Czy w Bradford jest drogo?

Tagi , ,

Wycieczki do Bradford cieszą się wśród turystów coraz to większą popularnością. Nie da sie ukryć, że jest to jedna z bardziej interesujących miejscowości na Wyspach Brytyjskich. Miasto to położone jest w pobliżu Leeds i na co dzień zamieszkiwane jest przez około pół miliona mieszkańców. Może się ono pochwalić wieloma zabytkami i innymi atrakcjami, z których turyści mogą skorzystać. Jeśli więc planujesz tam wyjazd to sprawdź, na jaki wydatek będziesz musiał się przygotować. Czy w Bradford jest drogo?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ceny lotów do Bradford

Bradford jest obsługiwane przez międzynarodowy port lotniczy Bradford – Leeds, który znajduje się dosłownie w połowie drogi pomiędzy dwoma miastami. Z Polski loty dostępne są praktycznie z każdego lotniska, więc nie musisz się o to martwić. Ceny biletów lotniczych są jednak bardzo zróżnicowane. W dużej mierze zależą one od sezonu, a także od konkretnego przewoźnika. W dużym przybliżeniu można powiedzieć, że:

 • za lot z Warszawy do Bradford zapłacisz około 700 złotych w obie strony – jest to lot z jedną przesiadką;
 • za lot z Krakowa do Bradford zapłacisz około 600 złotych w obie strony – jest to lot bezpośredni, więc nie musisz się przesiadać;
 • za lot z Katowic do Bradford zapłacisz około tysiąc złotych w obie strony – jest to lot z przesiadką;
 • za lot z Poznania do Bradford zapłacisz około 750 złotych w obie strony – również jest to lot z jedną przesiadką;
 • za lot z Gdańska do Bradford zapłacisz około 250 złotych – jest to lot bezpośredni i najkrótszy.

Ceny lotów do Bradford, przedstawione powyżej, są orientacyjne. Przygotuj się na to, że mogą być ne wyższe lub niższe. Nie zostały w nich uwzględnione dodatkowe opłaty lotniskowe, a także cena za ewentualny bagaż rejestrowany. Pamiętaj, że jeśli uda Ci się zarezerwować lot z dośc dużym wyprzedzeniem, wówczas może być on znacznie tańszy.

Czy w Bradford jest drogo? Noclegi

Noclegi w Bradford dają Ci nieograniczone możliwości wyboru. Baza hotelowa w mieście jest świetnie rozwinięta, więc z pewnością znajdziesz hotel, który dopasuje się do Twoich potrzeb. Średnia cena zakwaterowania w Bradford wynosi 222 złote. Za poszczególne miejsca noclegowe będziesz musiał zapłacić:

 • około 90 złotych za noc spędzoną w hostelu;
 • około 123 złote za noc spędzoną w hotelu jednogwiazdkowym;
 • około 153 złote za jedną noc, którą zdecydujesz się spędzić w hotelu dwugwiazdkowym;
 • około 199 złotych, jeśli zdecydujesz się zatrzymać w hotelu trzygwiazdkowym, który oferuje nieco wyższe standardy zakwaterowania;
 • około 353 złoty za pobyt na jedną noc w hotelu czterogwiazdkowym, który zaoferuje wysokie standardy i dostęp do szeregu udogodnień;
 • około 607 złotych, jeśli wybierzesz luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel o najwyższych standardach zakwaterowania.

Pamiętaj, że noclegi w Bradford ustalają swoje cenniki indywidualnie. Jeśli wybierzesz obiekt na obrzeżach miasta, wówczas istnieje duża szansa na to, że będzie on znacznie tańszy niż ten sam hotel w centrum. Dobrą praktyką jest także dokonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem, dla uzyskania najlepszej ceny.

Ceny w restauracjach w Bradford

Wycieczki do Bradford bez bliskiego zapoznania się z lokalną kuchnią nie byłby kompletne. Baza gastronomiczna w mieście jest świetnie rozwinięta i mocno zróżnicowana. Z reguły, średnie ceny w lokalach gastronomicznych kształtują się następująco:

 • za jednodaniowy posiłek w taniej restauracji zapłacisz około 51 złotych;
 • za dwudaniowy posiłek dla dwóch osób z szeregiem przystawek, w prestiżowej restauracji zapłacisz już około 192 złote;
 • za zwykły zestaw w restauracji typu fast-food zapłacisz około 30 złotych.

Ceny w restauracjach w Bradford są więc nieco wyższe lub podobne do tych, do  których mogłeś przyzwyczaić się w Polsce.

Czy w Bradford jest drogo? Ceny w sklepach spożywczych

Wielu turystów, chcąc obniżyć koszty wycieczki do Bradford, decyduje się na samodzielnie przygotowywanie posiłków. W tym wypadku musisz zapoznać się ze średnimi kosztami żywności w sklepach spożywczych w mieście. Prezentują się one w następujący sposób:

 • za litr mleka zapłacisz około 4,50 złotych;
 • za świeży, biały chleb zapłacisz około 4,80 złotych;
 • za 12 sztuk jajek wiejskich zapłacisz około 9,80 złotych;
 • za kilogram lokalnego, żółtego sera dobrej jakości zapłacisz około 20 złotych;
 • za kilogram mięsa drobiowego np. piersi z kurczaka zapłacisz około 29 złotych;
 • za kilogram jabłek zapłacisz około 7 złotych;
 • za kilogram ziemniaków zapłacisz około 4,60 złotych.

Jak więc widzisz, ceny w sklepach spożywczych w Bradford nie należą do najniższych. Mimo wszystko, dalej może być to bardziej ekonomiczne rozwiązania, niż codzienne spożywanie posiłków w restauracjach.

Ceny piwa w Bradford

Wycieczki do Bradford bez odrobiny przyjemności nie miałby większego sensu. Jeśli jesteś miłośnikiem złotego trunku, to na miejscu czekają na Ciebie jego różnorodne odmiany. Ile jednak będziesz musiał za piwo w Bradford zapłacić? Otóż wszystko zależy od tego, na jaki trunek się zdecydujesz i gdzie go zakupisz. Lokalne piwo butelkowe w sklepie kosztuje około 7,80 złotych. Z kolei piwo importowane kupisz w markecie za około 7,80 złotych. W restauracji zaś zarówno za jeden jak i za drugi trunek będziesz musiał zapłacić około 15 złotych.

Ceny transportu publicznego w Bradford

Jednym z najlepszych sposobów na poruszanie się po mieście, jest skorzystanie z transportu publicznego. Bradford to miasto świetnie skomunikowane, więc nie będziesz miał problemów z opanowaniem tras przejazdu i poszczególnych przystanków. Z bilet w jedną stronę zapłacisz około 10 złotych. Pamiętaj, że nie upoważnia Cię on do przesiadek, więc przy zmianie środka transportu, będziesz musiał kupić następny bilet. Jeśli w Bradford zostajesz na nieco dłużej, możesz rozważyć zakup karnetu miesięcznego. Kosztuje on około 291 złotych i daje Ci możliwość nieograniczonego korzystania z transportu publicznego. Ciekawym rozwiązaniem są również taksówki. Zwykle za rozpoczęcie przejazdu w taryfie normalnej zapłacisz około 14 złotych. Następnie, za każdy przejechany kilometr zapłacisz dodatkowo 3,80 złotych. Za godzinę oczekiwania kierowca policzy sobie 61 złotych.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Szpitale w Birmingham – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Co kupić w Cork i jakie pamiątki przywieźć?

Następny

Dodaj komentarz