Szpitale w Bradford – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , , ,

Podczas planowania wyjazdu warto przyjrzeć się dostępnym pakietom medycznym, które pozwolą nam cieszyć się spokojnym pobytem za granicą. Niniejszy artykuł będzie skupiał się na kluczowych aspektach związanych z ubezpieczeniem turystycznym i opieką zdrowotną mieście Bradford. Przyjrzymy się ważności karty EKUZ na terenie Wielkiej Brytanii, a także zakresom pakietów medycznych w czasie wycieczek oraz ich kosztom. Omówimy też szpitale w Bradford wraz z ich adresami, linkami do stron internetowych oraz numerami telefonu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ważność EKUZ w Wielkiej Brytanii po Brexicie

EKUZ jest istotnym dokumentem dla podróżujących do Wielkiej Brytanii, zapewniającym podstawowy zakres ochrony zdrowotnej w sytuacjach nagłych. Ważność EKUZ obejmuje wszystkie kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), a także dodatkowo między innymi Wielką Brytanię. Warto jednak pamiętać, że EKUZ może okazać się niewystarczający w czasie pobytu w Wielkiej Brytanii, bowiem nie refunduje on wszystkich usług medycznych. 

Co ważne, wyrobienie karty EKUZ jest bezpłatne. Wniosek o przyznanie EKUZ zostanie z kolei rozpatrzony w ciągu pięciu dni roboczych. Chyba że ubiegamy się o omawiany dokument w okresie od czerwca do września, charakteryzującym się wysoką aktywnością turystyczną. Jeśli chodzi o długość ważności karty, jest ona ściśle związana ze statusem zatrudnienia i wiekiem. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź oficjalną stronę NFZ.

Ubezpieczenie turystyczne – zakres ubezpieczenia

Aby zagwarantować sobie pełniejszą ochronę podczas podróży, zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia podróżnego lub zdrowotnego. Będzie ono obejmowało cały okres naszego pobytu za granicą. W wyborze polisy warto kierować się różnymi kryteriami. W zależności od charakteru naszego wyjazdu i atrakcji, w których spodziewamy się uczestniczyć.

Do najczęstszych elementów pakietów medycznych możemy zaliczyć: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwego wypadków (NNW), ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), a także ubezpieczenie Assistance. Kluczowym elementem powinno być również ubezpieczenie kosztów leczenia, z sumą gwarantowaną na co najmniej trzydzieści tysięcy euro, oraz ubezpieczenie kosztów ratownictwa, z sumą gwarantowaną na co najmniej pięć tysięcy euro. Dodatkowo, korzystne może okazać się rozszerzenie polisy o ochronę bagażu i sprzętu sportowego. Jeśli jesteśmy zainteresowani uprawianiem sportów wysokiego ryzyka, bądź zamierzamy spożywać alkohol, powinniśmy również pomyśleć o ubezpieczeniu od tego typu sytuacji. Do innych elementów polisy można zaliczyć możliwość zabezpieczenia się przed opóźnieniem lotu.

Ubezpieczenie turystyczne – koszty pakietów

Ceny ubezpieczeń zdrowotnych dla podróżujących za granicę zależą od wielu czynników, głównie od zakresu oferowanego pakietu. Najtańsze polisy zaczynają się już od kilku złotych za osobę dziennie i zapewniają podróżującym podstawową opiekę podczas sytuacji kryzysowych. Ubezpieczyciele oferujący bardziej rozbudowane pakiety mogą jednak proponować polisy w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za dzień. Będą one dostarczały pełniejszą ochronę zdrowotną w trakcie podróży.

Szpitale w Bradford

  • Bradford Royal Infirmary (adres: Duckworth Ln, Bradford BD9 6RJ, strona internetowa: bradfordhospitals.nhs.uk, telefon: +441274542200)
  • Westbourne Green Community Hospital (adres: 26 Heaton Rd, West Yorkshire, Bradford BD8 8RA, strona internetowa: bradfordhospitals.nhs.uk, telefon: +441274322093)
  • Eccleshill Community Hospital (adres: 450 Harrogate Rd, Bradford BD10 0JE, strona internetowa: bradfordhospitals.nhs.uk, telefon: +441274323200)
  • St. Luke’s Hospital (adres: Little Horton Ln, Bradford BD5 0NA, strona internetowa: bradfordhospitals.nhs.uk, telefon: +441274734744)

Autor: Michał Jakoniuk

Poprzedni

Komunikacja miejska w Bradford – jak się poruszać?

Zwiedzanie Manchester Town Hall & St. Peter’s Square

Następny

Dodaj komentarz