Czy w Manchesterze jest drogo?

Tagi , , , ,

Manchester jest znanym ośrodkiem sztuki, mediów i szkolnictwa wyższego w Anglii. Podobnie jak sąsiedni Liverpool, Manchester przeszedł w ostatnich latach swoisty renesans. Turyści regularnie przybywają do Manchesteru, ponieważ miasto to ma wiele do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy chcesz odkrywać zabytki, piękną architekturę, stadiony sportowe, ciekawe muzea i galerie, czy inne ciekawe miejsca – to miasto ma coś dla Ciebie. Jeśli chodzi o tych, którzy planują swoją pierwszą podróż do Manchesteru, większość zapewne zastanawia się, ile może kosztować pobyt tutaj. W tym artykule znajdziesz opis najważniejszych kosztów jakie musisz uwzględnić przy planowaniu wyjazdu i odpowiemy na pytanie czy w Manchesterze jest drogo.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czy Manchester jest drogim miejscem do odwiedzenia?

Tydzień spędzony w Manchesterze może być bardziej przystępny cenowo w porównaniu do innych bardziej popularnych miast, takich jak Londyn. Jednak mniejsze miasta, takie jak na przykład Bristol są znacznie bardziej przystępne cenowo niż wycieczka do Manchesteru. Średni koszt pobytu w Manchesterze to około 75 £-150 £ dziennie. Cena ta obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, transport oraz inne atrakcje w mieście.

Manchester – ceny w restauracjach

Manchester jest znany ze swojej lokalnej sceny kulinarnej. W mieście znajduje się wiele niedrogich restauracji, które warto odwiedzić. Średnio musisz przeznaczyć około 30 £ na dzienne wyżywienie. Niektóre z najpopularniejszych restauracji w Manchesterze wśród turystów ze względu na ich niedrogie pozycje w menu to na przykład Rudy’s Pizza oraz Kebabish Grill and Steakhouse. Należy jednak pamiętać, że koszty znacznie wzrosną, jeśli planujesz zjeść coś w bardziej ekskluzywnych lokalach, takich jak na przykład: Adam Reid at The French czy The Refuge by Volta. Wówczas musisz liczyć się z tym, że za danie możesz zpałacić około 100 £.

Czy w Manchesterze jest drogo? Ceny w marketach i na targowiskach

Ceny na targowiskach w Manchesterze różnią się w zależności od sezonu. W szczycie sezonu ceny są zwykle wyższe ze względu na zwiększony popyt ze strony turystów oraz mieszkańców. Jednak poza sezonem ceny są bardziej przystępne, ponieważ sprzedawcy starają się przyciągnąć klientów, aby sprzedać wszystkie swoje towary. 

Przykładowe ceny produktów spożywczych w Manchesterze

W Manchesterze, podobnie jak w każdym innym miejscu możesz kupować jedzenie na targu i gotować w domu lub jeść na mieście. Rynki i supermarkety w Manchester sprzedają wysokiej jakości produkty po stosunkowo atrakcyjnych cenach.Poniżej znajdują się przybliżone ceny niektórych podstawowych produktów spożywczych:

 • Mleko (0,25 litra) 0,30 £
 • Bochenek świeżego białego chleba (250,00 g) 0,56 £
 • Ryż (biały) 1 kg 1,20 £
 • Lokalny ser 1 kg 6,60 £
 • Filety z kurczaka 1 kg 10,00 £
 • Jabłka (0,30 kg) 0,75 £
 • Banany (0,25 kg) 0,29 £
 • Pomarańcze (0,30 kg) 0,80 £
 • Pomidory 1 kg 3,60 £
 • Ziemniaki 1 kg 1,50 £
 • Cebula 1 kg 1,10 £
 • Sałata ( główka) 1,15 £

Noclegi w Manchesterze

Podobnie jak wszędzie indziej, zakwaterowanie jest jednym z najdroższych wydatków podczas wycieczki do Manchesteru. Średni koszt zakwaterowania w hotelu średniej klasy dla jednej osoby wynosi od 80 £ do 300 £. Jeśli ta cena jest dla Ciebie zbyt wysoka, w okolicy znajdują się niedrogie hotele, które oferują pokoje już za 40 £  za noc. Jeśli podczas zwiedzania Manchesteru chcesz doświadczyć luksusu możesz zatrzymać w Stock Exchange Hotel lub Hotelu Gotham. Ceny za noc zaczynają się w tych hotelach od 200 £.

