SEC Armadillo, miejsce koncertów i wydarzeń w Glasgow

Tagi , , , ,

Glasgow to największe miasto w Szkocji, które na co dzień zamieszkiwane jest przez ponad pół miliona mieszkańców. Wzbudza ono coraz to większe zainteresowanie wśród podróżnych, głównie z uwagi na fenomenalną architekturę, a także szereg, różnorodnych atrakcji, jakie można tam znaleźć. Jednym z ciekawszych obiektów w mieście jest SEC Armadillo, które spełnia rolę swoistego centrum koncertowego oraz eventowego w Glasgow. Co więc musisz o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się SEC Armadillo?

SEC Armadillo, określane także jako Clyde Auditorium to sala widowiskowa i koncertowa, która znajduje się praktycznie w samym centrum Glasgow, tuż przy dokach rzeki Clyde. Jest to całkowicie nowy i innowacyjny budynek, który może pomieścić nawet 3 tysiące widzów. Mówiąc dokładniej, jeśli chcesz dostać się do Audytorium, to znajdziesz go przy ulicy Exhibition Way.

Jak dojechać do SEC Armadillo?

SEC Armadillo znajduje się w dokach rzeki Clyde, czyli praktycznie w samym centrum miasta. Dojazd tam jest więc bardzo prosty. Możesz skorzystać z wypożyczonego samochodu, taksówki, a także z komunikacji miejskiej. Oczywiście, jeśli masz taką ochotę, możesz także wybrać się na spacer, który dostarczy Ci niesamowitych widoków. Jeśli decydujesz się na spacer, to poruszaj się w kierunku północnym od dzielnicy Plantation w kierunku drogi A814. Jeśli zaś chcesz skorzystać z wypożyczonego samochodu, to poruszaj się w kierunku zachodnim, również drogą A814, aż dojedziesz do Congress Road. Tam możesz zaparkować, a do SEC Armadillo będziesz miał jedynie około 60 metrów. W przypadku kiedy wybierzesz komunikację miejską, to najbliższym przystankiem jest Conference Center. Zatrzymuje się tam autobus numer 100, który kursuje z przedmieść Glasgow aż do samego centrum miasta.

Ciekawostki na temat Clyde Auditorium

SEC Armadillo, nazywane jest Clyde Auditorium. Jest to sala widowiskowo- koncertowa, która znajduje się tuż przy dokach rzeki Clyde. Jest to budynek wzniesiony celowo. Główną ideą jego wzniesienia i projektu było stworzenie miejsca eventowego, które może pomieścić znacznie większą liczbę osób niż ten, który znajdował się w tym miejscu poprzednio. Pierwsze projekty powstały już w 1995 roku. Finalnie, wykonanie projektu przypadło słynnej firmie architektonicznej Foster and Partners. W audytorium zaplanowano miejsca aż dla 3 tysięcy osób.

Oficjalne otwarcie budynku nastąpiło w 1997 roku. Obecnie w SEC Armadillo organizowane są różne wydarzenia. Oczywiście, jest to główne centrum koncertowe miasta. Organizowane są tam również różnorodne konferencje, spotkania eventowe, a także bankiety firmowe. SEC Armadillo jest budynkiem nowoczesnym, który został wykończony z uwzględnieniem maksymalnie wysokich standardów. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jest to jeden z najbardziej innowacyjnych budynków w Glasgow. Nie zapomnij go odwiedzić podczas zwiedzania miasta, z pewnością tego nie pożałujesz!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Pollok Country Park – spotkanie z dziką przyrodą w Glasgow

The Lighthouse w Glasgow, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz