Wakacje w Edynburgu – z biurem podróży czy na własną rękę?

Tagi , , , ,

Edynburg to jedno z większych miast w Szkocji, a także jej administracyjna stolica Szkocji. Miasto to tętni życiem i na co dzień zamieszkiwane jest przez ponad pół miliona osób. Jednocześnie, jest to także jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc w kraju pod względem turystycznym. W Edynburgu czeka na Ciebie wiele zabytków oraz innych atrakcji, z których będziesz mógł skorzystać. Jednak czy lepiej, żebyś zaplanował wczasy w Edynburgu na własna rękę, czy może lepiej, żebyś skusił się na wakacje all-inclusive w Edynburgu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ceny lotów do Edynburga

Planując wczasy w Edynburgu na własną rękę, musisz uwzględnić koszty przelotów. Oczywiście miasto obsługiwane jest przez międzynarodowy port lotniczy, a z niektórych lotnisk w Polsce organizowane są przeloty bezpośrednie. Średnio ceny biletów na lot do Edynburga z kraju wynoszą:

 • za przelot z Krakowa do Edynburga zapłacisz od 820 złotych – będzie to lot bez przesiadki;
 • za przelot z Katowic do Edynburga zapłacisz około 1179 złotych – jest to lot z dodatkową przesiadką;
 • za przelot z Warszawy do Edynburga zapłacisz od 385 złotych – jest to lot z przesiadką;
 • za przelot z Gdańska do Edynburga zapłacisz około 750 złotych – również będzie to lot z jedną przesiadką.

Weź pod uwagę to, że ceny lotów w dużej mierze zależą od sezonu i mogą się regularnie zmieniać. Co więcej, miej na uwadze to, że do podanych cen nie został doliczony koszt ewentualnych opłat lotniskowych czy bagażu rejestrowanego, który możesz ze sobą zabrać. Jeśli uda Ci się zarezerwować loty z odpowiednim wyprzedzeniem, wówczas istnieje znacznie większa szansa na to, że będą one tańsze.

Noclegi w Edynburgu – ile będziesz musiał zapłacić?

Wczasy w Edynburgu będą udane wtedy, kiedy znajdziesz dla siebie odpowiedni nocleg. Okazuje się, że baza hotelowa w mieście jest wyjątkowo dobrze rozbudowana, więc nie powinieneś mieć z tym większego problemu. Oczywiście finalna cena, jaką będziesz musiał zapłacić za noclegi w Edynburgu zależy od Twoich standardów. Jednak średnio, hotele w Edynburgu będą Cię kosztować:

 • 177 złotych za jedną noc spędzoną w hostelu;
 • 198 złotych za jedną noc, którą zdecydujesz się spędzić w pensjonacie;
 • 211 złotych za noc, którą spędzisz w hotelu jednogwiazdkowym;
 • 279 złotych, jeśli zdecydujesz się na zakwaterowanie w hotelu dwugwiazdkowym;
 • 417 złotych w przypadku, kiedy zdecydujesz się spędzić noc w hotelu trzygwiazdkowym o wysokim standardzie;
 • 612 złotych, jeśli postanowisz spędzić noc w hotelu czterogwiazdkowym z szeregiem udogodnień;
 • 801 złotych, jeśli zdecydujesz się na zakwaterowanie w luksusowym hotelu pięciogwiazdkowym.

Pamiętaj, że hotele w Edynburgu, które znajdują się nieco dalej od centrum, zwykle będą tańsze od tych, które znajdują się dokładnie w centrum miasta. Co więcej, poza sezonem turystycznym, noclegi w Edynburgu mogą być 5-8% tańsze, niż w szczycie sezonu. Zarezerwuj je z odpowiednim wyprzedzeniem, a uzyskasz najlepszą cenę.

