Najlepsze miejsca do surfowania w Wielkiej Brytanii

Tagi , , , ,

Wielka Brytania może być doskonałym miejscem do surfowania, zwłaszcza dla tych, którzy kochają wyzwania i morską przygodę. Poniżej zostaną przedstawione najlepsze miejsca do surfowania w Wielkiej Brytanii, które cenione są zarówno przez przyjezdnych, jak i lokalnych entuzjastów sportów wodnych.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najlepsze miejsca do surfowania w Wielkiej Brytanii – Perranporth (Kornwalia)

Perranporth oferuje niezapomniane doświadczenia surferom. Warto wiedzieć jednak, że może być tutaj dość tłocznie w czasie odpływu, kiedy pojawiają się najlepsze fale do uprawiania surfingu. Dzięki dużej liczbie surferów, początkujący mogą poczuć się bezpiecznie i zyskać pewność siebie podczas uprawiania tego ekscytującego sportu.

Jeśli jednak szukasz spokojniejszego miejsca, gdzie można cieszyć się falami w mniej zatłoczonym otoczeniu, wystarczy udać się na północ od głównej plaży. Rozciąga się tam ogromny obszar Perran Sands. Tam fale są bardziej dostępne dla mniej doświadczonych surferów. Trzeba jednak uważać na prądy podczas większych sztormów, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na skraju Perran Sands znajduje się również miejsce zwane Ligger Point, gdzie można dogodnie zaobserwować zjawisko załamania fali. Aby tam dotrzeć, trzeba jednak poświęcić trochę czasu.

Sennen Cove (Kornwalia)

Sennen Cove to niezwykle malownicza plaża o jasnym piasku i krystalicznie czystej wodzie, która rozciąga się od Sennen Cove aż po Gwynver Beach. To magiczne miejsce oferuje dość stabilne fale, co czyni je wymarzonym dla surfujących na każdym poziomie zaawansowania. Dla bardziej doświadczonych surferów, którzy szukają większych wyzwań, czekają fale w okolicy Gwynver, gdzie mocniejsze sztormy tworzą bardziej wymagające warunki.

Sennen Cove to nie tylko raj dla surferów, ale także żywa i tętniąca życiem społeczność. Znajduje się tu bowiem urocza wieś, a także sklep surferski, szkoła surfingu, restauracja na plaży i przestronny parking. Jest to miejsce, w którym zawsze dzieje się coś interesującego, a plaża tętni życiem dzięki licznej obecności surfujących entuzjastów.

Zarówno doświadczeni surferzy, jak i początkujący mogą cieszyć się z wyjątkowych warunków do surfowania na plaży w Sennen Cove. Szczególnie na południowym krańcu plaży, gdzie fale są mniejsze i bardziej przyjazne dla początkujących. Młodzi entuzjaści surfingu mogą rozpocząć swoją przygodę z tym wspaniałym sportem. Wspaniałe warunki, bezpieczne środowisko i piękno otaczającego krajobrazu czynią Sennen Cove idealnym miejscem dla całej rodziny, która chciałaby spróbować swoich sił.

Najlepsze miejsca do surfowania w Wielkiej Brytanii – Fistral Beach (Kornwalia)

W Kornwalii jest wiele miejsc do surfowania, ale to na Fistral Beach można znaleźć coś, odpowiedniego dla każdego miłośnika tego sportu. W okresie letnim, plaża oferuje mniejsze i łagodniejsze fale, które są doskonałe dla osób uczących się surfowania. Jest to również doskonały czas, aby rozpocząć swoją surferską przygodę lub rozwinąć umiejętności. Zimowe sztormy z kolei przynoszą na Fistral Beach potężne i strome fale. Są to wymarzone dla doświadczonych surferów, poszukujących wyzwań i adrenaliny, tworząc idealne warunki na spróbowanie swoich sił i podjęcie się bardziej zaawansowanych manewrów.

Fistral Beach to także miejsce, gdzie rozgrywają się prestiżowe, międzynarodowe zawody surferskie, w tym mistrzostwa kraju. Zawodnicy z całego świata przyjeżdżają tutaj, by rywalizować na tle najlepszych. A także prezentować swoje umiejętności na jednej z najbardziej znanych plaż surferskich w Wielkiej Brytanii. Na plaży znajduje się także profesjonalny ośrodek surfingu, który oferuje lekcje prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Dla tych, którzy chcieliby zregenerować siły po surfowaniu, dostępne są również liczne restauracje i bary, gdzie można skosztować lokalnych przysmaków i delektować się pięknymi widokami na ocean.

Gdy fale są naprawdę ogromne, pojawia się wyjątkowe zjawisko na Fistral Beach w The Cribbar. Wtedy to gigantyczne fale łamią się na skałach, tworząc idealne warunki dla surferów, którzy poszukują wyjątkowych i ekstremalnych wyzwań. Najodważniejsi surferzy podejmują wtedy ryzyko i starają się pokonać potężne fale. Nie ma wątpliwości, że Fistral Beach to jedno z najbardziej ekscytujących i różnorodnych miejsc do surfowania w Kornwalii. Stanowi ono istną mekkę dla surfujących entuzjastów z wielu miejsc na świecie, którzy szukają zarówno przyjemności z surfowania na przyjaznych falach, jak i wyzwań, jakie stawiają strome, potężne sztormowe fale.

Lewis i Harris (Szkocja, Hebrydy Zewnętrzne)

Wyspa Lewis i Harris oferuje jedne z najlepszych fal w północnej Europie, dzięki swojemu położeniu na wschodnim brzegu Oceanu Atlantyckiego. Dzięki ciepłemu Prądowi Zatokowemu, woda nie jest tutaj tak chłodna, jakby można było przypuszczać bazując na położeniu geograficznym Hebryd Zewnętrznych. W końcu temperatura wody jesienią może osiągać tutaj nawet 16°C. W połączeniu z przepięknymi plażami o białym piasku miejsce to może okazać się idealnym punktem na surferskiej mapie Wielkiej Brytanii.

Miejsce to nie jest oblegane przez turystów i fanów surfowania, więc można się cieszyć spokojem i komfortowym, aktywnym wypoczynkiem. Warto jednak pamiętać o tym, iż miejsce to jest dość odizolowane od innych przystanków surferskich, dlatego osoby niedoświadczone powinny zachować szczególną ostrożność i nie surfować samodzielnie.

Najlepsze miejsca do surfowania w Wielkiej Brytanii – Pease Bay (Szkocja, Berwickshire)

Pease Bay, położone w hrabstwie Berwickshire to miejsce, gdzie pasjonaci sportów wodnych surfują po falach od lat 60-tych. Miejsce to cieszy się zatem już długą historią surfowania i nadal przyciąga surferów z różnych zakątków kraju.

Dzięki dogodnemu położeniu względem Edynburga, wielu miłośników surfingu znajduje tu idealne miejsce na krótki wyjazd w poszukiwaniu wspaniałych fal. Ze względu jednak na dość wymagające warunki pod względem surfowania, warto upewnić się, że jesteśmy odpowiednio przygotowani, aby móc czerpać pełnię radości z atrakcji gwarantowanych przez tę wspaniałą okolicę.

Autor: Michał Jakoniuk

Poprzedni

Zwiedzanie Big Ben w Londynie, co wiedzieć, ciekawostki

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, bilety, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz