Jewellery Quarter – największa w Europie dzielnica handlu biżuterią

Tagi , , , ,

Birmingham to jedno z największych miast na Wyspach Brytyjskich. Jest ono dynamiczne, pełne zabytków, a także wielokulturowe. Birmingham w ostatnim czasie stało się także wyjątkowo popularne wśród turystów. Nie da się bowiem ukryć, że ma ono niezwykle wiele do zaoferowania. Jednak najciekawszą dzielnicą staje się Jewellery Quarter. Co musisz o niej wiedzieć i jak możesz się tam dostać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Jewellery Quarter?

Dzielnica prawdopodobnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Birmingham. Znajduje się ona praktycznie w samym centrum miasta. Jewellery Quarter graniczy Duddestone, Westside oraz City Center. Dzięki takiej lokalizacji, nie będziesz miał najmniejszego problemu z tym, by dostać się na miejsce.

Jak dojechać?

Dojazd do dzielnicy jest wyjątkowo prosty. Znajduje się ona w bezpośredniej bliskości centrum miasta. Jeśli więc znajdujesz się w okolicy Starego Miasta w Birmingham, to wybierz się na niezapomnianym spacer do Jewellery Quarter. Wystarczy, że będziesz poruszał się w stronę południowo-zachodnią. Do Jewellery Quarter możesz dostać się także samochodem, gdyż znajduje się ona blisko jednej, z głównych dróg w mieście – B4100. Opcjonalnie, możesz także zdecydować się na podróż taksówką, jednak może Cię to nieco więcej kosztować. Ostatnią możliwością jest nic innego, jak tylko komunikacja miejska. Podróż z centrum miasta nie zajmie Ci więcej niż tylko 15 minut.  Tuż przy Jewellery Quarter w Birmingham zatrzymują się autobusy oznaczone numerami: 16 Platinum, 82 i 87 Platinum oraz 101. 

Ciekawostki na temat Jewellery Quarter

Dzielnica jest zamieszkiwane jedynie przez 19 tysięcy osób. Jednocześnie jest to jedno z tych miejsc w Europie, gdzie znajduje się największe skupisko handlarzy biżuterią. To właśnie tu wytwarza się około 40% biżuterii, która wprowadzana jest na rynek w Anglii. Jewellery Quarter jednak nie zawsze związany był tylko z biżuterią. Okazuje się, że w tej dzielnicy miało miejsce wiele, pionierskich osiągnięć w zakresie przemysłu. W szczytowym okresie rozwoju, dzielnicę tę zamieszkiwało około 30 tysięcy osób. Niestety, wiek XX przyniósł dalekoidące zmiany, a przemysł biżuteryjny sukcesywnie podupadał. Dzielnica zaczęła się nieco wyludniać, a wiele budynków pozostało niezagospodarowanych.

Zwiedzanie

Dzielnica posiada wiele obszarów chronionych, głównie z uwagi na ich historyczne znaczenie. Będąc tam koniecznie wybierz się na plac św. Pawła, który jest swoistym centrum dzielnicy, a także otoczony jest zabytkowymi kamienicami. Znajdziesz tam również wiele sklepów jubilerskich, w których możesz zrobić pamiątkowe zakupy. Zwiedzając, zwróć także uwagę na zabytkową fabrykę mebli Newman Brother Coffin Furniture, który znajduje się przy Fleet Street. Ten obszar również został objęty specjalną ochroną i pracami konserwatorskimi, również z uwagi na swoje historyczne znaczenie. Przejdź się także wąskimi uliczkami dzielnicy i podziwiaj zabytkowe zabudowania, które z pewnością na długo zapadną Ci w pamięć.

Dlaczego warto odwiedzić Jewellery Quarter?

To miejsce pełne historii, którego nie powinieneś pominąć podczas zwiedzania miasta. To właśnie tam poczujesz niezwykły klimat miasta, a także odwiedzisz miejsce, które jest jednym z największych skupisk handlarzy biżuterii w Europie. To również jeden z bardziej zabytkowych obszarów w Birmingham. Możesz tam cofnąć się do przeszłości, podziwiać unikalne zabudowania, a także sprawdzać kolejne sklepy jubilerskie. Zdecyduj się na zakup pamiątkowej biżuterii na Jewellery Quarter, która z pewnością Cię zachwyci. Taki prezent będzie praktyczny, a jednocześnie wyjątkowo sentymentalny. Podsumowując, wizyta w tej dzielnicy z biżuterią będzie dla Ciebie jednym z piękniejszych i bardziej niesamowitych doświadczeń podczas podróży do Birmingham.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Taksówki w Edynburgu: Ceny i Praktyczne Informacje

Czy w Edynburg jest drogo?

Następny

Dodaj komentarz