Wczasy w Edynburgu i ceny w restauracjach

Planując wczasy w Edynburgu musisz także uwzględnić koszt wyżywienia. Ceny w restauracjach faktycznie są nieco bardziej wygórowane. Średnio zapłacisz:

 • około 76 złotych za posiłek dla jednej osoby w nieco tańszej restauracji;
 • około 304 złote za posiłek dla dwóch osób, składający się z dwóch dań i przystawek, w restauracji o nieco wyższym standardzie;
 • około 32 złote za zestaw w klasycznej restauracji typu fast-food.

Ceny w restauracjach w Edynburgu są więc dośc wysokie, jednak bliższe spotkanie ze szkocką kuchnią może być dla Ciebie ciekawym doświadczeniem.

Ceny żywności w Edynburgu

Wielu turystów decyduje się na samodzielne przyrządzanie posiłków, by móc nieco więcej zaoszczędzić. Jeśli również masz taki plan, to sprawdź, jak prezentują się ceny w sklepach spożywczych w Edynburgu. Okazuje się, że:

 • za litr świeżego mleka będziesz musiał zapłacić około 4,90 złotych;
 • za świeży, biały chleb zapłacisz około 5,40 złotych;
 • za 12 sztuk jajek wiejskich zapłacisz około 10 złotych;
 • za kilogram mięsa drobiowego jak np. piersi z kurczaka zapłacisz około 28 złotych;
 • za kilogram jabłek zapłacisz około 9,80 złotych;
 • za kilogram ziemniaków zapłacisz około 4,80 złotych;
 • za kilogram ryżu białego zapłacisz około 5,80 złotych.

Jak więc widzisz, ceny w sklepach spożywczych w Edynburgu są nieco wyższe niż te, do których mogłeś przyzwyczaić się w Polsce.

Wakacje all-inclusive w Edynburgu – ile będą Cię kosztować?

Wakacje all-inclusive w Edynburgu to również jedno z tych rozwiązań, na które chętnie decydują się turyści. Jeśli Ty również jesteś tym zainteresowany, to wiedz, że oferty biur podróży rozpoczynają się już nawet od 1,2 tysięcy złotych za 7 dniowy program. W tej cenie zawierają się:

 • przeloty z Polski do Edynburga i z Edynburga do Polski;
 • zakwaterowanie w luksusowym hotelu z pełnym wyżywieniem;
 • transfer z i na lotnisko.

Oczywiście wakacje all-inclusive w Edynburgu mogą być znacznie droższe. W tym wypadku wiele zależy od tego, na którą z ofert się zdecydujesz. Jeśli chcesz spędzić w mieście więcej dni lub chcesz rozszerzyć pakiet np. o dodatkowe atrakcje, wówczas analogicznie będziesz musiał za to więcej zapłacić.

Wakacje all-inclusive w Edynburgu czy na własną rękę – co wybrać?

Wczasy w Edynburgu, które zorganizujesz na własną rękę, będą dość wymagające. Będziesz musiał zadbać o każdy szczegół związany ze swoim pobytem. Co ciekawe, takie wczasy w Edynburgu mogą być też nieco droższe, jednak wszystko będzie zależeć od tego, w jaki sposób rozdysponujesz swój budżet. Jednocześnie, wakacje w stolicy Szkocji na własną rękę mogą być dla Ciebie świetnym doświadczeniem i sprawdzianem Twoich umiejętności organizacyjnych. Z kolei wakacje all-inclusive w Edynburgu to rozwiązanie dość wygodne. Nie musisz martwić się o rezerwację noclegów lub lotów. Jedyne, o co będziesz musiał zadbać, to rozplanowanie swojego, własnego czasu. Choć to rozwiązanie może wydawać się tańsze, to jednak pamiętaj, że też będziesz musiał liczyć się z wydatkami na przekąski lub inne atrakcje. Finalna decyzja, odnośnie wczasów w Edynburgu, zależy więc tylko i wyłącznie od Ciebie.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Fota Wildlife Park – ogromny park dzikich zwierząt blisko Cork

Dublin Castle (Zamek Dubliński), co zobaczyć, atrakcje, bilety

Następny

Dodaj komentarz