Ile kosztują wakacje w Edynburgu, co warto wiedzieć?

Tagi , , ,

Edynburg to jedno z większych miast w Szkocji, a także jej administracyjna stolica. Na co dzień mieszka tam około pół miliona mieszkańców. Jednocześnie Edynburg bardzo często określany jest jednym z najpiękniejszych miast na Wyspach Brytyjskich, z uwagi na swój zabytkowy charakter oraz liczne zabytki. Wielu turystów wspomina jednak o tym, że Edynburg jest również dośc drogim kierunkiem wakacyjnym. Jeśli planujesz tam spędzić swój urlop, to koniecznie sprawdź, na jakie wydatki musisz się przygotować! Ile kosztują wakacje w Edynburgu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ile kosztują wakacje w Edynburgu? Koszt lotów

Edynburg to miasto zlokalizowane w środkowo-wschodniej Szkocji. Obowiązującą tam walutą jest funt szterling brytyjski, a jego przelicznik do złotówki nie jest najkorzystniejszy. Jednocześnie dodatkowym plusem jest to, że z Polski do Edynburga można dostać się bezpośredni. Z Krakowa, Katowic oraz Warszawy loty obywają się regularnie, aczkolwiek ich ceny bywają mocno zróżnicowane. Wiele zależy od lotniska, z którego zdecydujesz się wyruszyć. Dla przykładu, można powiedzieć, że:

 • lot z Krakowa do Edynburga będzie Cię kosztował około 316 złotych;
 • lot z Warszawy do Edynburga będzie Cię kosztował już około 1035 złotych;
 • lot z Katowic do Edynburga będzie Cię kosztował już około 712 złotych;
 • lot z Gdańska do Edynburga będzie Cię kosztował już 396 złotych.

Jednocześnie musisz pamiętać, że podane powyżej ceny są mocno uśrednione. Nie zawierają one w sobie także kosztów wykupu dodatkowego bagażu, czy niezbędnych opłat lotniskowych. Musisz więc uwzględnić to, że istnieje szansa na to, że za bilet lotniczy zapłacisz albo mniej, albo więcej. Jeśli zależy Ci na tym, by zarezerwować dla siebie bilet w niezwykle atrakcyjnej cenie, to postaraj się go zarezerwować z dość dużym wyprzedzeniem. Pamiętaj również o tym, że w sezonie turystycznym, ceny biletów mogą nieco wzrosnąć. Jeśli więc możesz, zdecyduj się na lot poza sezonem, by zapłacić nieco mniej.

Ceny hoteli w Edynburgu

Edynburg to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych baz noclegowych w Szkocji. Jest ono fenomenalnie przygotowane na napływ nawet największej ilości turystów. Jeśli planujesz tam spędzić swoje wakacje, wówczas masz do wyboru praktycznie nieograniczone możliwości pod względem miejsc noclegowych. Możesz skorzystać z oferty pensjonatów, hosteli, hoteli, a także luksusowych obiektów. Jednak przygotuj się na to, że ich ceny będą wyjątkowo zróżnicowane. Przykładowe ceny obiektów noclegowych w stolicy Szkocji prezentują się następująco:

 • za jedną noc spędzoną w hostelu będziesz musiał zapłacić około 175 złotych;
 • za jedną noc, którą zdecydujesz się spędzić w pensjonacie, będziesz musiał już zapłacić około 187 złotych;
 • za nocleg spędzony w hotelu jednogwiazdkowym zapłacisz średnio 209 złotych;
 • za noc, którą spędzisz w hotelu dwugwiazdkowym będziesz musiał zapłacić już około 276 złotych;
 • za noc spędzoną w hotelu trzygwiazdkowym będziesz musiał zapłacić już około 413 złotych;
 • za noc, którą spędzisz w luksusowym hotelu czterogwiazdkowym, wówczas za jedną noc będziesz musiał zapłacić już około 606 złotych;
 • jeśli z kolei spędzisz noc w hotelu pięciogwiazdkowym, butikowym, to za jedną noc zapłacisz około 793 złote.

Faktem jest, że ceny noclegów w Edynburgu są dość wysokie. Jednak pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na te, które są oddalone nieco od ścisłego centrum miasta, wówczas ich cena może okazać się znacznie niższa. Dodatkowo, chcąc nieco zaoszczędzić na obiekcie noclegowym, zdecyduj się na dokonanie rezerwacji na długo przez przyjazdem.

Ile kosztują wakacje w Edynburgu? Ceny jedzenia

Będąc w Edynburgu nie możesz sobie odmówić bliższego spotkania ze szkocką kuchnią. Jest ona dość charakterystyczna i mało znana w Europie, jednak z pewnością może Cię pozytywnie zaskoczyć. Jeśli odwiedzisz restaurację w Edynburgu, wówczas:

 • z jednodaniowy posiłek w taniej restauracji zapłacisz około 75 złotych;
 • za dwudaniowy posiłek dla dwóch osób w ekskluzywnej restauracji zapłacisz około 300 złotych;
 • za zwykły zestaw z restauracji typu fast-food zapłacisz około 31 złotych.

Jeśli jednak zdecydujesz się na to, by samodzielnie przygotowywać dla siebie posiłki, wówczas powinieneś bliżej poznać ceny, jakie obowiązują w Edynburgu w marketach spożywczych. Okazuje się, że za:

 • litr mleka zapłacisz około 4,90 złotych;
 • za świeży chleb zapłacisz około 5,30 złotych;
 • za kilogram mięsa drobiowego zapłacisz około 28 złotych;
 • za kilogram jabłek zapłacisz około 9,70 złotych.

Jak więc widzisz, niektóre ceny w Edynburgu są zbliżone do tych, do których przyzwyczaiłeś się w Polsce.

Ceny atrakcji w Edynburgu

Ceny atrakcji w Edynburgu również są dość zróżnicowane. Za wejście do muzeum lub galerii sztuki możesz zapłacić nawet 70-90 złotych. Jednocześnie  jeśli chcesz spędzić swoje wakacje w bardziej aktywny sposób, wówczas możesz spędzić godzinę na korcie tenisowym. Taka przyjemność kosztuje około 66 złotych. W przypadku, kiedy zechcesz wybrać się do kina, to za pojedynczy bilet na wybrany seans zapłacisz około 46 złotych, jednak cena ta nie obejmuje napojów i przekąsek, za które będziesz musiał zapłacić osobno.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Co zobaczyć w Glasgow? TOP 10 atrakcji w Glasgow

Opactwo Glenstal niedaleko Limerick, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz