Dlaczego warto jechać do Birmingham?

Tagi , , , ,

Miasto Birmingham w Anglii przyciąga turystów swoją bogatą kulturą, zabytkami i historią. Ogromna ilość zabytków znajdujących się w mieście Birmingham w połączeniu ze współczesnymi atrakcjami sprawia, że jest to ulubione miejsce wśród turystów z całego świata. Co roku odwiedzają to miasto miliony turystów, dlatego też nie ma wątpliwości, że Birmingham jest niezwykle atrakcyjnym miejscem turystycznym w Anglii. Co warto zobaczyć w tym mieście oraz dlaczego warto jechać do Birmingham? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Birmingham?

Birmingham znajduje się w regionie West Midlands w Anglii, około 190 km od Londynu. Stosunkowo bliska odległość od stolicy sprawia, że Birmingham jest jedną z najlepszych lokalizacji dla osób dojeżdżających do pracy w Londynie. Co ciekawe, podróż pociągiem z Birmingham do Londynu zajmuje nieco ponad 1 godzinę.

Dlaczego warto jechać do Birmingham?

Birmingham jest najchętniej wybieranym miastem do życia 

Dzięki bliskości stolicy – Londynu, rozwojowi i niższym kosztom życia, Birmingham znajduje się na szczycie listy dla osób przenoszących się z Londynu. Jest to jedno z najmłodszych miast w Europie, a także jedno z najbardziej kreatywnych. Nic więc dziwnego, że twórcy i artyści przenoszą się do jednego z najbardziej rozwijających się miast w kraju.

Birmingham, drugie co do wielkości miasto w Wielkiej Brytanii, które ciągle się zmienia

Może to być zaskoczeniem, ale pod względem liczby ludności Birmingham jest drugim co do wielkości miastem w Wielkiej Brytanii! Pomimo tego, że Birmingham jest mniejszym miastem niż Londyn, ma wiele do zaoferowania pod względem możliwości zatrudnienia i atrakcji turystycznych. Wszystkie te aspekty sprawiają, że Birmingham jest tak fascynującym miejscem do odwiedzenia.

Co więcej, nowe budynki są tu budowane przez cały czas, więc jeśli za kilka lat odwiedzisz Birmingham to prawdopodobnie zobaczysz coś nowego.

Wakacje w Birmingham – mieście kanałów

Według mieszkańców, Birmingham ma znacznie więcej kilometrów kanałów niż Wenecja. Niezależnie od tego, czy jest to prawda, czy też nie, system kanałów odegrał kluczową rolę w rozwoju miasta, ponieważ przez długi czas był głównym sposobem transportu towarów. Obecnie funkcja ekonomiczna i transportowa systemu kanałów nie jest już tak kluczowa w rozwoju miasta. Obecnie system kanałów stanowi niezwykle interesującą atrakcję turystyczną Birmingham. Turyści mogą wybrać się na spacer wzdłuż kanałów lub zarezerwować wycieczkę łodzią.

Dlaczego warto jechać do Birmingham? Noclegi w Birmingham tańsze niż w Londynie

Co ciekawe, koszt miesięcznego wynajmu małego mieszkania w Londynie kosztuje średnio 1200 funtów miesięcznie. Natomiast w Birmingham możesz wynająć cały dom za 650 funtów miesięcznie, na modnych przedmieściach Moseley. Ceny hoteli i prywatnych apartamentów również są znacznie niższe niż w stolicy kraju – Londynie.

Birmingham – idealne miejsce dla miłośników powieści J.R.R. Tolkiena

Warto odwiedzić miejsca, z których J.R.R. Tolkien czerpał inspirację w tworzeniu swoich powieści fantasy w tym „Władcę Pierścieni” („The Lord of the Rings”). Miłośnicy „The Lord of the Rings” pewnie wiedzą, że J.R.R. Tolkien dorastał w okolicy Moseley. Co więcej, niektóre obszary przedmieścia (Moseley Bog, Sarehole Mill) stanowiły inspirację autora podczas pisania książek.

Birmingham ma więcej gwiazdek Michelin niż jakiekolwiek inne miasto poza Londynem

Jeśli planujesz wycieczkę do Birmingham to koniecznie spróbuj tutejszych dań. Co ciekawe, miasto Birmingham ma więcej gwiazdek Michelin niż jakiekolwiek inne brytyjskie miasto poza Londynem. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na szybką przekąskę typu „fast food” na jednym z tutejszych targowisk ulicznych, czy też szukasz bardziej wykwintnych doznań kulinarnych to z pewnością Birmingham Cię nie zawiedzie.

Dlaczego warto jechać do Birmingham? Co warto zobaczyć?

Victoria Square i Birmingham City Centre

Plac Wiktorii jest sercem miasta Birmingham i jest on jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w tym mieście. Nazwano go na cześć królowej Wiktorii. Warto odwiedzić tu piękny ratusz, który jest uosobieniem wiktoriańskiej architektury oraz Symphony Hall, który ma doskonałą akustykę i wspaniałe audytorium, w którym regularnie występują najlepsi artyści. Na Placu Wiktorii znajdują się także dwa pomniki, jeden poświęcony królowej Wiktorii, który został wykonany przez Thomasa Brocka w 1901 roku oraz drugi poświęcony Jamesowi Wattowi. Warto zobaczyć także słynny zegar „Big Brum”, który znajduje się na zabytkowym, renesansowym budynku Council House.

Birmingham Museum and Art Gallery

Otwarte w 1885 roku Birmingham Museum and Art Gallery jest uważane za jedno z najlepszych muzeów w kraju. Znajdują się w nim dzieła malarzy z XVII – XIX wieku. Muzeum posiada również interesujące ekspozycje związane z historią miasta i znaleziskami archeologicznymi sięgającymi epoki kamienia łupanego. Do najcenniejszych artefaktów należą m.in.: monety ze średniowiecza oraz antyki ze starożytnych Indii i Azji Środkowej, starożytnego Cypru i starożytnego Egiptu. Z kolei, Ikon Gallery to muzeum sztuki współczesnej, które wzbudza zainteresowanie szczególnie wśród miłośników sztuki współczesnej.

Dzielnica Jubilerska

Warto wiedzieć, że około czterdzieści procent brytyjskiej biżuterii jest produkowane w Dzielnicy Jubilerskiej w  Birmingham. Znajduje się tu ponad 200 warsztatów jubilerskich oraz złotniczych. Najważniejszym miejscem do zwiedzania w tej okolicy jest Muzeum Dzielnicy Jubilerskiej, które umożliwia poznanie  procesu wytwarzania biżuterii od podstaw. Inne ciekawe miejsca w tej okolicy to Hall of Memory, który wzniesiono w celu upamiętnienia osób, które straciły życie podczas II wojny światowej, St. Paul’s Square oraz Pen Museum, które prezentują długą historię tworzenia piór przy użyciu XIX-wiecznych technik. Co ciekawe, w dzielnicy tej znajdowało się także wielu producentów piór. W XX wieku firma Swan Pens otworzyła w mieście ogromną linię produkcyjną złotych piór, wykorzystując utalentowanych pracowników z Dzielnicy Jubilerskiej.

Autor: Magda Łydka

Poprzedni

Ile kosztuje wycieczka do Belfastu, co warto wiedzieć?

Czy w Birmingham jest drogo?

Następny

Dodaj komentarz