapłacisz już około 309 złotych;
 • w przypadku spędzenia jednej nocy w hotelu dwugwiazdkowym o całkiem wysokich standardach, za jedna noc zapłacisz około 339 złotych;
 • za jedna noc spędzoną w hotelu trzygwiazdkowym o wysokim standardzie będziesz musiał zapłacić już około 396 złotych;
 • za noc, którą spędzisz w hotelu czterogwiazdkowym z szeregiem udogodnień, będziesz musiał zapłacić około 520 złotych;
 • za noc spędzoną w luksusowym hotelu ocenionym na pięć gwiazdek, będziesz musiał zapłacić około 974 złote.

Zwróć uwagę, że poza sezonem turystycznym noclegi w Cork będą średnio 5-8% tańsze niż w samym szczycie sezonu. Co więcej, jeśli wybierzesz obiekt noclegowy nieco bardziej oddalony od centrum, również istnieje duża szansa na to, że zapłacisz za niego nieco mniej niż za ten, który znajduje się w samym centrum. Nie zapomnij dokonać rezerwacji z dość dużym wyprzedzeniem, co również może pomóc Ci zaoszczędzić.

Ceny w restauracjach w Cork

Wycieczki do Cork bez zapoznania się z lokalną kuchnią z pewnością nie byłyby kompletne. Okazuje się, że ceny w restauracjach w Cork również są dość zróżnicowane, a wiele zależy od tego, jaki lokal wybierzesz. Średnio będziesz musiał zapłacić:

 • 65 złotych za posiłek w taniej restauracji;
 • około 348 złotych za dobry, dwudaniowy posiłek, a także przystawki w prestiżowej restauracji;
 • 39 złotych za klasyczny posiłek w restauracji typu fast-food.

Jak więc widzisz, w klasycznych restauracjach nie zapłacisz za posiłek tak dużo, jako mogło Ci się to wydawać.

Czy w Cork jest drogo? Ceny w sklepach spożywczych

Wielu turystów decyduje się na to, by samodzielnie przygotowywać swoje posiłki, by nieco więcej zaoszczędzić. Jednak, czy faktycznie tak jest? Sprawdź, ile będziesz musiał zapłacić za podstawowe produkty spożywcze w marketach w Cork. Otóż:

 • za jeden litr świeżego mleka będziesz musiał zapłacić około 5 złotych;
 • za świeży, biały chleb zapłacisz około 6,70 złotych;
 • za 12 sztuk jajek zapłacisz już 13 złotych;
 • za kilogram dobrej jakości, lokalnego sera zapłacisz około 28 złotych;
 • za kilogram mięsa drobiowego będziesz musiał zapłacić około 35 złotych;
 • za kilogram ziemniaków zapłacisz około 6,50 złotych;
 • za kilogram pomarańczy zapłacisz około 9 złotych;
 • za kilogram ogórków zapłacisz około 6,70 złotych.

Jak więc widzisz, ceny w sklepach spożywczych w Cork nie są tak wygórowane, jak mógłbyś się tego spodziewać.

Ceny piwa w Cork

Piwo irlandzkie jest świetnie znane na całym świecie. Ceny piwa są jednak zróżnicowane i zależą od tego, czy kupisz je w sklepie, czy może zamówisz w restauracji. Jeśli wybierzesz się na zakupy do sklepu spożywczego, to za butelkę lokalnego piwa zapłacisz około 13 złotych. Z kolei za butelkę piwa importowanego zapłacisz około 16 złotych. Jeśli jednak wybierzesz się do restauracji, to za butelkę piwa importowanego zapłacisz około 22 złote. Z kolei jeśli zamówisz piwo lokalne to z kufel zapłacisz około 23 złote.

Czy w Cork jest drogo? Ceny atrakcji

Jeśli chodzi o ceny atrakcji w Cork, to faktycznie są one dość wygórowane. Za wejściówki do niektórych muzeów będziesz musiał zapłacić od 70 do nawet 110 złotych. Jednak muzea i galerie sztuki w Cork często organizują różnego rodzaju dni otwarte, wówczas obowiązuje wstęp wolny w określonych godzinach. Jeśli jednak szukasz sposobu na aktywne spędzenie czasu w Cork, to możesz zdecydować się na wynajęcie kortu tenisowego. Jedna godzina będzie Cię kosztowała około 106 złotych. Z drugiej zaś strony w Cork możesz także wybrać się do kin, których w mieście nie brakuje. Bilet na seans, bez przekąsek i dodatkowych napojów będzie Cię kosztował mniej więcej 46 – 52 złote, w zależności od danego kina.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Zamek w Blarney (Blarney Castle & Gardens) – dojazd, zwiedzanie, bilety

Shopping w Manchesterze (Arndale Centre i Northern Quarter)

Następny

Dodaj komentarz