Ile kosztuje wycieczka do Belfastu, co warto wiedzieć?

Tagi , , , ,

Wycieczka do Belfastu może być fascynującą przygodą, pozwalającą poznać stolicę Irlandii Północnej. Planując taki wyjazd, istotne jest zapoznanie się z kosztami, z którymi każdy podróżujący musi się zmierzyć. W niniejszym artykule omówimy Ile kosztuje wycieczka do Belfastu? Zaczniemy od kwestii dotyczącej lotów z Polski do Belfastu. W tej części artykułu dowiesz się, jakie są dostępne ceny biletów na trasie Warszawa-Belfast i które linie lotnicze oferują regularne połączenia. Przyjrzymy się także cenom noclegów w Belfaście. Omówimy zarówno skromne zakwaterowania, jak i hotele oferujące luksusowe udogodnienia. Nie zabraknie również informacji na temat cen artykułów spożywczych w sklepach, od nabiału, przez owoce i warzywa, aż po mięso i alkohol. Na koniec przyjrzymy się popularnym atrakcjom w Belfaście, w tym muzeom i innym miejscom wartym uwagi.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Koszt lotów do Belfastu z Polski?

Koszty lotów do Belfastu z Polski mogą być zróżnicowane w zależności od różnych czynników. Generalnie jednak można stwierdzić, iż ceny biletów w obie strony z Warszawy do stolicy Irlandii Północnej zaczynają się od stosunkowo przystępnych trzystu złotych.

Co się tyczy linii lotniczych obsługujących tę trasę to najczęstszą dostępną opcją jest British Airways. Ta brytyjska firma oferuje dość częste połączenia między Polską a Belfastem. Niestety, podczas lotu z Warszawy do Belfastu tą linią lotniczą czeka nas przesiadka w Londynie. Choć może ona wpłynąć na wydłużenie czasu podróży, dla wielu podróżnych jest to akceptowalna opcja, biorąc pod uwagę konkurencyjne ceny biletów.

Warto również zaznaczyć, że ceny biletów lotniczych podlegają ciągłym fluktuacjom. Istnieje wiele czynników wpływających na ich wysokość. Do najistotniejszych z nich można zaliczyć: obecność sezonu turystycznego, dostępność miejsc oraz okres rezerwacji. W związku z tym, jeśli jesteś dość elastyczną osobą w kwestiach dotyczących daty podróży, to bez problemu znajdziesz przystępne cenowo bilety lotnicze.

Pod względem sezonowym, jesień wydaje się być dość atrakcyjnym okresem, jeśli chodzi o ceny biletów. Są one w tym okresie często niższe, niż w bardziej urlopowych miesiącach, takich jak czerwiec, lipiec czy sierpień. W trakcie wakacji letnich można spodziewać się znaczącego wzrostu cen. Ceny biletów w tym okresie mogą być bowiem nawet trzykrotnie wyższe od tych np. w październiku.

Ile kosztuje wycieczka do Belfastu? Ceny hoteli

Koszt hoteli w Belfaście, tak samo jak biletów lotniczych, są zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Ceny najtańszych noclegów, które oferują podstawowe udogodnienia i zapewniają dość komfortowy pobyt, pozbawiony jednak bardziej wyszukanych usprawnień hotelowych, zaczynają się od około czterystu złotych za noc. Opcje te mogą być atrakcyjne dla podróżnych poszukujących przede wszystkim miejsc do wypoczynku z wygodnymi łóżkami.

Jeśli preferujesz hotele o nieco wyższym standardzie i jesteś zainteresowany dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak bar, restauracja, centrum fitness, spa czy zaplecze bankietowe, to możesz spodziewać się kosztów w zakresie od siedmiuset do tysiąca złotych za noc. Choć hotele te są już zdecydowanie droższe, pobyt w nich jest z pewnością świetną okazją na spędzenie czasu w przyjemnej, bardziej komfortowej, a nawet luksusowej atmosferze. 

Należy jednak pamiętać, że ceny hoteli podlegają nieustannym wahaniom. W okresie turystycznym, gdy Belfast doświadcza większego napływu turystów, ceny mogą wzrosnąć. Dlatego zwykle można spodziewać się wyższych cen w miesiącach letnich, w trakcie wakacji, odbywania się festiwali czy innych ważnych wydarzeń.

Oprócz sezonu, aktualne obłożenie hotelu również wpływa na koszty noclegu. Jeśli rezerwujesz pokój w hotelu w którym jest spora liczba zakwaterowanych gości, istnieje duża szansa, że ceny w nim będą wyższe niż w hotelu, który ma wolne miejsca. Dlatego zawsze warto wcześniej dokładnie sprawdzić dostępność i ceny noclegów, a także korzystać z promocyjnych ofert, które niekiedy pozwalają sporo zaoszczędzić.

Ceny jedzenia w Belfaście?

Nabiał:

 • Mleko (litr) – 4,70 zł
 • Jajka (12) – 8,80 zł
 • Lokalny ser (kilogram) – 24 zł
 • Ser wiejski (kilogram) – 16 zł

Warzywa:

 • Ziemniaki (kilogram) – 5,90 zł
 • Sałata (główka) – 3,00 zł
 • Pomidory (kilogram) – 8,20 zł
 • Cebula (kilogram) – 4,50 zł
 • Ogórki (kilogram) – 4,50 zł

Owoce:

 • Jabłka (kilogram) – 9,70 zł
 • Pomarańcze (kilogram) – 7,50 zł
 • Banany (kilogram) – 5,10 zł
 • Gruszki (kilogram) – 12 zł

Mięso:

 • Kiełbasa (kilogram) – 47 zł
 • Wołowina (kilogram) – 49 zł
 • Piersi z kurczaka (kilogram) – 26 zł

Alkohol:

 • Rum – 93 zł
 • Wódka – 151 zł
 • Whisky – 133 zł
 • Piwo (importowane) – 11 zł
 • Piwo (krajowe) – 8,30 zł
 • Butelka wina – 36 zł

Ile kosztuje wycieczka do Belfastu? Ceny atrakcji

Jeśli interesujesz się historią i kulturą, na pewno znajdziesz wiele fascynujących miejsc dostępnych w przystępnych cenach. Jednym z najsłynniejszych muzeów w Belfaście jest Titanic Belfast, które jest poświęcone historii słynnego statku. Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje tam około dwudziestu pięciu funtów.

Kolejnym ciekawym tego typu miejscem jest Crumlin Road Gaol. Muzeum to, które było niegdyś więzieniem, dzisiaj pełni funkcje edukacyjne i przyciąga każdego roku wielu turystów. Za wizytę w tym miejscu zapłacisz około piętnastu funtów. Jest to z pewnością znakomite miejsce, które pozwala zrozumieć historię więziennictwa i politycznych konfliktów w Irlandii Północnej.

Jednak nie wszystkie atrakcje w Belfaście są płatne. Ulster Museum, które gromadzi cenne dzieła sztuki związane z Irlandią i eksponaty historii naturalnej, oferuje wszystkim odwiedzającym bezpłatny wstęp.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku ogrodu botanicznego w Belfaście, który nie pobiera żadnych opłat za wstęp. Jeśli więc potrzebujesz relaksu w spokojnej atmosferze i otoczeniu pięknych roślin na pewno powinieneś się tam wybrać będąc w stolicy Irlandii Północnej.

Autor: Michał Jakoniuk

Poprzedni

Dlaczego warto jechać do Belfastu?

Dlaczego warto jechać do Birmingham?

Następny

Dodaj komentarz