Czy w Manchesterze jest drogo? Ceny transportu publicznego

Poruszanie się po Manchesterze jest bardzo łatwe dzięki niezawodnemu, rozbudowanemu systemowi transportu. Najpopularniejszym rodzajem transportu publicznego w okolicy są pociągi. Miasto posiada rozległy system kolejowy i połączone ze sobą linie autobusowe, które ułatwiają mieszkańcom i turystom dotarcie do celu w przystępnej cenie. Dla tych, którzy wolą bardziej prywatny środek transportu, istnieje również wiele firm taksówkarskich. Jednak jednym z najbardziej przystępnych cenowo środków transportu w mieście jest rower. Co więcej, ścieżki rowerowe w Manchesterze są również stosunkowo bezpieczne.

 • Autobus lub pociąg £10 – £25 (dziennie)
 • Taksówki £35 – £70
 • Wypożyczenie samochodu od £40
 • Wypożyczenie roweru od £50

Manchester ceny atrakcji turystycznych

 • Muzea – w większości przypadków wstęp do muzeów jest wolny
 • Wycieczki po stadionach sportowych £20 – £30/osoba
 • Przedstawienia teatralne £15 do £60/osoba
 • Bary i kluby od £5 do £20 (opłata za wstęp)

Jeśli chodzi o atrakcje, Manchester jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo miast, które odwiedzają turyści podróżujący budżetowo. Na przykład w mieście znajduje się wiele muzeów, takich jak Muzeum Nauki i Przemysłu czy The People´s History Museum, które oferują bezpłatny wstęp lub pobierają opłaty tylko za wstęp na specjalne pokazy.Ponadto dostępne są również wycieczki po stadionach sportowych, takie jak ta dostępna na Old Trafford, gdzie opłaty za wstęp mogą wynosić nawet 28 £ za osobę dorosłą oraz 15 £ za dziecko.

Jeśli chcesz skorzystać z wycieczki VIP i dostępu za kulisy, koszt może wzrosnąć nawet do 100 £ za osobę.Manchester jest również znany z bogatego życia nocnego. Kwota, którą wydasz, w dużej mierze zależy od tego, ile chcesz wypić i czego chcesz się napić. Jednak opłaty za wejście do barów i klubów nocnych w Manchesterze są również przystępne, ponieważ wahają się od 5 £ do  około 25 £. W większości przypadków opłata za wejście jest również kwotą konsumpcyjną, którą można wykorzystać na zakup napojów, drinków oraz przekąsek.

Czy w Manchesterze jest drogo? Podsumowanie

Pomimo niezliczonych atrakcji turystycznych, Manchester pozostaje przystępną cenowo destynacją dla podróżnych. Co więcej, w mieście tym istnieje również wiele lokalnych obiektów, takich jak na przykład hotele, restauracje, bary i puby, które oferują atrakcyjne ceny dla każdego rodzaju podróżnika.Dlatego też, niezależnie od tego, czy szukasz niedrogiej wycieczki, czy też chcesz zaszaleć na luksusowych wakacjach, Manchester jest miejscem, które warto odwiedzić podczas nadchodzącego urlopu.

Autor: Magda Łydka

Poprzedni

Britannia Panopticon – miejsce rozrywki i teatru, zwiedzanie

Gallery of Modern Art (GoMA) w Glasgow, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz