Zima w Bradford – Pogoda i temperatury, na które należy się przygotować.

Tagi , , ,

Zima w Bradford charakteryzują się zimnem i wietrznością, a zaczyna się już w listopadzie. Średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 6 stopni Celsjusza. Listopad jest tez najbardziej deszczowym miesiącem roku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zima w Bradford – pogoda listopad

W miesiącu listopad temperatura w Bradford wynosi maksymalnie 11 stopni Celsjusza. Pogoda w mieście w tym miesiąc utrzymuje się więc w okolicach średniej temperatury całego roku, która wynosi 9 stopni Celsjusza. Wybierając się w miesiącu listopad do Bradford warto wziąć pod uwagę te dane. W taką pogodę przyjemnie jest spędzić czas w przytulnej kawiarni z kubkiem kawy, próbując lokalnych wypieków. Dlatego warto wybrać się do jednego z Coffe Shop’ów mieszczących się w Brandford. Przykładem polecanych w tym mieście miejsc jest G Cafe Bakery. Można wypić tam dobrej jakości kawę i zjeść wypiekane na miejscu ciastko. 

Grudzień to najbardziej pochmurny miesiąc w roku w Bradford. Zachmurzone niebo występuje w tym miesiącu przez ponad 70% czasu. Jeżeli chodzi o temperaturę to wynosi ona wówczas średnio 4 stopnie Celsjusza.

Bradford pogoda grudzień.

W grudniu w mieście Brandford możemy doświadczyć ochłodzenia. Temperatury wahają się wówczas pomiędzy 1, a 7 stopni Celsjusza. Pomimo tego wciąż można atrakcyjnie spędzić tu czas. Miasto nazywane małą stolicą kultury Anglii ma do zaoferowania liczne zabytki i muzea. Wybierając się tam nie zważając na pogodę ze śmiałością należy odwiedzić Narodowe Muzeum Mediów. Ten 7 piętrowy budynek w imponujący sposób przedstawia jaką role we współczesności odgrywają nowoczesne technologie oraz media. Muzeum jest duże powierzchniowo oraz posiada bogatą ofertę eksponatów.

Dlatego potrzeba na to zwiedzanie zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu, a najlepiej cały dzień. Gdyby jednak pogoda pozostała bez opadów można jeszcze zaplanować spacer nad Bingley Five Rise Locks. Ta darmowa atrakcja turystyczna to śluza środkowa na kanale wodnym. Łódź, która przepływa przez te śluzę zgodnie z nazwą atrakcji jest podnoszona aż 5 razy. Jest to niecodzienny widok. Dlatego będąc w okolicy fantastycznie byłoby wykorzystać w pełni potencjał doświadczeń jakie oferuje nam Brandford.

W styczniu w Bradford spada najwięcej śniegu. W ten śnieżny miesiąc temperatura nie przekracza 6 stopni Celsjusza. 

Bradford pogoda styczeń.

Styczeń nie odbiega zakresem temperatur od grudnia. W taką pogodę ze spokojem można zwiedzać Galerie Sztuki Cartwright Hall, która położona jest niedaleko centrum miasta. Muzeum to majestatycznie prezentuje się z zewnątrz reprezentując barokowy styl. Natomiast w środku można podziwiać eksponaty w postaci brytyjskich malowideł oraz rzeźb. Dla osób zainteresowanych historią praktyczną miasto oferuje Muzeum Przemysłu. Posiada ono relikty kultury włókienniczej oraz drukarskiej, które nawiązują bezpośrednio do historii miasta. Wizyta w tym muzeum może stać się dla zwiedzających szansą na głębsze zrozumienie realiów życia założycieli miasta oraz ich historii.

Luty rozpoczyna porę suchą w Bradford. W tym miesiącu zimowe opady zaczynają ustępować. Temperatura wynosi około 4 stopni Celsjusza.

Zima w Bradford pogoda luty

Ciekawy dzień w Brandford w lutym można spędzić w Sunbridge Wells. Gdy na dworze jedynie 1 stopień dobrze jest przebywać pod dachem. Ta atrakcja turystyczna jest równocześnie obiektem handlowym. Znajduje się węwnątrz tuneli Brandford, dlatego można schować się tam przed deszczem jednocześnie poznając to wyjątkowe miejsce. Natomiast gdy przestanie padać opłaca się wybrać się na Stadion Odsal. Co prawda, w sezonie zimowym raczej nie będziemy mieli możliwości kibicować podczas meczu, ale pomimo tego można zobaczyć stadion o niezwykle bogatej historii, budujący sportową kulturę tego urokliwego miasta. Stadion ten swego czasu mieścił ponad 100 tysięcy kibiców, a służył wielu dyscyplinom sportowym tj. żużel, piłka nożna, rugby i nie tylko. 

Marzec czyli ostatni miesiąc zimy w Bradford jest też najmniej deszczowym. Zima powoli dobiega końca, słońce zaczyna wcześniej wstawać, a na koniec miesiąca w Bradford zaczyna obowiązywać czas letni.

Bradford pogoda marzec.

Marzec może zaskoczyć turystów. Temperatury dość mocno wahają się w tym miesiącu. W zależności od dnia, może być to 1 stopień Celsjusza, a w następny dzień może być już 10 stopni. W tej sytuacji poza planem zwiedzania i aktywności w Brandford, pożądane byłoby zachować elastyczności i otwarty umysł. Natomiast w cieplejszy dzień dobrym pomysłem byłby spacer uwzględniający stary cmentarz i Ratusz miasta. W zimne dni rozsądnie byłoby zmienić strategie i otworzyć się na bycie turystą kulinarnym ogrzewając się przy dobrej zupie z grzankami. Doskonałym miejscem do zrealizowania tego pomysłu jest The Royal Low Moor. Lokal oferuje lokalną kuchnie, która pozwala na odkrycie miejscowych smaków. Różnorodne spędzanie czasu dobrze sprawdza się w zimową pogodę, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają długim spacerom.

Poprzedni

John Rylands Research Institute and Library – zabytkowa biblioteka w sercu Manchesteru

Crawford Art Gallery Cork, zwiedzanie, co zobaczyć, bilety

Następny

Dodaj komentarz