TOP 4 najpiękniejsze plaże blisko Glasgow

Tagi , , , , ,

Glasgow to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Wielkiej Brytanii. Jest ono także znane z malowniczej i fantazyjnej linii brzegowej oraz turkusowej wody. Jeśli wybierasz się tam na wakacje, to koniecznie udaj się na plaże, które znajdują się w bezpośredniej bliskości miasta. Oto TOP4 najpiękniejszych plaż blisko Glasgow!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

TOP 4 najpiękniejsze plaże blisko Glasgow – Aberdour Beach

Aberdour Beach to jedna z najpopularniejszych plaż w okolicy Glasgow. Znajduje się ona zaledwie 50 mil od ścisłego centrum miasta, czyli około godzinę drogi od Glasgow. Aberdour Beach słynie przede wszystkim z krystalicznie czystej wody, a także jasnego, miękkiego piasku. Znajduje się tam również wiele udogodnień dla turystów jak np. pole golfowe, parasole i leżaki, sklepiki i prysznice. Jest to także idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, głównie z uwagi na to, że wody w tej okolicy są wyjątkowo łagodne. Możesz tu poświęcić czas na surfowanie lub kajakowanie. Pamiętaj, że w sezonie letnim plaża ta jest mocno zatłoczona. Będziesz więc musiał dostać się tam wczesnym rankiem, by zająć dla siebie dogodne miejsce.

Gdzie możesz nocować w pobliżu plaży Aberdour Beach?

Baza noclegowa w pobliżu Aberdour Beach jest dobrze rozbudowana, więc nie będziesz miał problemów z tym, by znaleźć dla siebie idealny nocleg. Jednym z najlepszych obiektów w okolicy jest Sea Hollies. To pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zlokalizowany jest jedynie 150 metrów od wspomnianej plaży.

TOP 4 najpiękniejsze plaże blisko Glasgow – Ayr Beach

Ayr Beach to kolejna plaża w bezpośredniej bliskości Glasgow, którą powinieneś odwiedzić. Znajduje się ona jedynie 38 mil od miasta, a podróż tam nie powinna zająć Ci więcej niż około 40 minut. Plaża ta z pewnością zaskoczy Cię swoją turkusową wodą oraz pokaźnymi rozmiarami. Słynie ona także ze względnie spokojnej atmosfery. Jest to dobrze wyposażona plaża, na której znajdziesz wszystkie, niezbędne udogodnienia. Czekają tam na Ciebie prysznice, leżaki oraz parasole. Zejście do wody jest bardzo łagodne, więc plaża ta jest bardzo popularna wśród rodzin z małymi dziećmi. Zazwyczaj panują tu bardzo łagodne warunki, więc jeśli masz ochotę, to również będziesz mógł poświęcić się sportom wodnym. Jasny piasek oraz krystalicznie czyste wody morskie zachęcą Cię do błogiego wypoczynku.

Gdzie możesz nocować w pobliżu Ayr Beach?

Jeśli chcesz nocować w bezpośredniej bliskości Ayr Beach, to wybierz Horizon Hotel. Jest to trzygwiazdkowy, luksusowy obiekt noclegowy, który znajduje się jedynie 100 metrów od plaży.

TOP 4 najpiękniejsze plaże blisko GlasgowTroon Beach

Troon Beach jest kolejną plażą w pobliżu Glasgow, którą możesz odwiedzić. Znajduje się ona jedynie 33 mile od Glasgow, a podróż na nią nie powinna zająć Ci więcej niż około 30 minut. Jest to nieco mniejsza plaża, aczkolwiek nie można odmówić jej wyjątkowego uroku. Cechuje się ona bardzo łatwym dostępem, a także wyjątkowo łagodnym zejściem do wody. Jest ona popularna zarówno wśród par, ale także wśród rodzin z małymi dziećmi. Plaża posiada podstawową infrastrukturę.

Gdzie możesz nocować w pobliżu Troon Beach?

W okolicy Troon Beach znajdziesz wiele hoteli. Jednym z najlepszych jest mimo wszystko Marine Troon. To pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się tuż przy samej plaży i gwarantuje Ci wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania.

TOP 4 najpiękniejsze plaże blisko Glasgow – Barassie Beach

Ostatnią już plażą w okolicy Glasgow, na którą powinieneś się udać, jest Barassie Beach. To klimatyczna i spokojna plaża, na której możesz wypocząć w otoczeniu malowniczych widoków. Czeka tu na Ciebie krystalicznie czysta woda, a także złocisty piasek. Jeśli zaś chodzi o infrastrukturę, to również jest ona dość dobrze przygotowana. Barassie Beach znajduje się jedynie 38 mil od Glasgow, a dojazd tam nie powinien zająć Ci więcej niż około 40 minut.

Gdzie możesz nocować w okolicy Barassie Beach?

Baza noclegowa w pobliży Barassie Beach nie jest tak dobrze rozbudowana. Możesz jednak zatrzymać się w The Wee Bunker. Ten klimatyczny pensjonat oferuje przystępną cenę, a także praktycznie bezpośrednią bliskość plaży.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Życie nocne w Dubilinie, najlepsze puby i kluby muzyczne

Wycieczki do Limerick – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz