Czy Londyn jest drogi?

, Tagi , , , , ,

Londyn to jedno z największych i najbardziej tętniących życiem miast na Wyspach Brytyjskich. Nic więc dziwnego, że nawet pomimo dość grymaśnej, angielskiej pogody, w Londynie nigdy nie brakuje turystów. Okazuje się bowiem, że czeka tam na nich wiele atrakcji, z którymi z pewnością nie spotkają się w innych krajach Europy. Warto jednak zauważyć, że Londyn przez wielu turystów uważany jest za niezwykle drogi kierunek wakacyjny. Nie da się bowiem ukryć, że obowiązująca w Anglii waluta – funt – ma wyjątkowo niekorzystny kurs do złotego. Zgodnie z nowym kursem, jeden funt to ponad 5,4 złotego. Jednak Londyńczycy nie mają w zwyczaju narzekać na ceny w mieście. Wobec tego, czy wycieczki do Londynu rzeczywiście są tak drogie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczki do Londynu – ile zapłacimy za loty?

Wycieczki do Londynu stają się coraz to bardziej popularne, co jednak nie powinno nas wyjątkowo dziwić. Okazuje się bowiem, że Londyn jest miastem niezwykle atrakcyjnym. Turyści cenią sobie możliwość korzystania z tego, co ma on im do zaoferowania. Jednak wycieczki do Londynu zawsze kojarzone były z dość pokaźnym wydatkiem. Czy więc rzeczywiście tak jest? Otóż w pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę sam koszt przelotów, który nie jest zbyt wysoki.

Okazuje się, że – choć wiele zależy od sezonu – tanie linie lotnicze jak np. Ryanair lub WizzAir oferują loty do Londynu już w cenie od 50- 60 złotych w obie strony! Jak więc widać, jeśli tylko się nieco bardziej pospieszymy i uda się nam zarezerwować bilety odpowiednio wcześnie i być może także nieco poza sezonem turystycznym, wówczas będziemy mogli bez problemu skorzystać z wyjątkowo tanich przelotów na tej trasie.

Ile będą nas kosztowały noclegi w Londynie?

Noclegi w Londynie to z pewnością jeden z tych tematów, który spędza sen z powiek każdemu turyście. Okazuje się bowiem, że noclegi w Londynie są maksymalnie zróżnicowane. Nie da się ukryć, że wiele w tym momencie zależy przede wszystkim od tego, w jakim standardzie będziemy poszukiwać noclegu, a także w jakiej dokładnie lokalizacji. Okazuje się bowiem, że ceny w wysokim standardzie w centrum Londynu mogą się zaczynać już od nawet 700 złotych za noc.

Niemniej jednak, jeśli nie przeszkadza nam nocleg w mniejszym pensjonacie i nieco bardziej na obrzeżach Londynu, wówczas możemy liczyć na to, że koszty noclegu zostaną zminimalizowane nawet do 100 złotych za noc. Jedną z możliwości zakwaterowania w Londynie są również hostele. Wówczas teoretycznie płacimy jedynie za dostęp do łóżka oraz prysznica. Wówczas możemy liczyć na to, że koszty noclegu ponownie zostaną zminimalizowane, tym razem do około 30-50 złotych za noc.

Wycieczki do Londynu i jedzenie „na mieście”- jaki jest koszt takiej przyjemności?

Wycieczki do Londynu to również odpowiednia pora na to, by zapoznać się ze smakiem londyńskich dań. Nie da się ukryć, że nie tylko noclegi w Londynie oferują dostęp do restauracji. Znajdziemy je bowiem na każdym kroku i na każdym rogu. Oczywiście dla przeciętnego turysty w tym momencie najważniejsza może być cena. Ile więc będzie nas kosztował obiad w Londynie? Otóż wiele zależy przede wszystkim od tego, gdzie udajemy się na posiłek. Wiadomo, że najbardziej prestiżowe restauracje, to jednocześnie najwyższe ceny. Z kolei w lokalnych barach i pubach ceny będą o wiele niższe. Dla przykładu, za tradycyjną rybę z frytkami w lokalu gastronomicznym będziemy musieli zapłacić około 12 funtów. W przeliczeniu daje nam to około 60 złotych. Z pewnością cena ta jest dość wygórowana. Z kolei za „zupę dnia” będziemy musieli zapłacić już około 5 funtów, co daje nam około 25 złotych.

