Wiosna w Cork – czy warto się wybrać?

Tagi , , ,

Fascynujesz się Irlandią i zastanawiasz się nad tym, czy wiosna w Cork będzie dobrym pomysłem? Nie ulega wątpliwości, że Irlandia to nie jest popularny kierunek wakacyjny w naszym kraju. Popularność jest istotna, ale czasem zwyczajnie nie ma sensu się nią sugerować. Nie oznacza to jednak tego, że wiosenny wyjazd do Cork to coś, co należy pochwalać.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czy warto jechać do Cork na wiosnę?

Na co zwracamy uwagę podczas wyjazdowych urlopowych? Najprościej powiedzieć, że zastanawiamy się nad atrakcjami. Atrakcje naturalnie wiążą się jednak, z tym że zależy nam na sprzyjającej pogodzie. Przy pogodzie zawsze jest pewne ryzyko, ale ryzyko można minimalizować. Niemniej jednak niekoniecznie oznacza to wiosenny urlop w Irlandii. Klimat w Cork wiosną nie jest sprzyjający, co zresztą ma swoje odzwierciedlenie wśród turystów. Turyści najczęściej odwiedzają Cork w lipcu i sierpniu. Sytuację można więc porównać do tego, co dzieje się w naszym kraju – u nas pogoda sprzyja w dokładnie tych samych miesiącach. Sporo turystów odwiedza Cork także w maju, czerwcu czy nawet we wrześniu i tutaj też nasuwa się analogia do tego, co widzimy w Polsce. Jeśli więc już jechać do Cork wiosną, to należy myśleć o terminach bliżej lata.

To wszystko nie oznacza jednak tego, że temperatury także są podobne. Różnice są ogromne.

Wiosna w Cork – pogoda i temperatury

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że w Cork mamy umiarkowany klimat oceaniczny (z ciepłym latem). W każdym razie tak wskazuje klasyfikacja klimatów Köppena-Geigera. Średnia temperatura wynosi 13°C – dla wielu osób jest to z pewnością nie do pomyślenia. Dokładnie mówiąc, mamy do czynienia z ciepłą zimą i chłodnym latem. W styczniu termometry średnio wskazują 9°C, z kolei latem jest to 19°C. W ciągu roku należy spodziewać się ponad 1260 mm opadów. Widać też, że jeśli chodzi o deszcz, jest dość stabilnie. W marcu pada blisko 80 mm i jest to miesiąc z najmniejszymi opadami. Najwięcej deszczu prognozuje się w grudniu – jest to miesiąc, w którym powinno spaść ponad 130 mm.

To wszystko ma też swoje odzwierciedlenie, jeśli chodzi o temperaturę wody. W okresie marzec – maj temperatura wody wynosi od 8,4°C do 12,9°C. Taka temperatura wielu osobom może nie odpowiadać i nie można się temu dziwić.

Wiosna w Cork – baza noclegowa

W dobie szalejącej inflacji wiele osób może zastanawiać się nad tym, jakie ceny czekają na turystów w hotelach. Oczywiście jest to temat, w przypadku którego ogromne znaczenie mają oczekiwania. Jednej osobie zależeć będzie na wysokim standardzie, druga skoncentruje się na tym, aby znaleźć coś niekoniecznie ekskluzywnego. Poza tym bez wątpienia ogromne znaczenie odgrywa miesiąc wyjazdu. Statystycznie najdroższym miesiącem w branży hotelarskiej jest sierpień i nie powinno to nikogo dziwić. Kiedy zainteresowanie jest największe, branża hotelarska chce zarobić możliwie jak najwięcej. Najtańszych cen z kolei należy spodziewać się w listopadzie. Odnoszenie się do konkretnych cen nie ma większego sensu, wszak sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Zresztą wystarczy spojrzeć na to, ile kosztują różnego rodzaju usługi.

Wiosna w Cork – atrakcje

Pogoda może zniechęcać nawet najbardziej zatwardziałych podróżników, ale nie ulega wątpliwości, że mowa o mieście, które zwyczajnie warto odwiedzić. Cork można określić jako piękne miasto dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad krótkim wypadem do Irlandii. Ważne jest też to, że mowa o kierunku, który powinien przypaść do gustu rodzinom, parom, jak i samotnym podróżnikom. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że w trzecim co do wielkości irlandzkim mieście każda osoba znajdzie coś dla siebie.

Na uwagę zasługuje choćby gotycka architektura bliźniaczych wież katedry Saint Fin Barre’s. Katedrę tą można zwiedzać z przewodnikiem, co pozwala wiele się dowiedzieć się o pięknej architekturze, jak i fascynującej historii. Jeśli kogoś interesują zupełnie inne atrakcje, ciekawym kierunkiem na pewno jest park dzikiej przyrody FOTA. To miejsce, gdzie można spotkać tysiące zwierząt objętych programem hodowli i ochrony.

Poprzedni

Życie nocne w Belfaście, najlepsze puby i kluby muzyczne

Co zabrać na wycieczkę do Cork?

Następny

Dodaj komentarz