Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, bilety, zwiedzanie

Tagi , , , , ,

Muzeum Historii Naturalne to jedna z popularniejszych placówek kulturalnych jaka znajduje się w Londynie. Zalicza się ono do grona trzech, wielkich muzeów, które zlokalizowane są przy Exhibition Road. Placówka ta na przestrzeni lat zgromadziła tysiące, wyjątkowo interesujących eksponatów związanych z historią naturalną. Jak więc możesz się do muzeum dostać i co powinieneś o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia i opis Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie odwiedzane jest przez tysiące turystów z całego świata. Szczególną popularnością cieszy się ono wśród rodzin z dziećmi. Placówka spełnia bowiem rolę edukacyjną i pozwala zapoznać się chociażby z ogromnymi szkieletami Tyrannosaurus rexa lub innych, nieistniejących już gatunków. Oficjalnie prace nad budową samego budynku rozpoczęły się już w 1873 roku. Zakończono je siedem lata później. Natomiast w roku 1881 nastąpiło pierwsze otwarcie muzeum. Wyróżnia się ono specyficznym układem podłużnych korytarzy. Muzeum Historii Naturalnej w Londynie zgromadziło ponad 70 milionów eksponatów od początku swojej działalności. Wszystkie są podzielone na 5 działów:

  • botanika;
  • mineralogia;
  • paleontologia;
  • zoologia.

Co ciekawe, dla turystów w Muzeum przygotowane są także inne atrakcje. Największą popularnością, jak do tej pory, cieszy się symulowane trzęsienie ziemi. To, co wyróżnia Muzeum Historii Naturalnej w Londynie to także fakt, że większość eksponatów możesz dotknąć i sprawdzić samodzielnie. Możesz także wykonywać różnorodne symulacje i poszerzać swoją wiedzę. Fakt, że zdecydowana większość atrakcji przeznaczona jest dla dzieci, aczkolwiek osoby dorosłe również mogą się tam wiele nauczyć.

Gdzie znajduje się Muzeum Historii Naturalnej w Londynie?

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie znajduje się przy jednej, z najpopularniejszych ulic – Exhibition Road. Ulica ta stała się słynna z uwagi na to, że przy jej całej długości wznoszą się ważne kulturalne i naukowe placówki angielskie. Co ciekawe, sama nazwa tej ulicy nie jest przypadkowa. W tłumaczeniu na język polski brzmi ona „Ulica Wystaw” i nawiązuje do wydarzenia z 1851, które odbyło się w pobliskim Hyde Park. Zorganizowano tam Wielką Wystawę, która zapisała sie w historii Londynu na stałe.

Najbliższe stacje metra

Jedną z najbliższych stacji metra przy Muzeum Historii Naturalnej w Londynie jest South Kensington. Znajduje się ono dokładnie 0,2 mile od słynnego budynku. Wysiadając przy South Kensington, do Muzeum Historii Naturalnej powinieneś dostać się w około 4 minuty. Stacja metra South Kensington jest stacją przesiadkową. Krzyżuje się tu wiele, ważnych linii metra, za pomocą których możesz dotrzeć w każdy zakątek Londynu.

Jak dojechać do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie?

Do Muzeum możesz dostać się na wiele sposobów. Jeśli chcesz skorzystać z komunikacji miejskiej, to możesz zdecydować się na:

  • podróż autobusem do przystanku South Kensington Station (Stop S). Możesz skorzystać z linii 14, 74, N97 czy 52;
  • podróż metrem, również do stacji South Kensingto.

Możesz się także dostać wypożyczonym samochodem. Znajduje się ono przy drodze szybkiego ruchu A4, która przebiega praktycznie przez centrum Londnu. Oczywiście, możesz wybrać się także na spacer np. z Hyde Park, który zajmie Ci nie więcej niż 20 minut.

Ile czasu trwa zwiedzanie?

Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej w Londynie to niezwykłe doświadczenie. Czas, jaki musisz poświęcić na jego odwiedzenie to co najmniej 2 godziny. Jeśli jednak chcesz zwiedzać każdą z sal i przyjrzeć się bliżej zgromadzonym artefaktom, wówczas poświęć nawet 4 godziny. Będziesz mógł znaleźć czas na korzystanie z atrakcji, a także na wypoczynek.

Wystawy w Muzeum

Jedną z najważniejszych części muzeum jest Hala Hintze. Znajdziesz tam wystawę składającą się z monumentalnego szkieletu płetwala błękitnego. Poza tym, do ważniejszych wystaw zorganizowanych w tym muzeum zaliczają się także:

  • Strefa Niebieska – jest ona w całości poświęcona szkieletom dinozaurów, a także ogromnemu modelowi szkieletu ruchomego;
  • Strefa Pomarańczowa – to tzw. Centrum Darwina. Znajdziesz tu wystawy składające się z najważniejszych gatunków owadów i motyli;
  • Strefa Zielona – w tej strefie zorganizowana wystawa poświęcona jest plezjozaurom oraz kamieniom, zamkniętym w Skarbcu;
  • Strefa Czerwona – organizuje ona wystawy poświęcone ewolucji kuli ziemskiej.

Podążając za oznakowaniem, powinieneś bez problemu odwiedzić najważniejsze wystawy.

Czy warto odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej w Londynie?

Muzeum jest jedną z największych atrakcji miasta. Jeśli interesujesz się różnymi gatunkami, które nie egzystują już na ziemi, gadami, płazami, ssakami, a także kamieniami i historią ewolucji, to wizyta w muzeum będzie dla Ciebie jednym z bardziej niezapomnianych doświadczeń. Jeśli więc będziesz w Londynie, to wybierz się do tego niesamowitego miejsca, które ma ogromną wartość edukacyjną.

Godziny otwarcia Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Muzeum czynne jest codziennie tj. od poniedziałku do niedzieli. Zazwyczaj otwierane jest ono od godziny 10:00 do godziny 17:50. Ostatnie wejście jest możliwe na 20 minut przed zamknięciem budynku czyli o godzinie 17:30. Muzeum jest zamkniętej jedynie w okresie świątecznym tj. od 24 do 26 grudnia.

Bilety do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, Ile kosztuje wejście  

Wejście do muzeum jest całkowicie darmowe. Bilety trzeba jednak zarezerwować na oficjalnej stronie. Opłatę pobiera się w przypadku niektórych wystaw czasowych. Jeśli chcesz zwiedzić muzeum z przewodnikiem, wówczas możesz zarezerwować taką wycieczkę na stronie www.tiqets.com/pl. Czas jej trwania to około 1,5 godziny.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najlepsze miejsca do surfowania w Wielkiej Brytanii

Z wizytą w Muzeum Nauki (Science Museum) w Londynie, bliety

Następny

Dodaj komentarz