Katedra Kościoła Chrystusowego (Christ Church) w Dublinie, bilety

Tagi , , , ,

Dublin to największe miasto Irlandii, które rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. To właśnie tam skupia się przemysł, edukacja oraz kultura w kraju. Jednocześnie Dublin to także miasto pełne zabytków i unikalnych miejsc, które warto odwiedzić. Jeśli się tam wybierasz, to koniecznie udaj się do Katedry Kościoła Chrystusowego.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Katedra Kościoła Chrystusowego (Christ Church)?

Katedra Kościoła Chrystusowego znajduje się w dzielnicy Temple Bar, czyi w bezpośredniej bliskości ścisłego centrum miasta. Dokładniej mówiąc, jest ona zlokalizowana przy Christchurch Place, więc nie będziesz miał problemów z tym, by do niej trafić.

Jak dojechać?

Do Katedry Kościoła Chrystusowego możesz dostać się piechotą, ze ścisłego centrum miasta. Wystarczy, że udasz się na drugą stronę rzeki Liffey. Jednocześnie możesz także dojechać tam bez problemu wypożyczonym samochodem lub nawet i taksówką. Możesz także skorzystać z komunikacji miejskiej. Około 200 metrów od Katedry Kościoła Chrystusowego znajduje się się przystanek Lord Edward Street. Zatrzymują się na nim autobusy oznaczone numerami: 13, 7, 39 czy 77A.

Katedra Kościoła Chrystusowego – historia i ciekawostki

Katedra Kościoła Chrystusowego jest jedną z dwóch katedr, jakie działają w Irlandii. Ciężko jest jednoznacznie określić datę jej powstania, jednak szacuje się, że została ona wzniesiona w miejsce dawnego, drewnianego kościółka, który istniał tu w roku 1038. Kolejna świątynia, która tym razem została wzniesiona z kamienia, uległa całkowitemu zniszczeniu 1562 roku. Wynikało to z niestabilnego gruntu, na którym została ona wybudowana. Jednocześnie w wieku XIX podjęto decyzję o konieczności renowacji i restauracji pozostałości po obiekcie. Katedrę poddano intensywnym pracom architektonicznym i konserwatorskim. Choć udało się zachować jej pierwotny wydźwięk, to jednak wiele elementów powstało zgodnie z wyznacznikami stylu XIX-sto wiecznego.

Zwiedzanie katedry

Jedną z największych atrakcji Katedry Kościoła Chrystusowego jest średniowieczna krypta, największa w Irlandii, która przepełniona jest różnorodnymi skarbami. Dodatkowo podczas zwiedzania możesz odwiedzić grób Strongbow – XII -wiecznego wojownika, który przyczynił się do budowy świątyni. Co ciekawe, w katedrze organizowana jest także wystawa pt.: Skarby Kościoła Chrystusowego, która w bezpośredni sposób nawiązuje do tego, co umieszczone jest w krypcie. Zwiedzanie średniowiecznej świątyni pozwoli Ci całkowicie przenieść się w czasie i doświadczyć niesamowitych przeżyć. Zanurz się w korytarzach pełnych tajemnic i zwiedzaj skarby, jakie skrywa w sobie Katedra Kościoła Chrystusowego w Dublinie.

Dlaczego warto odwiedzić Katedrę Kościoła Chrystusowego w Dublinie?

Zwiedzanie Katedry Kościoła Chrystusowego w Dublinie to niesamowite doświadczenie. Poruszanie się średniowiecznymi korytarzami, a także możliwość zwiedzenia największej krypyt w Irlandii to wyjątkowe przeżycie. Jeśli więc będziesz w mieście, to koniecznie udaj się na zwiedzanie tej świątyni. Z pewnością tego nie pożałujesz.

Katedra Kościoła Chrystusowego – godziny otwarcia

Katedrę Kościoła Chrystusowego można zwiedzać każdego dnia. Godziny otwarcia są względnie stałe, aczkolwiek jedynym wyjątkiem jest okres świąteczny. Zwykle katedra otwarta jest od godziny 9:30 do godziny 17:00. Wyjątkiem jest środka, kiedy to świątynia otwiera się o godzinie 12:30.

Katedra Kościoła Chrystusowego – bilety

Bilet wstępu do Katedry Kościoła Chrystusowego w Dublinie możesz kupić za pośrednictwem strony internetowej. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu na czekanie w kolejkach, próbując kupić bilet na miejscu. Dla osoby dorosłej bilet kosztuje około 60 złotych i pozwala on na dokładne zwiedzenie katedry oraz krypy. W cenie wliczony jest także przewodnik, a czas trwania wycieczki to około 45 minut.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Muzeum Limerick City Gallery of Art: Odkrywanie Sztuki w Irlandii

Muzeum Wikingów w Dublinie

Następny

Dodaj komentarz