Co zabrać na wycieczkę do Bradford?

Tagi , , , ,

Bradford to miasto położone w hrabstwie West Yorkshire w Anglii. Miasto to na przestrzeni ostatnich lat przeszło znaczącą rewitalizację, która przekształciła je w nowoczesne i tętniące życiem miejsce dla turystów z całego świata. Zróżnicowana oferta zabytków, muzeów, centrów handlowych, parków i galerii sztuki sprawia, że jest to doskonałe miejsce na wycieczkę w Wielkiej Brytanii. Planujesz wycieczkę do tego miasta, ale zastanawiasz się kiedy jechać, co zabrać na wycieczkę do Bradford? W naszym artykule znajdziesz kilka ogólnych wskazówek dotyczących tego, o jakich rzeczach warto pamiętać podczas podróży do tego miasta.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zabrać na wycieczkę do Bradford?

Podczas zwiedzania Bradford, praktycznie przez większą część dnia będziesz przebywać na zewnątrz. Dlatego też, zabierz ubrania stosowne do pory roku, ale bądź także przygotowany na nieprzewidywalną pogodę. Warto spakować wygodne, luźne ubrania, które możesz nosić warstwowo, w zależności od pogody. Oto co warto zabrać na wycieczkę do Bradford:

 • odzież przeciwdeszczową (najlepiej wodoodporną kurtkę z kapturem);
 • bluzę, kurtkę lub bluzkę z długim rękawem;
 • długie spodnie;
 • szorty (jeśli planujesz zwiedzanie latem);
 • T-shirty;
 • wygodne buty, najlepiej adidasy lub inne;
 • czapkę z daszkiem;
 • krem przeciwsłoneczny (jeśli planujesz zwiedzanie latem);
 • leki;
 • adapter do gniazdka i powerbank;
 • parasol;
 • aparat fotograficzny;
 • przybory toaletowe – mydło, szampon, szczoteczka do zębów, pasta itp.

Kiedy najlepiej zaplanować zwiedzanie Bradford?

Bradford to miasto, które można odwiedzić o każdej porze roku, ale niektóre miesiące są lepsze od innych, w zależności od zainteresowań i planowanych aktywności. Dla tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, najlepszymi miesiącami na wizytę w Bradford są okres od maja do września, kiedy temperatury są przyjemne, a szansa na deszcz jest niewielka. Miesiące te oferują odwiedzającym możliwość podziwiania pięknych krajobrazów otaczających miasto.Jeśli jesteś miłośnikiem wydarzeń kulturalnych, najlepsze miesiące na wycieczkę do Bradford to okres od lipca do września, kiedy Bradford jest gospodarzem wielu festiwali i wydarzeń kulturalnych. Wydarzenia te przyciągają tłumy z całego kraju i świata oraz są doskonałym sposobem na poznanie bogatego dziedzictwa kulturowego Bradford. Miesiące zimowe między grudniem a lutym nie są najlepszym czasem na wizytę w Bradford ponieważ pogoda może być nieprzewidywalna, a dni są krótkie.

Wiosna (od marca do maja)

Wiosna to bardzo dobry czas na wycieczkę do Bradford, ponieważ miejskie parki i ogrody zdobią kolorowe kwiaty. Jednak pogoda może być jeszcze dość nieprzewidywalna z okazjonalnymi opadami deszczu i porywistymi wiatrami. Temperatury zaczynają się ocieplać pod koniec maja, dzięki czemu jest to świetny czas na aktywności na świeżym powietrzu, takie jak turystyka piesza czy rowerowa.

Co spakować? Jeśli wybierasz się do Bradford wiosną, spakuj cieplejszą kurtkę, odzież termiczną i bluzę, ponieważ pogoda o tej porze jest jeszcze zmienna. Przyda się również parasol.

Lato (od czerwca do sierpnia)

Lato to najlepsza pora roku na zwiedzanie Bradford. Pogoda jest wówczas bardzo przyjemna, ponieważ średnie temperatury wahają się od 18°C do 21°C. Jest to idealny czas na udział w imprezach plenerowych i festiwalach, takich jak Bradford Festival czy Ilkley Summer Festival.

Co spakować? Jeśli wybierasz się do Bradford latem, spakuj bluzę lub lekką kurtkę wiatrówkę. Cieplejsza odzież raczej nie będzie Ci potrzebna.

Jesień (od września do listopada)

Jesień w Bradford jest niezwykle przyjemna, ponieważ drzewa i parki w mieście przybierają barwy złoto-brązowe oraz czerwone. Temperatury zaczynają powoli spadać, ale nadal można cieszyć się aktywnościami na świeżym powietrzu. 

Co spakować? Jeśli wybierasz się do jesienią do Bradford, spakuj ciepłe ubrania, w tym cieplejszą kurtkę, odzież termiczną i kilka dodatkowych warstw ubrań. Przyda się także parasol.

Zima (od grudnia do lutego)

Zima w Bradford charakteryzuje się niskimi temperaturami i sporadycznymi opadami śniegu. Pomimo niskich temperatur, w mieśce jest wiele atrakcji znajdujacych się w pomieszczeniach. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dużo ciepłych ubrań i butów, jeśli planujesz wizytę o tej porze roku.

Co spakować? Jeśli wybierasz się do Bradford zimą, spakuj grubą kurtkę zimową, odzież termiczną i parasol.

Autor: Magda Łydka

Poprzedni

Edgbaston Cricket Ground, stadion krykieta w Birmingham

Wiosna w Manchesterze, jaka pogoda w marcu, kwiecieniu i maju

Następny

Dodaj komentarz