Wyjazd do Birmingham na jesień – dobry pomysł?

Tagi , , ,

Zastanawiasz się nad tym, czy Anglia jest dobrym kierunkiem na wakacje? Nie ulega wątpliwości, że jest to kraj, który ma wiele do zaoferowania. Niemniej bardzo ważne jest to, jakie miasta miałyby być celem podróży. W tym tekście skoncentrujemy się na zaletach, jakie niesie za sobą wyjazd do Birmingham. Jeśli planujesz wyjazd do Birmingham na jesień sprawdź, czy to dobry pomysł.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co możemy powiedzieć o Birmingham?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że mowa o mieście, które pod względem wielkości jest na drugim miejscu w Anglii. Istotne jest też to, że Birmingham trudno jednoznacznie ocenić. Na wstępie trzeba więc jasno sprecyzować oczekiwania. Zwłaszcza że możemy mówić o:

  • zabytkowych konstrukcjach,
  • tajemnicach przyrody,
  • kolebce kultury.

Birmingham to miasto wielowymiarowe.

Temperatury i pogoda w Birmingham na jesień

Nie ma co ukrywać, że w przypadku wyjazdu zawsze duże znaczenie odgrywa pogoda. Największych temperatur można spodziewać się latem, ale co z deszczem? Spora część z nas zapewne jest świadoma tego, że angielska pogoda potrafi sprawiać niemałe psikusy. Poza tym w życiu zdarzają się różne sytuacje. Co, jeśli wyjazd możliwy jest wyłącznie jesienią? Odpuścić czy może mimo wszystko trzeba lecieć?

Najlepiej będzie, jeśli po prostu przejdziemy do konkretów. Pora przyjrzeć się pogodzie, jaka jest jesienią.

Pogoda we wrześniu

Upałów oczywiście nie należy się spodziewać – maksymalna temperatura nie powinna przekroczyć 20° Celsjusza. Nie jest też przesadnie zimno, ponieważ możemy spodziewać się tego, iż termometry będą wskazywać przynajmniej 10°. Jeśli chodzi o deszcz, który ma prawo kojarzyć się z Anglią, wrzesień przez większość miesiąca jest suchy. Całkowita suma opadów nie powinna przekroczyć 20 mm.

Średnia temperatura wody raczej nie przekracza 20°. Ewentualne kąpiele polecane na początku miesiąca.

Pogoda w październiku

W październiku jest rzecz jasna chłodniej, niż to ma miejsce we wrześniu. Maksymalna temperatura prawdopodobnie nie przekroczy 15° Celsjusza. Co do najniższych temperatur, termometry mogą wskazywać poniżej 10°. Częstotliwość deszczu podobna do tej, którą można zaobserwować we wrześniu, aczkolwiek całościowo opady będą nieco większe. Łączna suma opadów powinna mieścić się w przedziale 20-25 mm.

Widoczny znaczny spadek temperatury wody. Na początku miesiąca temperatura powinna być jeszcze powyżej 15° Celsjusza, ale już pod koniec należy spodziewać się tego, że będzie to niewiele powyżej 10°.

Pogoda w listopadzie

W listopadzie widoczne jest znaczne ochłodzenie, ponieważ maksymalna temperatura powietrza nie powinna przekraczać 10° Celsjusza. Stosunkowo niewielka różnica pomiędzy największymi a najniższymi temperaturami – termometry w listopadzie powinny wskazywać przynajmniej 5°. Deszcz nieco częściej niż w październiku, co ma przełożenie na łączną sumę opadów – ta powinna przekroczyć 25 mm.

Temperatura wody też gwałtownie spada. Na początku miesiąca woda powinna mieć powyżej 10° Celsjusza, ale już pod koniec listopada będzie to niewiele powyżej 5°.

Czy warto jechać do Birmingham na jesień?

Pogoda nie jest może sprzyjająca (zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby się wykąpać), ale czy to oznacza, że nie warto jechać do Birmingham na jesień? Nic podobnego. Trzeba patrzeć na różne czynniki. Najważniejsze jest to, że mowa o mieście, w którym atrakcje czekają absolutnie na każdym kroku. Gdyby komuś zależało na konkretach, bez wątpienia warto spojrzeć na:

  • Ogród Botaniczny,
  • Rotundę,
  • Pomnik Nelsona,
  • Kościół St. Martin,
  • Selfridges,
  • Gas Street,
  • Centenary Square.

Ważne jest też to, że mowa o mieście, które jest dobrze skomunikowane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poruszać się pociągiem, tramwajem czy autobusem. Naturalnie trzeba jednak sobie wszystko wcześniej dokładnie zaplanować (aczkolwiek to jest kwestia indywidualna). Warto też spojrzeć na innych turystów – największego zainteresowania miastem należy spodziewać się w okresie od czerwca do września. Niemniej nie wszyscy lubią, kiedy jest pełno ludzi. Niektórzy wolą ciszę i spokój – a o to bez wątpienia łatwiej jesienią.

Niezależnie od kierunku wyjazdu najważniejsze jest to, aby przeżyć ciekawą przygodę. Wyjazd do Birmingham jesienią jest tego gwarancją.

Poprzedni

Thinktank Birmingham Science Museum, zwiedzanie, bilety

Ikon Gallery w Birmingham, zwiedzanie, atrakcje, bilety

Następny

Dodaj komentarz