Szpitale w Birmingham – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , ,

Birmingham to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast na Wyspach Brytyjskich. Każdego roku przyciąga ono do siebie tłumy podróżnych. Miejscowość oferuje nie tylko wiele zabytków, ale także szereg różnorodnych atrakcji, z których podróżni mogą korzystać. Jeśli planujesz tam swój wyjazd, to zwróć uwagę na konieczność posiadania odpowiedniego ubezpieczenia. Może Cię ono ochronić przed wysokimi kosztami leczenia w jednym ze szpitali. Sprawdź więc, jaki pakiet ubezpieczenia powinieneś posiadać i gdzie znajdują się szpitale w Birmingham.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ubezpieczenie na wyjazd do Birmingham – co musisz wiedzieć?

Jeśli wyjeżdżasz do Birmingham z biurem podróży, wówczas w cenie wycieczki wliczone jest ubezpieczenie grupowe – obowiązujące wszystkich członków podróży. Zostanie Ci zaoferowana możliwość rozszerzenia pakietu ubezpieczeniowego o dodatkowe opcje, często jednak wiąże się to z dość dużą dopłatą. Jeśli wyjeżdżasz do Birmingham na własną rękę, to prawdopodobnie wyrobisz sobie kartę EKUZ. Jednak ani jedno ani drugie rozwiązanie nie okazuje się wystarczające. Właśnie dlatego powinieneś dokupić dodatkową polisę turystyczną, oferowaną przez inne towarzystwa ubezpieczeniowe. W jej ramach możesz zdecydować się na:

  • wysoką, gwarantowaną sumę na pokrycie kosztów ewentualnej hospitalizacji i leczenia w Birmingham;
  • ubezpieczenie na wypadek zgubionego lub zniszczonego bagażu;
  • ubezpieczenie na wypadek opóźnionego lub odwołanego lotu;
  • gwarantowany zwrot kosztów zakupu leków w Birmingham.

Co więcej, rozważ także co jest celem Twojego wyjazdu. Grupowe ubezpieczenia zwykle nie pokrywają następstw nieszczęśliwych wypadków wynikających z wyczynowego uprawiania sportu. Dokupując dodatkową polisę, możesz taką opcję wybrać. Pamiętaj, że koszt turystycznego ubezpieczenia nie jest wysoki. Możesz wykupić je jedynie na kilka dni i nie narażać się na wysokie rachunki ze szpitala na Wyspach Brytyjskich.

Szpitale w Birmingham – gdzie możesz szukać pomocy?

Zanim wyruszysz w podróż do Birmingham, powinieneś wiedzieć, gdzie w mieście znajdują się placówki medyczne. Nieoczekiwany wypadek może Ci się przydarzyć praktycznie w każdym momencie. Opieka medyczna w Birmingham stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. Do najlepszych szpitali w mieście można zaliczyć:

  • Szpital Królowej Elżbiety w Birmingham – to jedna z najlepszych placówek medycznych w mieście. Jest to szpital publiczny, który posiada wiele oddziałów. Zostanie Ci tam udzielona nagła pomoc, a także istnieje możliwość hospitalizacji. Szpital działa przez całą dobę – ostry dyżur i znajduje się przy ulicy Mindelsohn Way.
  • Birmingham City Hospital – jest to szpital państwowy znajdujący się przy Dunley Road. Placówka świadczy szeroki zakres specjalistycznych usług szpitalnych, włączając w to ostry dyżur. Szpital ten czynny jest przez całą dobę.
  • Birmingham Heartlands Hospital – to szpital ogólny w Birmingham, który znajduje się przy Bordesley Green E. Skorzystasz tam zarówno z konsultacji lekarskiej, ale także i z możliwości hospitalizacji. Ostry dyżur w szpitalu czynny jest przez całą dobę. 
  • West Heat Hospital – to kolejny szpital ogólny w mieście, który znajduje się przy Rednal Road. Oferuje on możliwość hospitalizacji, pełnej diagnostyki, a także udziela pomocy w nagłych wypadkach, a także wykonuje badania ambulatoryjne. Jest to szpital publiczny, który czynny jest przez całą dobę. 

W Birmingham oprócz szpitali znajdziesz także inne, prywatne placówki medyczne jak np. Polska Przychodnia Lecznicza Birmingham. Możesz się do nich zgłosić w momencie, kiedy nie wymagasz nagłej interwencji lekarskiej. W przychodniach możesz liczyć na konsultację lekarską, wystawienie lub przedłużenie recepty, a także na podstawowe badania np. w przypadku grypy, przeziębienia czy ostrej reakcji alergicznej. Placówki te czynne są w określonych godzinach i wymagana jest uprzednia rejestracja. Za wizytę musisz zapłacić samodzielnie. Jeśli jednak posiadasz odpowiednią polisę turystyczną, to będziesz mógł zawnioskować o zwrot kosztów u swojego ubezpieczyciela.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Ile kosztuje wycieczka do Birmingham, co warto wiedzieć?

Czy w Bradford jest drogo?

Następny

Dodaj komentarz