The Lighthouse w Glasgow, zwiedzanie, bilety

Tagi , , , ,

The Lighthouse to cudowne miejsce znajdujące się w Szkocji. Wybierając się do Glasgow, nie można zapomnieć o tym, aby zapoznać się z tą jedną z najważniejszych atrakcji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się The Lighthouse w Glasgow?

Centrum Architektury i Designu, jakie zostało otwarte w 1999 roku, można znaleźć pod adresem 11 Mitchell Ln, Glasgow G1 3NU. Wybierając się do Wielkiej Brytanii i będąc w tych okolicach, koniecznie należy zajrzeć do miejsca, które powstało gdy miasto miało zaszczyt pełnić rolę Miasta Architektury i Wzornictwa Zjednoczonego Królestwa. 

Jak dojechać do The Lighthouse w Glasgow?

Trafienie do tego miejsca korzystając z nawigacji znajdującej się w samochodzie, nie powinno stanowić żadnego problemu. Osoby, które nie mają auta, mogą skorzystać z tamtejszej komunikacji miejskiej. Korzystając z metra, należy kierować się na stację St Enoch, Bridge Street, Buchanan Street lub Cowcaddens. Z każdej z tych stacji należy dojść spacerkiem do wyznaczonego celu, co też można uczynić przy udziale GPS ze smartfona.

Historia i ciekawostki

Pomimo tego, że Lighthouse powstało w 1999 roku, to znajduje się ono w budynku, którego historia sięga aż 1895 roku. Za jego zaprojektowanie odpowiedzialny jest sam Charles Rennie Mackintosh. Może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale kiedyś znajdowała się tutaj właśnie siedziba samego The Herald – jednej z najpopularniejszych gazet, jaka wydana jest w Wielkiej Brytanii.

Zwiedzanie The Lighthouse w Glasgow, co warto zobaczyć, atrakcje

Będąc tutaj na pewno należy pomyśleć o tym, aby przedostać się na dostępne tutaj punkty widokowe. Dzięki temu będzie można podziwiać wspaniałe panoramy na tutejsze okolice oraz na dalsze części Glasgow. Przede wszystkim należy jednak zwrócić uwagę na dzieła, których nie brakuje na terenie całej placówki. Niedaleko Lighthouse znajduje się słynna Buchanan Street. Idealne miejsce dla tych osób, jakie chcą udać się na zakupy. Na miejscu, dla zwiedzających udostępniona została kawiarnia, gdzie będzie można przysiąść i odpocząć po spacerze korytarzami centrum. Na samym końcu należy odwiedzić znajdujący się tutaj sklep z pamiątkami.

Godziny otwarcia The Lighthouse w Glasgow

Centrum architektury można odwiedzać w następujących dniach i godzinach:

  • poniedziałek – sobota:  10:30 – 17:00,
  • niedziela: 12:00 – 17:00.

Bilety

Aby odwiedzić galerię, jak również punkt widokowy, nie trzeba przejmować się zakupem biletów. Wejście tam jest bezpłatne. Często odbywają się tutaj także warsztaty, jakie przyciągają ogromną rzeszę osób, które interesują się architekturą modernistyczną.

Gdzie zaparkować przy The Lighthouse w Glasgow?

Osoby podróżujące samochodami, mają do wykorzystania kilka parkingów, jakie znajdują się w okolicy:

  • Parking St Enoch przy 55 St Enoch Sq;
  • Parking NCP Glasgow The Glasshouse przy Glassford Street;
  • Parking NCP Glasgow King St przy King St.

W tych miejscach na pewno będzie można znaleźć miejsce, gdzie oczekiwać będzie samochód na powrót właściciela z Lighthouse.

Poprzedni

SEC Armadillo, miejsce koncertów i wydarzeń w Glasgow

Wycieczka do Loch Lomond and The Trossachs National Park: Szkocki Raj w Zasięgu Ręki

Następny

Dodaj komentarz