The People’s Palace and Winter Gardens in Glasgow

Tagi , , , , ,

Glasgow to największe i najbardziej dynamiczne miasto Szkocji. Często uważane jest ono za komercyjną stolicę kraju. Malowniczo położone nad rzeką Clyde Glasgow jest domem dla ponad pół miliona mieszkańców. Obecnie do Glasgow przyjeżdża także coraz więcej turystów. Nie da się bowiem ukryć, że miasto ma niezwykle wiele do zaoferowania. Miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić to The People’s Palace. Jak tam dojedziesz i co musisz o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się The People’s Palace w Glasgow?

Pałac jest bez wątpienia jednym z najważniejszych obiektów kulturalnych w mieście. Znajduje się on bardzo blisko ścisłego centrum miasta w parku Glasgow Green, przy ulicy W. Carriageway. Dzięki lokalizacji, dojazd do niego jest wyjątkowo prosty.

Jak dojechać do The People’s Palace w Glasgow?

Do pałacu możesz dojechać na różne sposoby. Jednym z nich jest taksówka, jednak taka podróż może Cię nieco więcej kosztować. Możesz zdecydować się także na wypożyczenie samochodu. Wówczas ze ścisłego centrum Glasgow dojedziesz w około 15 minut. Będziesz musiał poruszać się w kierunku południowym drogą Cathedral Street. Finalnie, możesz także skorzystać z komunikacji miejskiej. Z centrum Glasgow do People’s Palace odjeżdżają autobusy znaczone numerami 263, 18 i 60. Zatrzymują się one na przystanku Green Street, skąd do przejścia będziesz miał jedynie kilka metrów.

Historia i ciekawostki

Pałac Ludowy i Zimowe Ogrody w Glasgow to jeden z najważniejszych kompleksów architektonicznych i kulturalnych w mieście. Spełnia on funkcję zarówno muzeum jak i szklarni, która otwarta została już w 1898 roku przez 5. Hrabiego Rosebery. Był to pierwszy pomysł otwarcia „pałacu dla ludu”, który powstał na wzór East End, który znajduje się w Londynie. Pałac Ludowy i Zimowe Ogrody to przede wszystkim inicjatywa powstała z myślą o mieszkańcach miasta. Miała ona dać im szansę na bliskie spotkanie z kulturą i różnorodnymi eksponatami, które we wnętrzu muzeum były gromadzone i gromadzone są nadal.w latach 90 budynek został zamknięty prawie na dwa lata celem przeprowadzenia w nim prac konserwatorskich. 

Zwiedzanie People’s Palace

W samym pałacu mieści się obecnie wyjątkowe muzeum. Możesz tam podziwiać różnorodne dzieła sztuki – obrazy, rzeźby i inne przejawy twórczości artystycznej. Jednocześnie jedną z najciekawszych części People’s Palace są Zimowe Ogrody, które znajdują się w szklani przylegającej do budynku. Możesz tam podziwiać niezwykle rzadkie gatunku roślinności. Jest to miejsce, w którym możesz nie tylko spotkać się z unikalną przyrodą, ale także odpocząć i zrelaksować się. To jeden z tych obiektów w Glasgow, którego z pewnością nie możesz przegapić podczas zwiedzania miasta.

Dlaczego warto odwiedzić The People’s Palace?

People’s Palace w Glasgow to miejsce unikalne i wyjątkowe. Jest to przede wszystkim niezwykle cenna lekcja historii, a także możliwość spotkania się z unikalną sztuką oraz roślinnością. Co roku miejsce to jest wręcz oblegane przez turystów. Jeśli więc będziesz zwiedzał Glasgow, to nie zapomnij odwiedzić właśnie People’s Palace. Nie będziesz mógł tego żałować!

Godziny otwarcia

People’s Palace to instytucja o stałych godzinach otwarcia. Możesz się do niej udać przez siedem dni w tygodniu, czyli od poniedziałku do niedzieli. Od poniedziałku do czwartku, a także w soboty jest otwarte od godziny 10:00 do godziny 17:00. Z kolei w piątki i w niedziele możesz ten obiekt odwiedzić od godziny 11:00 do godziny 17:00. W dni świąteczne i wolne od pracy może być nieczynne lub otwarte nieco krócej.

Bilety

Standardowo wejście do People’s Palace and Winter Gardens w Glasgow jest darmowe. Możesz jednak połączyć zwiedzanie z innymi atrakcjami w ramach wycieczki zorganizowanej. Ich ceny rozpoczynają się już od 100 złotych, więc nie jest to zbyt duży wydatek.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wybrzeże Dun Laoghaire – przystań i promenada z widokiem na Dublin Bay

Gotowy plan wycieczki objazdowej po Glasgow i okolicach

Następny

Dodaj komentarz