Mahon Point Shopping Centre, najlepsze miejsce na zakupy w Cork

Tagi , , , ,

Cork to małe, malownicze miasteczko położone w Irlandii Południowej, w odległości 200 kilometrów od stolicy kraju i jedynie 20 kilometrów od wybrzeża. Jednym z najbardziej popularnych miejsc w mieście jest tutejsze Mahon Point Shopping Centre. Ogromne centrum handlowe leżące na przedmieściach i najlepsze miejsce na zakupy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Mahon Point Shopping Centre w Cork?

Mahon Point Shopping Centre to nowoczesne, dwupoziomowe centrum handlowe z ponad 60 sklepami a także licznymi punktami usługowymi i rozrywkowymi. Kompleks mieści się na obrzeżach miasta Cork, w południowo-zachodniej Irlandii, w malowniczej okolicy nieopodal wybrzeża jeziora Lough Mahon. Centrum znajduje się w cichej, spokojnej okolicy i otoczone rozległym parkingiem, który jest w stanie pomieścić 2000 samochodów. Parking jest bezpłatny i monitorowany.

Centrum jest otwarte od poniedziałku do niedzieli, ale w różnych godzinach.

  • Poniedziałek 09:30-19:00
  • Wtorek 09:30-19:00
  • Środa 09:30-19:00
  • Czwartek 09:30-21:00
  • Piątek 09:30-21:00
  • Sobota 09:30-19:00
  • Niedziela 11:00-18:00

Jak dojechać do centrum handlowego?

Jako że Mahon Point Shopping Centre mieści się poza centrum miasta, najwygodniej dostać się tu samochodem, taksówką albo też autobusem. Najprostszy dojazd spoza miasta do Mahon Point to droga krajowa oznaczona numerem N40. Obwodnica, która łączy dwa brzegi jeziora Lough Mahon i otacza południowe przedmieścia Cork. Jadąc od północy lub z centrum miasta należy kierować się kolejno drogami Limerick N20 i Dublin N8. Natomiast podróżując z południa (np. z lotniska), należy wybrać drogę Carrigaline N28, a następnie Bandon N71. Jadąc od wschodu trzeba kierować się drogą Waterford & Wexford N25, a podróżując od zachodu wybrać trasę drogą Killarney N22.

Centrum Cork jest doskonale skomunikowane z przedmieściami komunikacją miejską, w kierunku Mahon Point regularnie kursuje kilka linii autobusowych: 202, 202A, 212, 215, 215A oraz 219.

Sklepy i ceny w Mahon Point Shopping Centre

W Mahon Point Shopping Centre na wielbicieli zakupów czeka kilkadziesiąt sklepów i punktów usługowych z bogatym asortymentem i zróżnicowanymi cenami. Są wśród nich zarówno popularne sieciówki odzieżowe (Zara, River Island, Bershka, Next, Vila, Stradivarius), jak i ekskluzywne butiki (French Connection, Tommy Hilfiger, Diesel). A także sklepy z biżuterią i akcesoriami do domu (Pandora, Parfois, Claires, Flyin Tiger), drogerie (Rituals) i sklepy spożywcze (Tesco). Osoby nie zainteresowane zakupami, mogą spędzić czas w kawiarni lub wybrać się do jednej z restauracji.

Na terenie Mahon Point znajduje się także wyjątkowe miejsce dla miłośników kina, czyli Omniplex Cinema Cork City. Jeden z największych i najnowocześniejszych kompleksów kinowych w całej Irlandii z 13 salami kinowymi, w tym salę z wielkoformatowym ekranem OmniplexMAXX. Dodatkiem do licznych sklepów jest cotygodniowy Farmers’ Market. Największy w mieście targ rolniczy, ze stoiskami lokalnych rolników, rzemieślników i producentów żywności z całego hrabstwa. Można go znaleźć w każdy czwartek od 10:00 do 14:00 przed głównym wejściem do centrum handlowego.

Poprzedni

Ballycotton Cliff Walk: pełen uroku szlak wędrowny koło Cork

Temple Bar – kolorowa dzielnica kulturalna i artystyczna w Dublinie

Następny

Dodaj komentarz