Za dania typu fast-food jak np. hamburger z kurczakiem lub wołowiną zapłacimy około 6-7 funtów, czyli 30-35 złotych. Z kolei cena sałatki z kurczakiem to często nawet koszt 15 funtów, czyli około 75 złotych. Oczywiście ceny w budkach z jedzeniem i food truckach będą o wiele tańsze, więc warto wziąć je pod uwagę.

Wycieczki do Londynu i ceny w sklepach spożywczych

Ceny w sklepach spożywczych – w porównaniu do cen w restauracji – będą o wiele niższe. Warto zauważyć, że wycieczki do Londynu i ich koszt można obniżyć właśnie przez ograniczenie jedzenia na mieście i skupieniu się na samodzielnym przygotowywaniu posiłków. Wobec tego pamiętajmy, że wybierając się podczas wycieczki do Londynu na zakupy spożywcze, za chleb zapłacimy około 5 złotych. Z kolei za mleko około 2,5 złotych. Oczywiście szynka pakowana i inne dodatki do kanapek to również będzie koszt nieprzekraczający około 10-15 złotych.

W przypadku napojów i przekąsek jak np. coca-cola i czipsy wydatek ten będzie oscylował w granicach około 5-7 złotych, więc również nie jest to zbyt pokaźny koszt. Jeśli więc chcemy, by nasze wycieczki do Londynu były utrzymane w ramach względnej ekonomiczności, wówczas możemy zdecydować się na to, by samodzielnie przygotowywać sobie posiłki.

Wycieczki do Londynu i ceny komunikacji miejskiej

Nie da się ukryć, że ze względu na pokaźne rozmiary miasta, zwiedzanie go na piechotę nie jest najlepszym pomysłem. W takiej sytuacji turyści mają do wyboru taksówki lub komunikację miejską. Niestety, trzeba sobie jasno powiedzieć, że londyńskie taksówki są wyjątkowo drogie. Takiej formy zwiedzania miasta nie polecamy. O wiele korzystniej prezentują się ceny komunikacji miejskiej. Zwykle jeden przejazd to koszt około 2-3 funtów, czyli około 10-15 złotych. Z pewnością jest to nieco wyższa cena za bilet niż ta, do której rzeczywiście jesteśmy przyzwyczajeni. Niemniej jednak jest to w dalszym ciągu o wiele tańsze rozwiązanie niż zdecydowanie się na podróżowanie taksówką. 

Warto pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na to, by pozostać w Londynie na nieco dłużej, wówczas korzystnym rozwiązaniem może być dla nas karta miejska – na tydzień lub dwa. Wówczas przy jej zakupie koszt jednego przejazdu wyniesie nas około 1-1,5 funtów i nie mamy ograniczeń czasowych, a także możemy przesiadać się dowolną ilość razy.

Wycieczki po Londynie i zwiedzanie miasta – koszt biletów do muzeum

Wycieczki do Londynu to nie tylko najlepsze noclegi w Londynie i spędzanie w nich czasu. To przede wszystkim zwiedzanie miasta i korzystanie z jego niekwestionowanych atrakcji. Oczywiście to również warto wliczyć w koszty naszej wycieczki do Londynu. Ciekawostką jest fakt, że niektóre londyńskie muzea nie pobierają opłaty za zwiedzanie w określonych sezonach. Wobec tego przed zaplanowaniem wycieczki do Londynu warto zorientować się, jakie są daty dni otwartych w muzeach. Wówczas będziemy mogli cieszyć się całkowicie darmowym wstępem. Niemniej jednak poza tym sezonem koszt biletu wstępu może wynieść nawet 20-30 funtów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje nam około 100-150 złotych. Jest to więc dość pokaźny wydatek, jednak przy sprytnym zaplanowaniu wycieczki do Londynu można go uniknąć.

Pozostałe atrakcje w Londynie niestety nie są darmowe, więc jeśli będziemy chcieli z nich skorzystać, konieczne będzie uregulowanie dość wysokiej opłaty. Mimo wszystko, koszt wycieczki do Londynu nie powinien być dla nas zbytnim obciążeniem finansowym.

Poprzedni

Wynajęcie samochodu w Szkocji – zasady ruchu drogowego, co warto wiedzieć?

Londonderry – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz