Merchant City w Glasgow, miejsce spotkań, kawiarni i sklepów

Tagi , , , ,

Glasgow to miasto, które uznawane jest za komercyjną stolicę Szkocji. Na co dzień mieszka tam ponad pół miliona osób, a samo Glasgow jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w kraju. Nie da się ukryć, że to właśnie tam skupia się cały przemysł, nowe technologie, a także większość słynnych placówek edukacyjnych. Jeśli również chcesz spędzić tam swoje wakacje, wówczas koniecznie powinieneś odwiedzić Merchant City. Gdzie dokładnie znajduje się ta dzielnica i dlaczego jest ona tak popularna?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Merchant City w Glasgow?

Merchant City w Glasgow to prawdopodobnie jedna z najsłynniejszych dzielnic miasta, która tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. To właśnie spacer po tej dzielnicy pomoże Ci doświadczyć prawdziwego luksusu i będzie dla Ciebie niesamowitym przeżyciem. Znajduje się bardzo blisko ścisłego centrum miasta. To niewielki, wydzielony obszar w kształcie prostokąta, który ograniczony jest ulicami: High Street na zachodzie, Ingram Street na północy, Queen Street na wschodzie oraz Argyle Street na południu. Dzięki dogodnej lokalizacji z pewnością nie będziesz miał problemów z tym, by dojechać na miejsce.

Jak dojechać?

Dzielnica znajduje się bardzo blisko ścisłego centrum miasta. W związku z tym dojazd do tej luksusowej dzielnicy jest wyjatkowo prosty. Możesz skorzystać z:

  • taksówki – złapiesz ją praktycznie na każdej ulicy w mieście, jednak w zależności od miejsca z którego wyjedziesz, możesz za taką podróż nieco więcej zapłacić;
  • wypożyczonego samochodu – to również jedno z wygodniejszych rozwiązań. Wystarczy, że będziesz poruszał się drogą M8, a następnie skręcisz w zjazd do centrum miasta. Wówczas wąskimi uliczkami dojedziesz do Merchant City, jednak pamiętaj, że ciężko tam znaleźć wolne miejsca parkingowe;
  • komunikacji miejskiej – ze ścisłego centrum miasta w około 10 minut możesz dostać się do niej za pomocą transportu publicznego. Dojeżdżają tam autobusy oznaczone numerami: 7, 6, 75, 18 oraz 267.

Ciekawostki na temat Merchant City w Glasgow

Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej luksusowych dzielnic w Glasgow. To właśnie tam znajdują się luksusowe butiki, a także pracownie słynnych projektantów. Co ciekawe, większość barów czy kawarimi zaaranżowanych zostało w starych i opuszczonych magazynach, dzięki czemu panuje w nich niezwykła atmosfera. Znajdziesz je głównie przy Ingram Street lub w samym Italian Centre. Jest to jeden z najbardziej eleganckich budynków handlowych z unikalnym, zabytkowym dziedzińce. Jednocześnie wiele barów jest wręcz „rozsianych” w każdym zakątku Merchant City. Dodatkowo w Merchant City w Glasgow możesz także znaleźć instytucje i obiekty kulturalne jak np. City Halls czy Old Fruitmarket. W tych miejscach odbywają się różne przedstawienia, a także koncerty muzyki granej na żywo. Z całą pewnością wizyta w dzielnicy będzie dla Ciebie niezapomnianym doświadczeniem. Możesz zanurzyć się w labiryncie uliczek i odwiedzić najbardziej prestiżowe kawiarnie. 

Sklepy i kawiarnie w Merchant City w Glasgow

Merchant City w Glasgow słynie ze swoich luksusowych sklepów oraz restauracji, które zaskakują kompozycjami smakowymi na każdym kroku. Znajdziesz tam popularne brandy jak np. Primark, ale także i unikalne marki odzieżowe jak np. Cruisue Glasgow czy Fred Perry. Miejsc na zakupy z pewnością Ci tam nie zabraknie. Jeśli zaś chodzi o restauracje i kawiarnie, to również będziesz miał w czym wybierać. Do najpopularniejszych z nich należą chociażby:

  • Delmonicas – to popularny lokal z niesamowitymi drinkami znajdujący się praktycznie w centrum Merchant City;
  • The Corinthian Club – to z kolei prestiżowa restauracja z daniami kuchni europejskiej;
  • Arta – to z kolei restauracja z kuchnią śródziemnomorską.

Oczywiście wyżej wymienione lokale to tylko niewielki odsetek tych, które będziesz mógł znaleźć i odwiedzić na Merchant City w Glasgow.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wycieczka do Spike Island w Cork, zwiedzanie, atrakcje

TOP 12 atrakcji w Manchesterze

Następny

Dodaj komentarz