Scotland Street School Museum, zwiedzanie, atrakcje

Tagi , , , ,

Glasgow to jedno z największych miast Szkocji, które jednocześnie jest uważane z najdynamiczniej rozwijającą się metropolię kraju. Miasto to przyciąga coraz to większą ilość turystów. Jednym z najważniejszych miejsc na przestrzeni lat stało się Scotland Street School Musem. Co więc musisz o nim wiedzieć i jak do niego dotrzeć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Scotland Street School Museum w Glasgow?

Muzeum znajduje się w Glasgow – jednym z największych miast w Szkocji. Dokładniej mówiąc, Scotland Street School Museum znajduje się przy 225 Scotland Street, dzielnicy Kingston, która znajduje się dośc blisko centrum. Dzięki takiej lokalizacji, dojazd do tego muzeum nie sprawi Ci większego problemu.

Jak dojechać?

Dojazd do muzeum nie jest trudny, z uwagi na dogodną lokalizację instytucji. Możesz wybrać się tam spacerem przebywając w dzielnicy Kingston. Jednocześnie możesz także skorzystać z taksówki, aczkolwiek licz się z tym, że dojazd w ten sposób może być wyjątkową drogi. Najlepiej więc będzie, jeśli zdecydujesz się wypożyczyć samochód. Przed muzeum znajduje się przestronny parking lub zdecydujesz się na podróż komunikacja miejską. Tuż obok znajduje się stacja metra – Shields Road, gdzie zatrzymuje się pomarańczowa linia metra. Przystanek natomiast jest oddalony około 100 metrów od budynku muzeum.

Gdzie zaparkować?

Bezpośrednio przy muzeum jest niewielki parking dla samochodów osobowych. Dla gości instytucji jest on całkowicie bezpłatny. Natomiast po przeciwnej stronie znajduje dodatkowy parking, wraz ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych.

Historia i ciekawostki na temat Scotland Street School Museum

Muzeum zlokalizowana jest w dawnej szkole, którą zaprojektował słynny Charles Rennie Mackintosh. Jednocześnie, to właśnie ten budynek jest jedną z większych atrakcji architektonicznych Glasgow. Sama szkoła, po wielu kłótniach projektanta z radą szkoły, przyjmowała w swoje progi ponad 300 uczniów. Zaprojektowano ją na bazie zamku Rowallan. Niestety, w późniejszych latach budynek tracił swoją renomę, a w szkole pozostawało już tylko mniej niż 100 uczniów. W 1979 roku nastąpiło oficjalne zamknięcie szkoły.

Zwiedzanie

Muzeum jest ciekawe nie tylko z perspektywy architektonicznej. Jest to obecnie jedno z ważniejszych muzeów w mieście. Znajdują się w jego wnętrzu interesujące galerie i wystawy, a prawdziwą gratką dla turystów jest możliwość wzięcia udziału w zajęciach, które prowadzone są w wiktoriańskiej klasie. Wówczas zatrudnieni w muzeum aktorzy przyjmują rolę nauczycieli z czasów wiktoriańskich. Są surowi i narzucają zwiedzającym dyscyplinę. 

Godziny otwarcia

Niestety, muzeum jest obecnie tymczasowo zamknięte. Jednocześnie, jeśli zamierzasz się tam wybrać i je odwiedzić, wówczas zdecyduj się na bieżące sprawdzanie oficjalnej witryny Scotland Street School Musem. Tam będą aktualizowane nowe godziny otwarcia.

Bilety

Ceny biletów do Scotland Street School Museum mają zmienić się z momentem, kiedy pojawi się decyzja dotycząca ponownego otwarcia muzeum dla zwiedzających. Jeśli planujesz tam wizytę, to śledź informacje, które będą pojawiać się na oficjalnej witrynie muzeum.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Szpitale w Cork – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Most Ha’penny – ikona Dublina

Następny

Dodaj komentarz